В момента чета... 56

  • 77 779
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Някой чел ли е петата книга за инспектор Гамаш - Отровни думи?

Аз Simple Smile

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 5 951
А може ли мнение?  Simple Smile

# 32
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Дала съм ѝ 4 звезди в ГР (сега надникнах), но убий ме не помня за какво идеше реч Flushed Явно е била приятна, без да оставя трайни следи. Ако харесваш Гамаш и цялостната атмосфера на поредицата и тази ще ти допадне.

# 33
  • Мнения: 10 716
Ич, аз бих те посъветвала да прочетеш първо "Джентълмени и играчи" (не знам защо не те привлича).
Да, можеш и направо втората да почнеш, но има препратки и споменавания на събития и герои от първата книга. Аз съжалявам,че не успях да ги прочета една след друга, някои неща от Джентълмените вече съм ги изтрила от харда Stuck Out Tongue Winking Eye

# 34
  • Мнения: 8 249
И от моя хард май бързо се изтриват някои подробности. Сега докато чета втория Пайнс се опитвам да си спомня някои неща от първия за пълно изясняване на картината. Хем беше само преди месец като я четох, а вече ми се губят някои неща.
И в тази връзка да попитам
Скрит текст:
В края на първата книга Пилчър каза на Итън, че това е третият му опит за интеграция и че при единия той се е опитал да избяга с Тереза и Бен. Сега обаче като чета втората книга, няма и намек от страна на Тереза тя да си спомня, че Итън се е появявал два пъти преди това в градчето. Thinking Аз ли нещо изпуснах или този момент така и си остава неизяснен?

# 35
  • София
  • Мнения: 4 903
Днес започнах Библиотеката на Въглен Връх Simple Smile Най-после й дойде времето и на нея Simple Smile
Ооо, с нетърпение ще очаквам твоя отзив Gift Heart !

# 36
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Джоан Харис ми е сред любимите автори и почти всичко нейно харесвам (с малки изключения, де), но 'Различен клас' и на мен ми се стори мнооого по-добра от 'Джентълмени и играчи'.

Момичета, дайте идея за много хубаво криминале. Ама не такова за убиване на време,а наистина добро, че ще е подарък на шефката ми  Flowers Hibiscus  Благодаря Blue Heart

А какво ще кажете за 'Остров Камино' на Гришам и 'Сенки в снега' на Луиз Пени ?

Последна редакция: сб, 16 дек 2017, 07:24 от Jinxey

# 37
  • София
  • Мнения: 6 210
Jinxey, романът на Луиз Пени е част от поредица и то пета или шеста книга. Дали би й се харесал някой скандинавски автор?

# 38
  • Мнения: 11 424
Благодаря за новата тема!
Аз дадох втори шанс на Каролайн Греъм със "Сигурно място".

# 39
  • Мнения: 5 418
Не мисля, че Джон Гришам е подходящ в случая. Преди близо три години имах неприятен сблъсък с него и това ми бе последната среща с него, още не смея да се докосна до друга негова книга. Романът на Луиз Пени е номер 6 от поредицата за инспектор Гамаш, по-добре избери "Убийството на художника". В случая ще се съглася да ѝ подариш скандинавско криминале. Мисля, че "Човекът, който не беше убиец" на Юрт и Русенфелт е добър избор за подарък.
Снощи започнах "Свобода" и усещам как ще ми хареса много и тя. Умее Франзен да ми задържи вниманието към книгите си, спор няма Laughing

# 40
  • Мнения: 855
В момента чета An Enchantment of Ravens на Margaret Rogerson, но освен корицата нищо не ми е направило приятно впечатление в книгата.

# 41
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Благодаря Ви, че ме отказахте от тази на Пени. Не знаех, че е част от поредица, просто анотацията ми беше хванала око. В крайна сметка взех тази на Гришам, дано се хареса. Аз също бих я прочела.

На около 100 странички съм от 'Лабиринтът на духовете' на Сафон и умирам от удоволствие Blue Heart

# 42
  • Мнения: 10 716
Прочетох "Различен клас" - безапелационни 5*/5*!! Simple Smile
Книгата ми хареса в пъти повече от "Джентълмени и играчи"! Още по-мрачна, още по-готическа от първата част! Стилът на Джоан Харис (поне в тези две нейни книги, които прочетох) ми допадна изключително много. Пише с лека ирония, с едно много фино чувство за хумор...и всички тези двусмислени и недоизяснени (всъщност изяснени, но не и в пряк текст) неща и обстоятелства от историята, обратите. ... всичко беше много добре поднесено. Дори и заглавието на романа придобива съвсем друг смисъл на последните страници. За мен романът е ако не абсолютно перфектен, то на крачка от това!
Мисля,че има мегдан и за трета част , въпреки риска от шаблонност . Дано! Че вече ми липсват героите и "Сейнт Осуалдс" Simple Smile
Много съм благодарна на приятелката- съфорумка, която ми я даде!

Сега , благодарение на друга приятелка, почвам ...

Последна редакция: нд, 17 дек 2017, 11:05 от Happy Mijjj ツ

# 43
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Историите на Харис като цяло са леко мрачни, именно това харесвам в тях. И винаги са засегнати човешки отношения, върху които да мислиш с дни наред. Моята любов е 'Крайбрежие'.

# 44
  • Мнения: 10 716
Да, много точно казано, Джинкси!
Ще чета и "Крайбрежие"!

Общи условия

Активация на акаунт