В момента чета... 56

  • 77 813
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 700
Прочетох "Разказът на прислужницата" и за много дълго време не мисля да посягам към този жанр, явно не е за мен. Докато я четох се колебаех някъде 2,5-3 звезди, но на финал повече от 2 не успях да ѝ дам.
Продължавам с "Човекът в търсене на смисъл" на Виктор Франкъл.

# 676
  • София
  • Мнения: 3 298
Стига де, как ще намериш сходство. Единият пише тухли, другият е кратък и ясен.

Аз се разписвам с Моят мъж, пенсионерът. Тайният дневник на една съпруга. Забавна немска книжка за един новоизлюпен пенсионер, който нервира жена си със стоенето си в къщи. Не е уау, но е приятна.

# 677
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Отдавна търся една книга и само тук може някой да я знае. Та значи, чела съм я като дете, беше изключително забавна. Мисля, че е немска, хумористична. Книжката е от десетина глави. Главната героиня е Марияна, за която пише мъжът й. Ситуациите са всекидневни на едно семейство - от пазаруването на хляб, през грижите за децата, излизането и т.н. Много бях впечатлена как жената Марияна праща мъжа си за хляб и той се връща без, защото не знаел какъв да купи. Дали бял, пълнозърнес, черен, типов, ръжен, дали нарязан на тънко, на дебело, дали с препечена коричка, дали в увит в хартия и т.н. Та по това малоумно обяснение дали някой може да се сети коя е книжката? За ориентир съм я чела 80-те години.

# 678
# 679
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Уааау уауууу.  Голяма сиии и!  Ако знаеш колко време търся и се чудя!! Благодаря ти мноого, жива и здрава да си!!!

# 680
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Вчера приключих "Ти" на Каролайн Кепнес. Никога не бях чувала за авторката, но анотацията на книгата ме привлече. Макар, че в много отношения е наивна, книгата доста ми хареса, явно имах нужда от нещо различно. Повествованието в първо лице и сегашно време ми беше малко странно в началото, но така ме увлече, че все едно бях в главата на героя.
Видях, че книгата има продължение, "Hidden bodies" и мисля скоро да прочета и нея.
В момента се разтоварвам с "Дневници от панелните блокове".

# 681
  • Мнения: 5 475
Приключих със "Станция Единайсет" на Емили Сейнт Джон Мандел. Класното писане на авторката, съчетано с теми, които са ми особено близки и жанр, на който не мога да устоя, допринесоха за невероятното удоволствие от четенето на тази книга. Тя пък имаше нещастието да попадне в особено кофти период, когато бях особено неадекватна и така ме е яд, че не можах да ѝ се насладя на 100%... Въпреки всичко получава от мен напълно заслужените 5* в Goodreads и силно се надявам някое издателство да преведе някой от другите ѝ романи.
 

# 682
  • Мнения: 6 347
Ами, довърших "Инес, моя душа" (нея малко я пренебрегвах последните дни). Много добре изпълнена работа, удивително е как Алиенде е взела една истинска личност и един исторически период (завладяването на Чили от Испания) и е изградила поредната своя приказна история на базата наистина на факти, но "съживена" от нейното въображение с всички подробности около живота на Инес Суарес, любовните й истории, зверствата, които се извършват в Латинска Америка от испанците в името на Короната и на християнската вяра. Е, на мен лично ми харесват повече "Дъщеря на съдбата", "Ева Луна", "Приказки на Ева Луна", но и тази книга е много добре написана.

Сега се пренасям към третата книга на Юрт и Русенфелт - "Мъртвите, които не липсват на никого".

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 16:11 от Cioccolata

# 683
  • Мнения: 1 536
Уааау уауууу.  Голяма сиии и!  Ако знаеш колко време търся и се чудя!! Благодаря ти мноого, жива и здрава да си!!!

Може ли да напишете заглавието на книгата, че ми стана интересно.

# 684
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Те са цяла поредица на Вили Брайнхолст. Хумористични книги, страхотни са. Аз навремето имах Ало мамо, ало татко, Вижте кой е тук, Да живее майката, Ало мамо, какво е това?
Толкова са ми били интересни, че съм ги чела десетки пъти. Сега отново ги търся да ги препрочета.

# 685
  • Мнения: 1 536
Те са цяла поредица на Вили Брайнхолст. Хумористични книги, страхотни са. Аз навремето имах Ало мамо, ало татко, Вижте кой е тук, Да живее майката, Ало мамо, какво е това?
Толкова са ми били интересни, че съм ги чела десетки пъти. Сега отново ги търся да ги препрочета.

Сетих се, че и аз навремето имах една две от тях, и наистина бяха много приятни книжки.

# 686
  • Мнения: 25 891
Това за Мариана беше или от "Да живее майката!", или от "Изкуството да останем млади", ако не се лъжа. Отдавна съм ги чела и не си спомням добре.  Simple Smile

# 687
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
И аз ги имам повечето. Жалко, че са ми в България, веднага бих прочела нещо подобно.
Аз свърших с Възкресяване на Кинг. Не е от най уау книгите му, но стилът му си е стилът му! Обичам Стивън Кинг.
сега най- после дойде редът на Лисицата на Никифоров.

# 688
  • Мнения: 8 991
В момента не чета нищо...   Rolling Eyes

Опитах се да зачета "Смисълът" на Людмила Филипова, но не би... Поредната книга, за която съм си хвърлила парите на вятъра и която дори няма да дочета.

Чете ми се "Червеното пиано" на Джош Малерман. Ще търся да я поръчвам от интернет, защото по книжарниците не я намирам.
Някой с отзив?!

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 13 605
Кейт Мортън - Пазителка на тайните
Вълнуваща семейна история, топла, уютна.
Всеки един шанс хванат на време може да е съдбоносен и да те спаси. Много ми хареса книгата и я препоръчвам на всички, които обичат такъв тип истории.

Общи условия

Активация на акаунт