Хитринки за всякакъв случай - тема 16

  • 103 305
  • 739
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 21 275
Здравейте,моля препоръчайте аерозол против пчели/оси ,завъдили са се в дървената част от терасата ми точно над вратата. Praynig
И при нас се мушат между комарника и дограмата Sad

Ужас е.
Ще мина през някоя аптека после да видя какво ще купя.

# 601
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Боря се с оси на южна тераса от години Simple Smile Първо напръсквам с препарат против летящи насекоми гнездото вечер когато не са активни или най-добре рано сутрин и събарям гнездото после боядисвам мястото на гнездото с блажна боя защото мразят корселин Simple Smile Освен това правя капан за оси с отрязано шише - там се хващат само осите защото са лакоми Simple Smile Осите са умни и помнят мястото всяка година търсят да се завърнат особено активни са на много горещо време и тогава само да изляза на терасата за да защитят дома си са ме жилили затова се обработват само много рано сутрин или много късно вечер Simple Smile Питайте ако нещо друго ви интересува и институции в България не могат да помогнат а осите са много опасни и се научих да държа фенистил в хладилника в случай че някой бъде нажилен Simple Smile

# 602
  • Мнения: 21 275
pvacheva , благодаря за информацията  bouquet
Мен миналата година ме жилна на корема докато събирах сухите дрехи,мина ми де,но за малката ме е страх.

# 603
  • София
  • Мнения: 6 010
А да остъклите балкона вариант ли е?

# 604
  • Мнения: 21 275
А да остъклите балкона вариант ли е?
Ми възможно е мисля  ,но ще трябва да се правят още колони,аз от терасата директно имам стълби надолу към двора ..

# 605
  • Мнения: 1 359
Извинявам се, ако не съм за тази тема. Трябва да изтребя едни молци в гардероба- всички одеала ще бъдат напудрени с нафталин, след което опаковани във вакуумни пликове, тъй като трябва да ги архивирам във възможно най- малък обем. Първо тупам, слагам нафталина и опаковам, нали? Нямам опит нито с нафталин, нито с вакуумни торби.... Хелп Simple Smile

# 606
  • софия
  • Мнения: 25 465
В една група четох, че решението срещу оси, пчели е да се засади боб.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 25 май 2018, 12:40 от zvаnchе

# 607
  • София
  • Мнения: 12 006
Извинявам се, ако не съм за тази тема. Трябва да изтребя едни молци в гардероба- всички одеала ще бъдат напудрени с нафталин, след което опаковани във вакуумни пликове, тъй като трябва да ги архивирам във възможно най- малък обем. Първо тупам, слагам нафталина и опаковам, нали? Нямам опит нито с нафталин, нито с вакуумни торби.... Хелп Simple Smile
Как в 21-ви век нафталин? Кой нормален още си го причинява при всевъзможните еквиваленти, които не миришат така умопомрачително? Има най-различни "ароматизатоври за гардероб" с мирис на лавандула, на евкалипт примерно, които също държат молците далеч, но после одеяалата нямада миришат така ужасно.

# 608
  • Мнения: 21 275
В една група четох, че решението срещу оси, пчели е да се засади боб.
Скрит текст:
Благодаря  ти , ще пробвам и двата варианта  bouquet

# 609
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Аз взимам Райд Лаванула и окачвам в гардеробите да се изпарява. Хем мирише страхотно, хем няма молци. Ако искате био-еко, може да окачите памучни торбички със сушена лавандула или да накапете на нещо лавандулово масло.

# 610
  • Мнения: X
Извинявам се, ако не съм за тази тема. Трябва да изтребя едни молци в гардероба- всички одеала ще бъдат напудрени с нафталин, след което опаковани във вакуумни пликове, тъй като трябва да ги архивирам във възможно най- малък обем. Първо тупам, слагам нафталина и опаковам, нали? Нямам опит нито с нафталин, нито с вакуумни торби.... Хелп Simple Smile

В никакъв случай не използвайте нафталин. Той е карцерогенен и проблемът е, че веднъж като наръсите с него, години наред ще ви миришат всички дрехи, които сложите в същия гардероб.
Купувате на Райд - аерозолен препарат срещу молци /може да го видите в скрития текст/, напръсквате добре помещението, където е проблемния гардероб, затваряте поне 2-3 часа да стои, след което добре проветрявате. Слагате дрехите да се напекат на слънце, след което в гардеробите може да си сложите или торбички с лавандула, или различни фирми предлагат варианти - на ленти, на мини закачалчици с гел и какво ли още не.
Скрит текст:




Имайте в предвид, че е добре вълнените пуловери, палта и други дрехи да са прани или минати през химическо чистене, защото намалява в пъти шансът да се заразят с молци и да бъдат надупчени.
Успех!

# 611
  • Мнения: 1 359
Благодаря ви много за съветите. Моля ви не ми се смейте, нямам опит никакъв с тези неща Flushed Blush Ще послушам Тони за спрея и после ще си направя домашни закачалчици, имам истинско масло от лавандула. Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 612
  • Мнения: X
Успех, ще ги пребориш гадовете, само иска постоянство.

# 613
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 813
Благодаря ви много за съветите. Моля ви не ми се смейте, нямам опит никакъв с тези неща Flushed Blush Ще послушам Тони за спрея и после ще си направя домашни закачалчици, имам истинско масло от лавандула. Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Не мисля че някой ти се смее. Просто нафталина си е отрова и затова са ти дали много добри съвети.
Мразя миризмата на нафталин. Astonished

# 614
  • Мнения: 219
Момичета, правих крем карамел в тавата на фурната. От водата цялата тава стана черна, останаха бели кръгове от купичките. Грозна картинка. Тя е от алпака мисля. Пробвах със сода, не стана. С какво мога да я почистя?

Общи условия

Активация на акаунт