Бебешката количка - цяла наука за второ висше №38

  • 88 687
  • 721
  •   3
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 795
Вземи си я 3в1, за да си ползваш коша по-дълго време, иначе към 4-5-ти месец ще му е тесничко в Матрикс-а.
Да, обаче вече имам кош за кола, а и цената е по-висока. Бебето ни се роди преди 1 седмима.  Идеята ми е до края на юни да се вози в Матрикс-а и след това да минем на летния кош. Пак въпрос-колко е максимално лигналото положение на летния кош?
Благодаря ви момичета, че помагате🤗

Дъщеря ми е родена февруари (всъщност днес) и още през май месец беше в седалката на количката - първоначално в легналото положение, а в средата на юни вече на 45 градуса и седяща.
Тя се роди "нормално голямо бебе", но 7мес беше 9кг. Освен това няма как да знаете дали няма да седне, пролази и тнт много рано, както беше с нея.

На ваше място аз поне бих карала с първоначалното си решение и в движение да се види какво се случва. Факт е , че едрите бебета "създават подобни поблеми", но също е вярно, че с тях няма как да предвидите от сега дали и по-широкия кош няма да се окаже тесен и къс на 3тия месец.

Ние имахме сериозен проблем с кошниците за кола - на два месеца повечето вече не й ставаха - стърчеше й главата отвън или бяха супер тесни.....за 7 месеца сме сменили 5 броя - всякакви, евтини, скъпи, от приятели...докато накрая не мина на стол 9-18...

# 361
  • София
  • Мнения: 2 681
Защо не си вземеш лятната седалка със шасито и едно порт бебе? Има порт бебета с твърдо дъно, само го слагаш на седалката и си решаваш проблема. Щом имаш столче за кола не виждам защо ти е този Матрикс, като това му е идеята
Деси, честит рожден ден на бебка. Да ви е жива и здрава Hug

# 362
  • у нас
  • Мнения: 1 870
desideskata да ви е жива и здрава дъщеричката.  
Дъщерята учи наблизо (искам да я прибираме от училище) и ми се иска поне 2-3м са е на по закрито.
Отново благодаря за споделенато мнение и препоръки

# 363
  • София
  • Мнения: 795
Благодаря ви, момичета !
Госпожицата става на 4.
Отново ме вълнува темата колички, че съм почти сигурна, че и този път ще оцеля клечката с тесни колички и кошници. Ама да сме живи и здрави, другото са бели кахъри Simple Smile

Варианта с порт бебе и аз го обмислям, само се чудя колко време може да прекарва бебето в него. Новото попълнение ще е лятно и определено цял ден ще сме "по улиците". С каката пак висяхме по цял ден на вън, но си беше в кош за новородено зимните месеци.

# 364
  • Мнения: 8 942
Лятно бебе, дори и новородено бих возила в кошниа за кола върху рамата или директно в летния кош.
А порт бебето си е като кош за новородено.

# 365
  • София
  • Мнения: 2 681
Портбебето е закрито колкото и кош за новородено и е по-удобно и леко. Ето я моята количка с порта

# 366
  • Мнения: 8 942
Да и за прибиране в колата е сто пъти по-комапктно.
Не знам къде ги слагате тия кошове в колите си, след като сложите бебето в кошницата, количката в багажника, ако трябва и кош в багажника, то за какво остава място?
Аз и порт не съм ползвала. В студеното време с чувал, в топлото с коланите  на количката в летния вариант.

# 367
  • Мнения: 2 430
И Jane, и Перего имат сгъваеми кошове за новородено, които влизат и в най—малкия багажник. Отделно и двете марки предлагат кош за новородено, който може да се ползва и като кош за кола. Перегото май е по—просторен от Матрикса. Така че варианти има за сгъване, въпрос е вече на кой какво му е удобно. Аз лично не исках да ползвам столчето за кола на шасито, не ми се струва удачно за гръбнака на нпвороденото, а и лекар ми препоръча да не го ползвам повече от час без почивка.

# 368
  • Мнения: 8 942
Да, Матрикс съм ползвала и съм наясно. Говоря за ето такива кошове:

# 369
  • Мнения: 2 430
Мисля точно първият е Перего и се слага на задните седалки, връзва се с коланите на колата и бебето се вози в него.Одобрен е за ползване,доколкото знам. Иначе полските са наистина много големи, да си призная и аз имам съмнения в кой багажник биха влезли.

# 370
  • Мнения: 8 942
Да, но заема две седалки, освен това не е толкова безопасно в него, колкото в стол или кошница за кола обратно посоката на движение.
И все пак е вариант.

# 371
  • Мнения: 4 785
Един от моделите кошове (поне за него знам) на Пег Перегото може да се върже с коланите с един допълнителен Kit Auto (който аз не съм купувала, около 65 лв. гледах го сега с намаление 58 лв.) и да се транспортира с бебето. Т.нар. летен кош се сгъва с цялото шаси едновременно без да се разкачва и се прибират двете в багажника. Зимния кош, доколкото знам се ползва около 6-7-8 месеца така че решение има вероятно и без връзване на този кош. А на летния кош на Пег Перего има пълно легнало положение + зимен чувал. Аз взех обаче модула 3 в 1. Но нашият багажник е голям (за разлика от вътрешното пространство Joy)

# 372
  • Мнения: 2 430
Моето Перего зимният кош за новородено се сгъва заедно с шасито изключително компактно. Возехме го в колата със столчето, после само вадиш от багажника и разгъваш с една ръка. Лесно и леко, подобен вариант съм пробвала на Jane. Предполагам, че и други марки имат подобни модели.
Прави сте, че кош за новородено, който се монтира като столче не е особено сигурен. Най—малкото бебето се лашка вътре при път.Говоря за Навета на Перего, просто техните модели ги познавам, че много ги гледах навремето.

# 373
  • Мнения: 18 491
Ние сме с комби и съвсем спокойно побираме шасито и до него коша. Даже и шейна сме смествали при тях. Винаги можем ако искаме да тръгнем на път само с летния кош, който се сгъва със шасито.

# 374
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен,  идеята на комбинираните колички е, когато си с колата, да ползваш шасито и кошницата за кола. Кой ще мъкне и кошницата, и коша за новородено? А специално на Jane, кошът за новородено Micro може да се сплеска, за да го качите и него в багажника, например за морето.

Общи условия

Активация на акаунт