Математически турнири 5-12 клас

  • 162 848
  • 656
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 234
Като е онлайн състезание, му отказах. Казах му, че е по-добре да си ги реши когато иска след състезанието. Simple Smile

# 511
  • Пловдив
  • Мнения: 197
Здравейте,  предварително се извинявам ако въпроса не е за тази тема. Има ли някаква процедура, възможност на клас под карантина да се яви на олимпиада? Конкретно на общинския кръг на НОМ, става въпрос за седмокласници от МГ, за които явяването е важно.

# 512
  • Бургас
  • Мнения: 614
Миналата година нямаше начин, но за тази година не бяха ли казали, че ще може с отрицателни тестове карантинирани контактни деца да се явяват на олимпиади/състезания. Най-добре се обадете в РЗИ.

# 513
  • Мнения: 2 285
Здравейте, някакви впечатления от задачите за 5ти клас на Салабашев 2021г? Имам резултата на моето дете, но не мога да преценя дали е добър или не. Като цяло задачите не ми се струват лесни?


Класирането излезе. Поне за мен беше ясно, че задачите са с много високо ниво на трудност, но пък не очаквах, че няма да има нито един максимален резултат. От друга страна, организаторите ме изненадаха с решението си да раздават и медали тази година. Така че, поздравления за детето!

# 514
  • Мнения: 29
Здравейте, някакви впечатления от задачите за 5ти клас на Салабашев 2021г? Имам резултата на моето дете, но не мога да преценя дали е добър или не. Като цяло задачите не ми се струват лесни?


Класирането излезе. Поне за мен беше ясно, че задачите са с много високо ниво на трудност, но пък не очаквах, че няма да има нито един максимален резултат. От друга страна, организаторите ме изненадаха с решението си да раздават и медали тази година. Така че, поздравления за детето!

   Благодаря Ви!
При нас има неочаквано  положително развитие - организаторите са преразгледали  решението на 8 задача и са ни дали 4 точки (аз така и не я реших, а дъщеря ми продължи да си твърди че и е вярна). Така че точките станаха 56, а нерешена остана само 10 задача. И да, също мисля че задачите са много трудни и това се е отразило като цяло на резултатите на всички деца. Докъдето може да се проследи назад в годините, винаги е имало по няколко максимални резултата.

# 515
  • Мнения: 4 250
Браво на децата. Кога ще награждават децата и къде?Има ли информация?В 6 клас има повече с по 60 точки

# 516
  • Мнения: 2 285

При нас има неочаквано  положително развитие - организаторите са преразгледали  решението на 8 задача и са ни дали 4 точки (аз така и не я реших, а дъщеря ми продължи да си твърди че и е вярна). Така че точките станаха 56, а нерешена остана само 10 задача. И да, също мисля че задачите са много трудни и това се е отразило като цяло на резултатите на всички деца. Докъдето може да се проследи назад в годините, винаги е имало по няколко максимални резултата.

Обсъждахме я тази задача в съседната тема след състезанието и стигнахме до извода, че е даден грешен отговор. Добре е,.че все пак са го коригирали, както и  резултатите.

Награждаване е малко вероятно да има с 200+ златни медалисти в първи клас... само тях погледнах, за останалите медалисти и възрастови групи нямах нерви... Според мен по-скоро ще разпратят медалите до някои училища.

# 517
  • Мнения: 5 234
Здравейте. Областният кръг по мат. за София-град на 12.02.2022 г. ли е?

# 518
  • Мнения: 6 926
За всички градове е тогава и с еднакви задачи.

# 519
  • Мнения: 5 234
За всички градове е тогава и с еднакви задачи.
Благодаря много! Flowers Tulip

# 520
  • Мнения: 676
Здравейте, дали някъде има решения на задачите от ЕК 2021 за 5клас, че намирам само отговори без решенията.

# 521
  • Мнения: 111
Здравейте, отговори на ПМС дали публикуват някъде?

# 522
  • Мнения: 747
Здравейте,
Резултатите от Европейско кенгуру 2022 за 6 клас в  София къде мога да потърся?

# 523
  • Мнения: 111
На сайта на СМГ и НПМГ, но още не са публикувани. Крайният срок е утре, ако не го удължат.

# 524
  • Мнения: 747
На сайта на СМГ и НПМГ, но още не са публикувани. Крайният срок е утре, ако не го удължат.
Благодаря! Ще проверя!

Общи условия

Активация на акаунт