Математически турнири 5-12 клас

  • 161 228
  • 654
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 13
Има ли официален сайт за състезанието в Созопол 2021г, бихте ли дали линк, моля!

# 496
  • Varna
  • Мнения: 439
За съжаление състезанието и тази година отпадна...

# 497
  • Мнения: 1 047
Привет! Може ли, ако някой има, да ми даде отговорите  на задачите от МБГ есен 2020, за 5 Кл. Благодаря.

# 498
  • Мнения: 29
Здравейте, някакви впечатления от задачите за 5ти клас на Салабашев 2021г? Имам резултата на моето дете, но не мога да преценя дали е добър или не. Като цяло задачите не ми се струват лесни?

# 499
  • Мнения: 4 242
Моето дете се справи блестящо за 1 час и даже се учуди дали не са били лесни задачите за 6 клас.Чакам общото представяне, засега знае само неговия резултат.Дори не се и напрегнах да гледам задачите тази година.

# 500
  • Мнения: 29
Точно това имам впредвид. Може резултата да изглежда нисък, защото задачите са много трудни и обратното - ако 200 деца имат максимален резултат, най - вероятно задачите не са били с подходящата трудност ... .

# 501
  • Мнения: 4 242
Ще чакаме на официалния сайт, когато излезе класирането

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 20:54 от malinkap

# 502
  • Мнения: 2 285
Здравейте, някакви впечатления от задачите за 5ти клас на Салабашев 2021г? Имам резултата на моето дете, но не мога да преценя дали е добър или не. Като цяло задачите не ми се струват лесни?


Доста трудни задачи, по скромното ми мнение.
2 деца с 42 т. дотук.
Всяка година има по няколко деца, справили се с всички задачи без грешка.
С интерес очаквам класирането тази година. Липсваше ми тръпката от мат. надпревари, пък макар и такива в онлайн формат.

# 503
  • Мнения: 29
Здравейте, някакви впечатления от задачите за 5ти клас на Салабашев 2021г? Имам резултата на моето дете, но не мога да преценя дали е добър или не. Като цяло задачите не ми се струват лесни?


Доста трудни задачи, по скромното ми мнение.
2 деца с 42 т. дотук.
Всяка година има по няколко деца, справили се с всички задачи без грешка.
С интерес очаквам класирането тази година. Липсваше ми тръпката от мат. надпревари, пък макар и такива в онлайн формат.
Ние сме с 52 точки, объркали сме 8 и 10 задача. В началото бях критично настроен, но като видях 11, 12, 13   и сие задачи и нещо се смекчих. Много сериозни ми се видяха, а сме се справили. Може би защото сме започнали от 11 към 15 задача и след това 1-10 задачи и накрая сме били поуморени. Но задачите и на мен ми се виждат относително трудни и много разнородни.

# 504
  • Мнения: 551
НИЕ, за дете пети клас е не просто смешно, нелепо е.  Моля, поне пред съучениците му спестявайте множественото число, освен ако наистина не сте решавали заедно

# 505
  • Мнения: 29
НИЕ, за дете пети клас е не просто смешно, нелепо е.  Моля, поне пред съучениците му спестявайте множественото число, освен ако наистина не сте решавали заедно
Мисля сте в голяма грешка! Особено ако си мислите че сме ги решавали заедно! Ако сте прочели задълбочено какво съм написал, едва ли ще си го помислите!? Освен ако не е свързано с нещо Ваше лично, което обаче нито твърдя, нито си мисля. Мисля, че би било безмислено, дете в пети клас да бъде "помпано" по-този начин от родител. Най-малко другата седмица има НОМ и всичко би лъснало . .. . . Освен това въпросното дете учи в специализирано училище, и смея да твърдя, познава спортната математика по-добре от родителите си!

# 506
  • Мнения: 551
Изобщо, не сте ме разбрали. Детето се е справило чудесно и това си е негова заслуга. То има 52 т, не НИЕ. Дори не допускам, че сте решавали заедно. Казвам просто, че сте различни личности, вие и детето. Излагате го с това НИЕ.

# 507
  • Мнения: 29
Изобщо, не сте ме разбрали. Детето се е справило чудесно и това си е негова заслуга. То има 52 т, не НИЕ. Дори не допускам, че сте решавали заедно. Казвам просто, че сте различни личности, вие и детето. Излагате го с това НИЕ.

Мисля че няма нужда да влизаме в ненужни дискусии, но ще си позволя и аз да Ви дам съвет: Следващия път, когато решите да дадете добронамерено препоръка, не е необходимо да квалифицирате нещата (нелепо, смешно и т.н.) а е достатъчно да го обясните с думи прости, в прав текст (както във този пост). Защото се получават точно такива ситуации - обяснение, обяснение на обяснението и т.н.. А иначе Ви благодаря за мнението!

# 508
  • Мнения: 838
Всички тези онлайн състезания според мен са голяма пародия. Имат някакъв смисъл от 9. клас нагоре, където родители, баби, стринки и чичовци, които са в състояние да решат задачите, драстично намаляват и тогава се състезават самите деца.

# 509
  • Мнения: 4 242
Според мен, на когото му вдигат самочувствието с подсказки, като си отиде в училище ще си покаже колко си може. Олимпиадата по Мат например, е присъствено при нас и няма възможности за шашми, но пък задачите не са от такова естество като на Салабашев. Моето дете с години не беше се явявало на Салабашев и изненадващо тази година реши да ходи.Като има желание , как да му откажеш?

Общи условия

Активация на акаунт