Песен за огън и лед 28 - Those are brave men... lets go kill them

  • 74 086
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 961
Спукването на Луната,предполагам,е най-вече фолклор?Има и подоно нещо май в българските вярвания,една приказка за нащърбен полумесец.
А за кражата на драконовите яйца,някаква мома,която май била в еднополова връзка с една драконова кралица по онова време,гепила яйцата,премятали ги насам-натам стотина години и после,хоп,онзи,при когото Денерис и Висерис живеят в Пентос,ги купува за сватбен подарък на Денерис.Поне така се твърди в едно видео в ютуб.


Да някаква лейди Elissa Farman. И са всъщност яйца на дракона Dreamfyre.

# 646
  • Мнения: 1 416
Между другото,в едно друго видео стана дума,как Мартин още от дете имал богато въображение и си измислял истории,и ги разказвал на друго дете,обаче майка му забранила да си играят,понеже от историите на Мартинчо другото детенце сънувало кошмари.Е, имах си хас да не е сънувало,предвит това с какви страхотии са пълни историите му!То бели бродници,то Нещото,което идва в тъмното,онзи ненормалник от Нощната стража,който пак нощем избил много свои събратя на Вала...харенхол май е епицентър на страхотии във Вестерос.

# 647
  • Мнения: 18 196
Спукването на Луната,предполагам,е най-вече фолклор?Има и подоно нещо май в българските вярвания,една приказка за нащърбен полумесец.
А за кражата на драконовите яйца,някаква мома,която май била в еднополова връзка с една драконова кралица по онова време,гепила яйцата,премятали ги насам-натам стотина години и после,хоп,онзи,при когото Денерис и Висерис живеят в Пентос,ги купува за сватбен подарък на Денерис.Поне така се твърди в едно видео в ютуб.


Да някаква лейди Elissa Farman. И са всъщност яйца на дракона Dreamfyre.

много ми е интересно къде са били тези яйца блидо един век. Елиса доколкото имам спомен или я заточваха при мълчаливи сестри или я убиваха, няма как яйцата да са останали при нея. Пък и как никой не е забелязал липста им веднага след танца? и как така не са я принудили да си каже къде държи всяка своя вещ, като е дошъл Егон III на власт? А на всичкото отгоре - яйцата да не се излупят повече от век - и бам - точно при Денерис. отдаван твърдя, че Дани е любимка на чичо М. представяте ли си, ако Церсей на 17 години имаше три яйца и те се излюпеха,  какво щеше да направи?

На мен лично са ми много интересни няколко неща свързани с драконите
1. Откъде идват питомните дракони. Засега приемам че от Сянката - мястото за което не знаем нищо. Което по принцип не ни дава сериозна информация, а ни изправя пред нови въпроси
2. ако наистина е съществувала древна раса, която е контролирала драконите,
а)защо не е покорила валирианците, и второ по важното
б) къде са отшили когато отново са напуснали валирианците? в друго измерение? В другата поливина на Планетос?
3. Дивите дракони. Нищо не знаем за тях, а очевидно ги е имало много преди питомните. Типичен пример са ледените дракони. Уайвърните  в Сотьорос също са мистерия.  а в Тревното море има кости на огромен мастодонт - дракон.  Ако питомните дракони са се появили след дивите, то  това някаква порода дракони които са вторично опитомени ли е, или са специално създадени чрез магия създадения.
4.Как така от 300 и повече дракона по времето на Гарин велики са останали само 3 дракона? какъв е бил катаклизъмът изличил цяла Валирия?

 много от неща свързани с праисторията са твърде легендарни за да имаме ясни отговори. Силно се надявам да се намери още някой фрагмент от историята майстер Барт, или да речем някой ръкопис от историите на Морската Змия, Ломас Дългата Крачка или Пътуването на Нимерия - и да научим повече за по-малко известните на нам земи.

Последна редакция: вт, 01 яну 2019, 17:37 от Джон Сняг

# 648
  • Варна
  • Мнения: 17 962


много ми е интересно къде са били тези яйца блидо един век. Елиса доколкото имам спомен или я заточваха при мълчаливи сестри или я убиваха, няма как яйцата да са останали при нея. Пък и как никой не е забелязал липста им веднага след танца? и как така не са я принудили да си каже къде държи всяка своя вещ, като е дошъл Егон III на власт? А на всичкото отгоре - яйцата да не се излупят повече от век - и бам - точно при Денерис. отдаван твърдя, че Дани е любимка на чичо М. представяте ли си, ако Церсей на 17 години имаше три яйца и те се излюпеха,  какво щеше да направи?Сигурно шяха да я изядат, Laughing

На мен лично са ми много интересни няколко неща свързани с драконите
1. Откъде идват питомните дракони. Засега приемам че от Сянката - мястото за което не знаем нищо. Което по принцип не ни дава сериозна информация, а ни изправя пред нови въпроси.Няма питомни дракони, драконите са си диви и трябва да се опитомяват
2. ако наистина е съществувала древна раса, която е контролирала драконите,
а)защо не е покорила валирианците, и второ по важното
б) къде са отшили когато отново са напуснали валирианците? в друго измерение? В другата поливина на Планетос? Не е ясно дали такива хора са съществували, може да е просто легенда. И всъщност какво значение има, може просто да са измрели.
3. Дивите дракони. Нищо не знаем за тях, а очевидно ги е имало много преди питомните. Типичен пример са ледените дракони. Уайвърните  в Сотьорос също са мистерия.  а в Тревното море има кости на огромен мастодонт - дракон.  Ако питомните дракони са се появили след дивите, то  това някаква порода дракони които са вторично опитомени ли е, или са специално създадени чрез магия създадения. Това някаква нова теория ли е? Всички дракони са /били/ диви, преди да ги опитомят.
4.Как така от 300 и повече дракона по времето на Гарин велики са останали само 3 дракона? какъв е бил катаклизъмът изличил цяла Валирия? Почти е ясно, че става дума за супервулкан или няколко вулкана изригнсли едновременно

 много от неща свързани с праисторията са твърде легендарни за да имаме ясни отговори. Силно се надявам да се намери още някой фрагмент от историята майстер Барт, или да речем някой ръкопис от историите на Морската Змия, Ломас Дългата Крачка или Пътуването на Нимерия - и да научим повече за по-малко известните на нам земи. Вече би трябвало да си свикнал, че няма как всичко да е докрай ясно.

# 649
  • Мнения: 1 961
Обсъждайки тук все пак клоня да си взема книгата.
За яйцата, кралицата е забелязала и казала на мъжа си Джерис, но той и казал да не се тревожи и че ще станат на камъни ако не са при някой Таргариен.

# 650
  • Мнения: 18 196
хексе, радвам се че си сред нас и обсъждаш.
питомни дракони, септон Барт, нарича тези които валирианците укротили - или ако вярваме на фолклора първо ги укротила мистичната раса преди валирианците -за да ги отграничи от дивите дракони.

3.Ако приемем че това е простият начин - опитомяване на  диви дракони - какво ще кажеш за това сведение, от септон Барт че кръвните магове си създали  дракони  чрез магия
цитат:
   "според септон Барт в дракони и уайвърни, крилати и безкрили"кръвните магове на Валирия са използвали уайвърни, за да създадат драконите. Макар да се знае че кръвните магове са експериментирали неуморно със свръхестествените изкуства, това твърдение се счита за малко вероятно от повечето майстери. Сред тях е и майстер Ванион със своя труд "Срещу свръхественото" Според него имаме доказатлеств за дракони във Вестерос от най-ранните дни на света, преди Валирия да стане велика сила"                      Прочети стр. 293  на ИСторията

2. Естествено, че може да е фолклор. Всичко го разглеждаме през призмата на легендите, митовете и песните. ОТ какво значение ли е? най-малкото от значение е, че може да се окаже, че Първите хора съвсем не са Първи хора.  отделно от това не знаем дали това не е била някаква намеса на Чадата? би било от значение да знаем повече за миналото.

4. Ами не съм свикнал  - съжалявам. Обичам мистичните неща интересувам се от тях, и се опитам да ги погледан от всеки ъгъл, а инфото ми е малко. Все се надявам Мартин да издаде книга за Десетте хиляди кораба на Нимерия, достта неща би ми осветлила.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Нямам особено доверие в писанията на майстерите, съжалявам.
Дори и да имат знания, пишат това което е политкоректно.

Аз лично съм склонна да повярвам, че някога в миналото  е имало навсякъде дракони/все пак тъй е казал Мартин Laughing/, като с течение на времето са останали да обитават местата с действащи вулкани. Знанието как да бъдат укротявани е потънало заедно с Валирия. Останали са уменията на Таргите да привързват дракони към себе си.
Знаем от Принцесата и Кралицата, че драконите без ездачи подивяват.
Като изключим магията за подчиняването им чрез драконови рогове, не намирам много мистика около тях.

# 652
  • Мнения: 18 196
Хексе, естествено че пишат това което политкоретктно. Но не всички майстери си приличат. От майстер до майстер разлика голяма. Не можеш да сравниш Гъба с Гидаин например.  Гидаин ти представя "правилната" история, а Гъба  - тази с "подправките". Сама си преценяваш на коя ще вярваш.
Ще повярваш на Барт или авторите като Винеамиан и Фомас, които се обябяват срещу свръхестественото. Впрочем Фомас е в доста голяма степен компрометиран, покрай разни родословия на Тирелите, а също и опитите да представя Другите като Първи хора-ренегати.
В същото време Бран, Чадата, варгите, зеленозрящите са отявлено доказателство за съществуване на свръхестествени неща. Естествено че Барт може да греши да много неща, но е по-близко до истината от майстерите и септоните, които се присмиват на свърхестественото.

Според мен Хексе, едното не изключва другото. ИМало е диви дракони и са си останали диви (например ледените),  и в същото време - дракони които са създадени от хора  именно с цел опитомяване. Показателно е, че нито един от "обикновените" дракони не е толкова голям колкото ледените. Склен съм да допусна че това са направили кръвните магове в Карт. Видяхме вече някои неприятни аспекти на кръвната магия. Карт се споменава в повечето от легендите като родно място на драконите  и съм склонен да пявярвам. Тук нещата ми стават мътни. Ако   навремето кръвните магове наистина са контрилирали драконите защо са се отказали от контрола си? по-вероятно е да са изтървали ги изтървали от контрл. Но ако това е станало, как са разбрали валирианциет как да ги контролират?

Още по-интересно е, щом валирианците са се могли да научат как да контролират драконите, защо след идването на Таргите на Вестерос са останали  диви дракони - като онзи който яздила Коприва през Танца. Нещо повече Барт твърди, че когато  Таргите се заселили на Драконов камък, там вече имало дракони, които нямали ездачи...

Впрочем още нещо интересно - ако всички дракони са от един вид - защо има огнени дракон и ледени дракони.
Склонен съм да допусна, че огнените са били създадени вторични в Карт или чрез някаква магия от Сянката, а дивите дракони  са по-старо котило. Тази работа е като с маймуните - Защо шимпанзето или горилата е спрял да се развива и въпреки това е съществувал  успоредно с хомо сапиенса, хомо сапиенса който се е развил?

Последна редакция: вт, 01 яну 2019, 20:19 от Джон Сняг

# 653
  • Мнения: 1 961
Аз четох,че драконите се привързват към този който е до тях при излюпването им. Но пък не се знае как точно се излюпват. Дали седят върху яйцата драконшти или пък им пускат огън малко както Денерис влезе с тях в огъня. Или трето..

# 654
  • Мнения: 18 196
да, няма яснота кога ще се излюпи някое яйце и при кого. някои от кралете Таргариените са пробвали да излюпат яйца, но не са пожънали успех. от друга страна Дани е Тергариен. Явно не е рещаващо дали Таргариен, дали си крал, дали си просяк.

В случая с Дани вероятно оказва някакво влияние, че магията се засили,  когато червената комета премина, както и че Куайте извърши жертвоприношение (чрез Дрого). Мелисандра също се надяваше да вдигне каменни дракони чрез жертвоприношение.

И все пак странно е, че да речем по-рано магията е намаляла .Както и че никой от тези които притежаваха яйца не им се излюпи, освен Дани.

Да, конкретно Церсей вероятно нямаше нищо да направи с три малки дракончета, защото  вероятно баща й щеше да й ги отнеме.. Но самата идея, че някой друг може да разполага с яйце от което да се излюпи дракон е интересна. Много от благородниците във вестерос щяха да се превърнах в машина за убийства ако имаха дракони.  Церсей  ако имаше дракони и някак си успееше да ги укрие от баща си и от Робърт,  на втората или третата година щеше да е копие на Ренира и Робърт щеше да й е ненужен.

ОСвен товя няма яснота дали ще обяздиш дракон или няма да успееш. Някои са успели от първия път - мисля че Емонд Едноокия и Коприва са такива случаи. Има обаче немалко случаи, когато този който пожелае да да обязди дракон загива, какъвто е например случая с Куентин. Родството с крале не е решаващо, важно е дали дракона ще те хареса.

# 655
  • Мнения: 442
Спукването на Луната,предполагам,е най-вече фолклор?Има и подоно нещо май в българските вярвания,една приказка за нащърбен полумесец.
А за кражата на драконовите яйца,някаква мома,която май била в еднополова връзка с една драконова кралица по онова време,гепила яйцата,премятали ги насам-натам стотина години и после,хоп,онзи,при когото Денерис и Висерис живеят в Пентос,ги купува за сватбен подарък на Денерис.Поне така се твърди в едно видео в ютуб.


Да някаква лейди Elissa Farman. И са всъщност яйца на дракона Dreamfyre.

много ми е интересно къде са били тези яйца блидо един век. Елиса доколкото имам спомен или я заточваха при мълчаливи сестри или я убиваха, няма как яйцата да са останали при нея. Пък и как никой не е забелязал липста им веднага след танца? и как така не са я принудили да си каже къде държи всяка своя вещ, като е дошъл Егон III на власт? А на всичкото отгоре - яйцата да не се излупят повече от век - и бам - точно при Денерис. отдаван твърдя, че Дани е любимка на чичо М. представяте ли си, ако Церсей на 17 години имаше три яйца и те се излюпеха,  какво щеше да направи?

Може би защото е живаля много преди Егон III, по времето на Мегор и Джеерис. Открадва ги от Драконов камък, загатва се, че е била любовница на Рена Таргериен, първородното дете на Енис. Тя казва на брат си, че яйцата са откраднати веднага щом научава, тъй че това е нещо, което се знае. Само че този брат не е съпругът и, тя първо се жени за брат си Егон, който така и не се качва на трона, а след това за Мегор, по принуда. Елиса продава яйцата в някой от свободните градове, ако не се лъжа беше Браавос. В последствие Джеерис се опитва да си ги върне, но не се получава и се отказва, с надеждата тези камъни да си останат камъни. И тези яйца са точно 3 на брой.

П.П. Друго интересно, което се случва по същото време, е изчезването на дъщеря и Ереа, след като тя се качва върху Балерион. В продължение на една година няма и следа от нея никъде, нито във Вестерос, нито в Есос. Накрая се връща в страшно състояние, буквално горяща отвътре и умира, след като я потапят в студена вода. А от нея излизат нещо като огнедишащи червеи. Смяте се, че тя не е успяла да укроти Балерион и той я е завел във Валирия, където той е бил роден. А и самият Балерион се връща ранен от там. След това Джеерис забранява да се споменава дори този интересен случай.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 00:28 от Somniator

# 656
  • Варна
  • Мнения: 1 230
Това инфо от новата книга ли?!? Супер! Точа лиги.

# 657
  • Мнения: 1 416
Спукването на Луната,предполагам,е най-вече фолклор?Има и подоно нещо май в българските вярвания,една приказка за нащърбен полумесец.
А за кражата на драконовите яйца,някаква мома,която май била в еднополова връзка с една драконова кралица по онова време,гепила яйцата,премятали ги насам-натам стотина години и после,хоп,онзи,при когото Денерис и Висерис живеят в Пентос,ги купува за сватбен подарък на Денерис.Поне така се твърди в едно видео в ютуб.


Да някаква лейди Elissa Farman. И са всъщност яйца на дракона Dreamfyre.

много ми е интересно къде са били тези яйца блидо един век. Елиса доколкото имам спомен или я заточваха при мълчаливи сестри или я убиваха, няма как яйцата да са останали при нея. Пък и как никой не е забелязал липста им веднага след танца? и как така не са я принудили да си каже къде държи всяка своя вещ, като е дошъл Егон III на власт? А на всичкото отгоре - яйцата да не се излупят повече от век - и бам - точно при Денерис. отдаван твърдя, че Дани е любимка на чичо М. представяте ли си, ако Церсей на 17 години имаше три яйца и те се излюпеха,  какво щеше да направи?


П.П. Друго интересно, което се случва по същото време, е изчезването на дъщеря и Ереа, след като тя се качва върху Балерион. В продължение на една година няма и следа от нея никъде, нито във Вестерос, нито в Есос. Накрая се връща в страшно състояние, буквално горяща отвътре и умира, след като я потапят в студена вода. А от нея излизат нещо като огнедишащи червеи. Смяте се, че тя не е успяла да укроти Балерион и той я е завел във Валирия, където той е бил роден. А и самият Балерион се връща ранен от там. След това Джеерис забранява да се споменава дори този интересен случай.
Попаднах на теория,точно за този случай,че огнените червеи са създадени от експериментите на Валирия и по някакъв начин са попаднали в Ерея.А раняването на Балерион определено също е доста мистериозно.Той е бил най-големият дракон евър,но кой знае дали няма и по-голяма страхотия от него.

# 658
  • Мнения: 18 196
имаше кости от някакъв  хипер голям дракон, в Тревното море, но не се знае от кого са.
п.с. това къде го пише
в новата ИСтория ли  пише това за ЕРеа?

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 15:43 от Джон Сняг

# 659
  • Мнения: 442
Да, информацията е от новата книга, "Огън и кръв".

П.П. Попаднах и на още нещо интересно от новата книга, което ще сложа в скрит текст.

Скрит текст:
В "Огън и кръв", второто дете на Джеерис и Алисън е променено от Ерин Таргериен на Денерис Таргериен. Като цяло има няколко промени в реда на ражадане на децата им, но това е може би най-интересното. На пръво място, това прави Денерис третата с това име в историята на Тагериен и въпреки че Куентин казва, че той потомък на първата Денерис, реално е на втората. Мартин е бил наясно с това разминаване още при издаването на книгата, но не е сметнал, че ще повлиае, защото Куентин може лесно да е забравил за първата Денерис, тъй като тя умира малка, на шест. По-интересно е как умира. По време на управлението на Джеерис пламва епидемия от болест, наречена Shivers (треска на български предполагам). До тогава се е смятало, че Таргериен са имунизирани към подобни болести, но Денерис не само че се разболява, но и умира. При положение, че е чистокръвна Таргериен и от двете страни, това е било странно и е било прието за знак, че Таргериен не са чак толкова близо до богове, колкото са си мислели преди това. Мисля, че това може да е подсказка отчастти за нещо, което може да се случи по-нататък във Ветровете. Някой "скрит" Таргериен може да се окаже болен от нещо, за което преди се е смятало, че не може.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 18:06 от Somniator

Общи условия

Активация на акаунт