Рецепти за православните пости - 2018 година

  • 81 492
  • 381
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 7 880
Аз сигурно съм един от малкото, които не виждат смисъла от авокадото.

Що се касае до бадемовото мляко си го правя сам - не е въобще трудно. Ако ми падне кокос и от него ще си направя мляко, като стой та гледай.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Авокадо аз добавям на кубчета към всякакви сурови салати. Най-добре става със зелена салата и краставица.
Приемам всякакви идеи на тема спанак и коприва, че нещо освен супа и спанак с ориз друго не мога да измисля.  newsm78

# 107
  • Мнения: 1 401
Спаначени кюфтета, спаначено руло се сещам аз.

Можеш ли да кажеш дядо хаджия - как правиш бадемовото мляко ?

# 108
  • Мнения: 1 418
Бадемовото мляко се прави, като лешниковото. Тук съм описала как го приготвям. http://vkusnosbety.blogspot.bg/2017/01/homemade-hazelnut-milk.html?m=1
По този начин се процедира и с орехи и кашу.

# 109
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте! Търся рецепта за постни палачинки които да не са жилави.Пробвах с газирана вода,с обикновена и все така ми се получават.Много моля някой ако има такава рецепта да я напише!

# 110
  • София
  • Мнения: 4 313
Със спанака може да се направи баница с булгур и спанак (или ориз и спанак) или спанак и праз, сос за паста с оризова сметана, крем супа от спанак и други зеленчуци, може да се готви с киноа или елда, постна тарта със спанак, червена леща и моркови, спанак с леща. Много неща могат да се направят и все вкусни. Обожавам го Simple Smile

# 111
  • Мнения: 1 918
Спанака го ям на салата. С добавка домати и/или киноа. Днес имам цвекло и ще направя салата със спанак, червено цвекло, моркови и слънчогледови семки.
Също съм яла спаначени сарми. Правят се по същия начин като лозовите.

# 112
  • Мнения: 1 401
BiankaD Уау то било супер лесно за правене. Макар че имам само пасатор.

# 113
  • София
  • Мнения: 7 880
Бадемовото мляко се прави, като лешниковото. Тук съм описала как го приготвям. http://vkusnosbety.blogspot.bg/2017/01/homemade-hazelnut-milk.html?m=1
По този начин се процедира и с орехи и кашу.

Точно така. При мен има известна разлика, че аз се стремя да обеля ядките.



BiankaD Уау то било супер лесно за правене. Макар че имам само пасатор.

Ако сте само с пасатор, начукайте ядките в хаван, после ти пресипете в съда в който ще пасирате и добавете водата.

# 114
  • Мнения: 1 418
BiankaD Уау то било супер лесно за правене. Макар че имам само пасатор.
Аз предпочитам пасатора- че по-бързо се чисти Simple Smile В случая имах подръка този блендер и с него пробвах, но те уверявам, че ако пасаторът ти е мощен- се получава страхотно мляко. Същото. Само внимаваш за течността-да не излезе от съда. Аз отначало слагам чаша ядки и малко вода, колкото да тръгне пасирането и после добавям още. Бадемите и аз ги предпочитам белени, а те след накисването се белят лесно. Може да видиш и овесеното мляко- то пък е най-бързото.

Любима напитка ми е този студен чай от овесено мляко и лайка - и лете и зиме


Днес ви показвам едно различно ризото ечемик и саликорния

И салата от цвекло с грейпфрути и орехи ще направя. Десерта още не съм измислила, нещо шоколадово може би.

# 115
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Страхотно изглежда.
От къде взе саликорния?

# 116
  • Мнения: 1 418
Роузи, от Метро я купувам. Направи ми впечатление, че всеки път има- от Варна. Не съм сигурна за София.

# 117
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря много!


Ето и тук, рецептата за палачинки от елда...



# 118
  • София
  • Мнения: 2 992
Прочетох първа сраница. Но, пак да питам-миди може ли да се ядът? Снощи, спорехме с една приятелка. Тя, твърди че морски дарове са позволени по всяко време, само през Коледните пости. Питала свещенник, той и казал. Малко се обърках. До, сега не съм яла миди по време на Великденските пости.Ако е позволено, може да разнообразя менюто.

# 119
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://-/recepti/deserti/elda-hearts-biscuits-1329.html
Тези сладки от елда изглеждат много изкусително...


там в скобите е здравословен.ком

Общи условия

Активация на акаунт