Рецепти за православните пости - 2018 година

  • 81 510
  • 381
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 7 900
Хайде да ви помоля теософските спорове за смисъла от постите да си ги прехвърлите в другата тема. Тази тук е само за рецепти за православните пости. Затова ги отделихме двете теми.

# 301
  • София
  • Мнения: 4 321
вчера правих леща къри за днес, че сме до късно с детето навън. трябва да е по-гъстичка и за да не ползвам нишесте, реших да сложа 2 хубави пълни лъжици със сусамов тахан
 
отделно от това изпекох карфиол с подправки и малко зехтин върху кухненска хартия, който всеки ще си добавя колкото иска. става много по-вкусен от задушения или варения, който ми е блудкав и с гаден аромат

# 302
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
Днес закуската -овесени ядки с кокосово мляко и тахан
Обяд ориз с гъби кладница и маслинки , салата цвекло с моркови .
Довечера леща яхния ще е.

# 303
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
вчера правих леща къри за днес, че сме до късно с детето навън. трябва да е по-гъстичка и за да не ползвам нишесте, реших да сложа 2 хубави пълни лъжици със сусамов тахан
 
отделно от това изпекох карфиол с подправки и малко зехтин върху кухненска хартия, който всеки ще си добавя колкото иска. става много по-вкусен от задушения или варения, който ми е блудкав и с гаден аромат

Може ли рецептата? Сварявате ли карфиола първо?

# 304
  • София
  • Мнения: 4 321
не, не го варя
измивам, накъсвам на розички. застилам тавата с кухненска хартия и изсипвам накъсания карфиол в нея. подправям с куркума, черен пипер, кимион, млян сух кориандър, лют и сладък червен пипер, сол. мога да пусна някоя друга необелена скилидка чесън, защото той омеква в люспата си и става вкусен. заливам с малко зехтин и хубаво обърквам. печа във фурна загрята на 200 градуса до хубаво покафявяване на карфиолчетата. ако обичате зелении накрая могат да се сложат, както и да се изстиска лимонов сок

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 14:41 от Harpalike

# 305
  • Мнения: 678
Булгур със сушени домати хапвах днес + салата
Вчера бяхме на боб яхния, печена тиква, а за вечеря хумус с домашен хляб +табуле

# 306
  • Димитровград
  • Мнения: 13
Моите хранения за днес:
закуска: ядки
обяд: ориз с царевица, зеле, грах; салата краставица с айсберг
междинка: жито със сушени плодове, орехи, мед
вечеря: фасул чорба

# 307
  • София
  • Мнения: 1 635
вчера правих леща къри за днес, че сме до късно с детето навън. трябва да е по-гъстичка и за да не ползвам нишесте, реших да сложа 2 хубави пълни лъжици със сусамов тахан
И вкусно ли е с тахан?
Аз вадя част от лещата и пасирам, и после я връщам в тенджерата към непасираната за сгъстяване.

Вчера правих крем супа с два картофа, морков, лук и чаша леща.

# 308
  • София
  • Мнения: 4 321
Ами аз много обичам тахан по принцип и мога да си го ям с лъжица без нищо - не ми тежи, не ми горчи. Само трябва да преглъщам бавно, че може да се задавя. И аз съм го правила това със сгъстяването с част от бобовите, но ако не ползвам блендер става малко по-парцаливо, което не ме радва визуално.

# 309
  • Мнения: 8
Хайде да ви помоля теософските спорове за смисъла от постите да си ги прехвърлите в другата тема. Тази тук е само за рецепти за православните пости. Затова ги отделихме двете теми.
Да, разбира се, ако ми дадете линк към другата тема.

# 310
  • София
  • Мнения: 7 900
Хайде да ви помоля теософските спорове за смисъла от постите да си ги прехвърлите в другата тема. Тази тук е само за рецепти за православните пости. Затова ги отделихме двете теми.
Да, разбира се, ако ми дадете линк към другата тема.

Моля заповядайте: http://www.bg-mamma.com/?topic=997699.165

# 311
  • Мнения: 678
Споделям рецепта за лодки от патладжани/тиквички със зеленчуци
Продукти:
Патладжани/тиквички
Лук
Чесън
Домати от консерва
Моркови
Сол, червен и черен пипер, риган, чубрица, магданоз

Патладжаните се нарязват по дължина и се набраздяват по меката част. Посолява се и се оставят да се отцедят. След като са готови, слагам във фурната да поомекнат, за да мога да издълбава вътрешността по-лесно.
През това време нарязваме лук, чесън, настъргваме морков, домат и задушавам всичко в мазнина. Добавям вътрешността на патладжаните и овкусявам със сол, пипер, риган и каквото друго искате.
Пълня патладжаните и пека в тавичка с вода и доматен сок на дъното, поръсени с мазнина.
По същия начин правя тиквичките, само че не го пека предварително.

# 312
  • Мнения: 922
Е тази година не ми се получават постите Disappointed Relieved
Първо не мога да постигна смирението. Все се намира нещо, което да ме провокира и да наруши душевният ми мир  и накрая да измрънкам нещо или да се изнервя ...
А и съм се заблудила, че само сряда и петък е без мазнина и през останалото време си похапвах зехтин...А постя не една и две години. Така е трябвало да стане


Днес вечерята е ясна, риба без мазнина Laughing

# 313
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
Днес може ли риба?

# 314
  • София
  • Мнения: 1 022
Didoni, през Рождествените пости няма строг пост. Мазнина може през цялото време, нищо не си объркала в това отношение. А днес е Въведение Богородично и може риба, да (с мазнина Wink ). Честит празник!

Общи условия

Активация на акаунт