Мнението ви за различните автомобили

  • 65 415
  • 563
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Това за старта е много вярно. Между другото, когато мина на спортно каране с Аудито, много по-рязко тръгва и по-бързо набира от Мерцедеса - факт! хем Аудито е 2.0 дизел 140 коня, а Мерцедеса е 350 бензин 300 коня. После вече картинката е ясна де, но на старта има разлика в полза на Аудито

Това с гледането от високо не го разбирам. Вярно е, че е по-удобно, но пък чак да се избере СУВ пред кола само заради това..... По-скоро заради проходимостта и това, че е по-висок и не усеща бордюри и тротоари. Макар, че с една малка кола е много по-голям шанса да се намери място за паркиране, отколкото с някой голям джип - като изключим катеренето по тротоари.

Високата позиция на водача е доста удобна, особено ако си начинаещ шофьор или си скаран с шофирането като цяло Grinning И изпреварването е по-лесно, и всичко защото виждаш пред автомобила пред теб(освен ако и той не е голям черен лош Жип).

Силно впечатление ми направи и друго, като карах една черна Х5ца на приятел. Ако някой ти се влачи безпричинно отпред и бави движението, като му надвиснеш с черната джипка се разчиства веднага - я напред, я настрани. Не твърдя, че трябва да се злоупотребява с това, ама явно го има. Същия този приятел има и Г класа и ми каза, че с нея не можел да даде предимство на никой - всички му спирали навсякъде и го чакали да мине. Егати филмирания народ...

# 61
  • Мнения: 15 228
Силно впечатление ми направи и друго, като карах една черна Х5ца на приятел. Ако някой ти се влачи безпричинно отпред и бави движението, като му надвиснеш с черната джипка се разчиства веднага - я напред, я настрани. Не твърдя, че трябва да се злоупотребява с това, ама явно го има. Същия този приятел има и Г класа и ми каза, че с нея не можел да даде предимство на никой - всички му спирали навсякъде и го чакали да мине. Егати филмирания народ...

Същият ефект има и когато видят огромен джип каран от жена JoyJoyJoy

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Особено руса Simple Smile))

# 63
  • Мнения: X
Брях тия жени много страшни били Grinning

# 64
# 65
  • Мнения: 260
Няма много коментари за Поршета - удобен момент да се включа с мини ревю.
От лятото съм на Porsche Panamera 3.0 - малко по-стар модел (2013). 250 к.с. Като разход съм доволен - извън градско 5-6, градско 8-9, а комбинирано ми идва около 7 в зависимост как се кара - ако я натискаш много, най-много да даде литър разлика, което за мен е доста приемливо понеже аз не съм от хората, които крепят 80-90 на новата тагента (например). Частите са на приемливи цени. Наложи ми се тия дни да сменя колесен лагер на задна ос и маслен филтър като ми излезнаха около 130 лв. Бих се радвал ако има колеги със същият модел за да споделяме опит Simple Smile

# 66
  • Мнения: 3 623
Ти или се шегуваш, или не си виждал Порше от близо. Панамера с 250 коня е с дизелов 3-литров мотор и с автоматична скоростна кутия. Тази ламя ще гори 5-6 литра извънградско само в съня ти, реално под 10 литра не може да слезе, дори и да я караш само с 90 км. Не разчитай, че в женски форум няма да има кой да разбира от коли.

# 67
  • Мнения: 15 228
Аз имам познат с Порше Кайен, на който сложи газова уредба, че много харчел Joy После го продаде. Чувала съм, че наистина много харчат. Макар, че Мерцедес 300 коня бензин дава разход около 15/100. Мисля си, че при това положение 250 коня дизел може и да дава около 10 градско - знам ли. Специално за Порше нямам лични наблюдения - просто си размишлявам Rolling Eyes Но 5 - 6 гладско е пълен абсурд. На мен Аудито 2.0 дизел 140 коня не ми дава такъв разход при градско
Със сигурност знам, че на Панамерите много им крадат фаровете Simple Smile

# 68
  • Мнения: 260
Ако искаш мога да те повозя за да прецениш сам колко гори. Засичал съм специално извън градско колко ми засича понеже редовно пътувам и максимум ми е отчитало 7/100. Много си зависи и какъв дизел ти сипват, защото съм имал и случаи в които съм удрял 10/100, но това са много рядки случаи, но ти явно доста разбираш за колата ми и имаш лични впечатления, няма да те карам да ми вярваш Simple Smile

# 69
  • Мнения: X
Ако искаш мога да те повозя за да прецениш сам колко гори. Засичал съм специално извън градско колко ми засича понеже редовно пътувам и максимум ми е отчитало 7/100. Много си зависи и какъв дизел ти сипват, защото съм имал и случаи в които съм удрял 10/100, но това са много рядки случаи, но ти явно доста разбираш за колата ми и имаш лични впечатления, няма да те карам да ми вярваш Simple Smile

Не съм карал панамера, обаче не я виждам да гори толкова градско, колкото казваш, ама изобщо. Първо, че колата си тежи(около 1.8 мисля беше). Второ, че порше не съм чул да имат икономичен двигател. Моя CLS със сходен двигател си гори 12-13 в града и извънградско 8-9 със 150-170 по магистралата.

Сега да те попитам разхода как го смяташ - четеш това което пише на таблото ли?

И накрая да отбележа, ако човек кара Панамера трябва да му е през оная работа за разхода. Проучи какво става ако ти се развали кутията с два съединителя и сметни колко нафта е това Grinning
Иначе доколкото знам панамерите от това поколение са сравнително доста надеждни автомобили и не са чупливи, за разлика от Кайена.

# 70
  • Мнения: 15 228
От Силвър Стар са пратили подарък на Захари Бахаров Joy



А между другото и да попитам - някакви отзиви за DS серията на Ситроен?

# 71
  • Мнения: X
Това стана бая хитра реклама на Силвър Стар. И пак си остават боклуци...

# 72
  • София
  • Мнения: 346
Хора, помагайте
решила съм да си купувам нов автомобил, искам да е 4*4 , автоматик, с екстри за паркиране и безопасност, на лукса не държа. Не ми се дават над 40 хиляди. В момента карам джип но по стар, 4*4.
Започнах да ровя, но се оказва , че май няма да намеря такова животно.
Приемам съвети и идеи

# 73
  • Мнения: 993
Учудвам се, че препоръчваш Ланчия и Крайслер...

От изброените - Мицубиши. Ако се хвърляш на екзотики, особено американски, бъди подготвен да платиш висока цена за поддръжка. А Лексусът е просто много скъпа Тойота - пълна безсмислица.

# 74
  • Мнения: 2 998
Хора, помагайте
решила съм да си купувам нов автомобил, искам да е 4*4 , автоматик, с екстри за паркиране и безопасност, на лукса не държа. Не ми се дават над 40 хиляди. В момента карам джип но по стар, 4*4.
Започнах да ровя, но се оказва , че май няма да намеря такова животно.
Приемам съвети и идеи
За под 40хил се сещам за Dacia Duster и SangYong Tivoli.

Общи условия

Активация на акаунт