Японски коли

  • 4 798
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 732
Какво ви е мнението за японците в БГ? Кой е най - разпространения модел и защо?

И ако колата ми е рядко срещана по пътя, защо е така? Не става за нищо или е прекалено добра?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 699
Само японски коли,най~добрите.И моторите също.

# 2
  • Мнения: 3 732
Само японски коли,най~добрите.И моторите също.
Защо мислиш така? Може ли повече обяснения като за блондинка по душа?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 699
Само такива ползвам.Grinning

# 4
  • Мнения: 3 732
Какви япончета си имала? Какви са плюсовете и минусите им? Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 18 699
Субару,Ямаха и Сузуки GSxR.

# 6
  • Мнения: 4 518
Имала съм Мазда и мицубиши. И двете бяха чудесни като се има предвид на колко години бяха. Водят се здрави и всички говорят, че частите им са скъпи, но според мен са си нормални цените.
Аз не бих си взела модел, който е много рядко срещан, защото трудно ще си намирам части и майстори, а и по-вероятно моделът не става или се намира трудно на нашия пазар.
Нисан, субару, Мазда са масовите май. Вероятно има и други, но май тези са най-често срещаните. От трите бих си купила субару. Новите мазди и нисани май ги правят прекалено чупливи.

# 7
  • Мнения: 9
Здравейте,

Сега като се замисля по темата. Доста разпространени са Тойота (Ярис виждам навсякъде, Аурис също нашумяха, добрата стара Корола), напоследък доста и Хонда (Акорд и Сивик), Субару (предимно Аутбак, не знам каква е тази любов на българина към Субару комбитата). Да не говорим за Нисан, той също намира място (Нисан Микра, буквално е навсякъде). Това са обикновено доста здрави марки, които държат на качеството на изработка по цялата кола. Ако са добре поддържани, естествено, ще са още по-приемливи. Все пак всяка една марка би била хубава, ако човек полага грижа. При Тойота и Хонда специално има фабричен минус с някои скоростни кутии (предимно автоматичните), но настрана от това са със здрави мотори и като цяло много неща не им мърдат. Лично съм карала Тойота и освен консумативи, тук таме някоя премаляла част, абсолютно нищо не и се обади. Търпи здраво на българските пътища, приличащи на швейцарско сирене. В момента съм с Хонда и също съм доста доволна, само не ми допадна, че харчат доста масло.

# 8
  • Мнения: X
Карала съм доста коли до преди година само немски, след това  карах нисан микра и в момента съм с нисан джук, в момента мисля да сменя джук с друг но все още се двоумя едно е сигурно - никога повече няма да купя автомобил различен от японски.

# 9
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Заклет фен станах на Тойота от около десет години (имах две Ярис, в момента карам Аурис).
Освен да сменям гуми, масло, филтри и изгорели крушки, друго не съм правила. Допълнително предимство е, че малките двигатели са много икономични.
Въпреки че настоящата ми кола не е сервизна, от Тойота ми се обаждат по различни кампании и подменят за тяхна сметка разни части, които са установили, че дават дефект или не функционират правилно. Последно беше някакъв интеркулер и нещо (не си спомнян какво точно) на въздушната възглавница за мястото, което е до шофьорското.
Ако по някаква причина се наложи да си купувам нов автомобил, отново ще заложа на същата марка Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 732
Кои модели япончета са високи? Питам за малки автомобили.

# 11
  • Мнения: 9
Заклет фен станах на Тойота от около десет години (имах две Ярис, в момента карам Аурис).
Освен да сменям гуми, масло, филтри и изгорели крушки, друго не съм правила. Допълнително предимство е, че малките двигатели са много икономични.
Въпреки че настоящата ми кола не е сервизна, от Тойота ми се обаждат по различни кампании и подменят за тяхна сметка разни части, които са установили, че дават дефект или не функционират правилно. Последно беше някакъв интеркулер и нещо (не си спомнян какво точно) на въздушната възглавница за мястото, което е до шофьорското.
Ако по някаква причина се наложи да си купувам нов автомобил, отново ще заложа на същата марка Simple Smile

Да, и на мен ми бяха изпратили подобно привикване. Имаше кампания за безплатна подмяна на пиротехническия патрон на въздушната възглавница. Имаше опасност да се отвори с прекалено голяма скорост по време на ПТП, което би я направила опасна мярка, а не животоспасяваща. Все пак е добре, че се усещат навреме и предупреждават хората. Това показва коректност към потребителите, с което Тойота определено печелят точки.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 192
Нисан Микра, след 2005 обаче Heart Eyes Наскоро се качих на един Кашкай, много ми хареса, искрено се надявам някой ден да притежавам такъв Simple SmileFlowers Four Leaf Clover

# 13
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Кои модели япончета са високи? Питам за малки автомобили.
Honda Jazz. Аз съм с такава кола, модел от 2012. Висока съм и търсех автомобил, който да има височина. Това е кола с доста място като цяло, въпреки че не е голям модел. Багажникът също предлага изненадващо много място, въпреки първото впечатление на по-малка кола. В Германия(там живея) има немалко от тези коли, а в града, в който съм, се напълни с този модел, автокъщата на Хонда в града също има своя принос Wink. В България рядко съм ги виждала, не знам защо.

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 11:37 от Бибит

# 14
  • София
  • Мнения: 3 159
Кои модели япончета са високи? Питам за малки автомобили.
Джаз са високи и в купето, и отдолу - което също е важно за тук. Вече има доста по пътищата в БГ, явно стават. Моята е автоматик CVT, родих се. Сестра ми в момента си търси точно същата, и на нея много й хареса.

Общи условия

Активация на акаунт