Калориите броим и здравето ценим - тема 12

  • 69 339
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 75
Предполагам по колко ям. Правя зиг-заг на различните дни различно, но за средно на ден за последния месец междъ 1650-1800. Тренирам 3-5 пъти седмично. Но явно или не броя правилно, или много ям или съм нетърпелива. Като намаля под 1600 ставам зверски гладна

# 676
  • Мнения: 667
Щом има 3-5 пъти седмично тренировки, предполагам, че 1600-1800 е ок. Аз не съм от трениращите, само йога и малко ходене, та ако не сваля под 1300 ккал, нищо не се случва. А, да и ако кача над 1800 става лошо Joy, ама се случва понякога и си викам - хората говорят за въглехидратно зареждане, вече така ще му викам, а не освинване.

# 677
  • Мнения: 511
Щом при 1650-1800 не мърдате, нито сваляте, това са калориите, на които поддържате. Сега...не знам колко сте висока и колко кг може да са много, може да са малко и всъщност малко да сте счупили метаболизма. Не можем да обобщаваме за всички. Аз например на 2000 ккал средно на ден свалям по около 0,7-1 кг на седмица. Според най-новите изследвания организмът има нужда от почивка от стреса, който представляват диетите за него. Всеки прави тази почивка както се чувства най-добре(психически най-вече). Аз например, в момента, през седмицата съм на 1800(трябва да са 2000, но така ми е ок), а събота и неделя на 2500 кал(които са моите поддържащи). Други избират да са 1 седмица(месец/6 месеца) на -500 ккал(това е препоръчителното) и после поне половината от това време на поддържащите. Ако в тези 1800 кал сте гладна има два варианта - протеинът Ви е малко или калориите като цяло са Ви малко. Можете да пробвате да качите калориите с 500 за два дни и после да ги свалите пак да видите дали ще има някакво мърдане. Разбира се, ако може не с някакъв солен джънк. Изяжте един шоколад например(освен ако И протеинът не достига, шоколадът никога не достига) Joy
Това засега има успех при мен, дано помогне на някой.
Забравих да кажа. Резултатите ги измервам като взимам средно килограмите за седмица(събирам всички и деля на 7), минимум и максимум. Гледам кое и дали мърда.

# 678
  • Мнения: 75
Confused
Щом при 1650-1800 не мърдате, нито сваляте, това са калориите, на които поддържате. Сега...не знам колко сте висока и колко кг може да са много, може да са малко и всъщност малко да сте счупили метаболизма. Не можем да обобщаваме за всички. Аз например на 2000 ккал средно на ден свалям по около 0,7-1 кг на седмица. Според най-новите изследвания организмът има нужда от почивка от стреса, който представляват диетите за него. Всеки прави тази почивка както се чувства най-добре(психически най-вече). Аз например, в момента, през седмицата съм на 1800(трябва да са 2000, но така ми е ок), а събота и неделя на 2500 кал(които са моите поддържащи). Други избират да са 1 седмица(месец/6 месеца) на -500 ккал(това е препоръчителното) и после поне половината от това време на поддържащите. Ако в тези 1800 кал сте гладна има два варианта - протеинът Ви е малко или калориите като цяло са Ви малко. Можете да пробвате да качите калориите с 500 за два дни и после да ги свалите пак да видите дали ще има някакво мърдане. Разбира се, ако може не с някакъв солен джънк. Изяжте един шоколад например(освен ако И протеинът не достига, шоколадът никога не достига) Joy
Това засега има успех при мен, дано помогне на някой.
Забравих да кажа. Резултатите ги измервам като взимам средно килограмите за седмица(събирам всички и деля на 7), минимум и максимум. Гледам кое и дали мърда.

И аз така си меря килограмите. Експериментирах преди няколко месеца ядах към 1900-2100, да речем средно 2000 и задържах, на 2200 започвам да качвам. Мисля си че вероятно не броя правилно въпреки че ползвам фитнеспал, там някои храни не сам и верни калориите, и сега започвам да обръщам повече внимание. Мисля да увелича и кардиото и ако пак не стане да се мъча на под 1600, че да видим. Протеина ми е над 100гр на ден. Може да се пробвам и него да увелича, и да се опитам да съм по дисциплинирана. Иначе се храня на зиг заг, примерно един ден 2000 когато тренирам, а ако си седя на дупето цял ден по 1200-1300 такаче средно за седмицата да ми идва 1650. От две седмици го пробвам това, без резултат. Ще видим след още две какво ще стане.  От януари на сам се тровя и мъча и не мърдам на килограми, въпреки че в залата имам прогрес.  Иначе съм 170 висока, 79кг, около 28% подкожни мазнини. Стресът дали оказва влияние? Другото да е хормони.. или липса на търпение Confused

# 679
  • Мнения: 10 256
Добре де как виждате промени за седмица или две? Аз каквото и да правя - дали ще качвам, дали ще чистя промяна започвам да виждам чак след 3-4 месеца. Ако ще и на корички от хляб да карам през тези 3 месеца, промяна няма в теглото. После изведнъж някакси започва усилено и видимо падане на кг. По същия начин съм и с качването. Айде вече не съм първа младост, но и млада като бях пак така. На какво се дължи това?
Отделно февруари започнах вървене/бягане редувах, месих, да не свиква тялото с едно и също движение. Не само не свалих, ами направо си качих едно 2-3кг след 3 месеца. Хранането ми беше отмерено и отброено до педантичност. Там мърдане нямах от правия път. Та качването не е било от храна.

# 680
  • Мнения: 511
Stell123, можеш да пробваш по-големите калории да са в поне два последователни дни. Също така, щом тренираш трябва да мериш и обиколки, не само кг - мускулите тежат повече при по-малък обем. Може от там да идва "проблемът"(което не е, разбира се). Стресът оказва влияние, може и медитация да се пробва Grinning Безсънието също оказва влияние- забавя се базовия метаболизъм. Буквално започва всичко да се случва по-бавно - мигането става по-рядко даже. Но аз мисля, че нямаш проблем, а просто си качила мускулна маса. По дрехите не виждаш ли разлика?

vici75, да има такива хора като теб и не са за завиждане. На нищо не се дължи. В най-честия случай килограмите вървят нагоре и надолу всеки ден. Лошото на кардиото е, че колкото повече го правиш толкова по-малко калории изразходваш за него. Качването винаги е от храна, въпросът е какво е забавило метаболизма и защо не се случва това, което очакваш. Аз бих започнала тренировки с тежести или домашни(но не аеробики) тренировки. С покачването на мускулната маса се повишава общото горене на калории, а и е доста полезно за по-възрастни жени- запазва се костната плътност. Там, каквото и да показва кантарът, няма как да има лош резултат. А понеже ти даже не можеш да се водиш от него, може би е една идея по-безопасно.

# 681
  • Мнения: 10 256
MarianaP, аз съм във фитнеса по 2 часа след работа 4 дена в седмицата + кардио от години. В събота само кардио правя. Почивам си.

# 682
  • Мнения: 3 294
Лошото на кардиото е, че колкото повече го правиш толкова по-малко калории изразходваш за него.

Само че май беше обратното Grinning

# 683
  • Мнения: 2 559
Вярно е, че колкото е повече кардиото, се приспособяваш и ти трябва все повече, за да е резултатно.
Гори и топи, но трябва с мярка, като десерт. Говоря от опит. Като започнах тренировките в къщи преди десетина години, естествено започнах с кардио. Много бързо 3-4 кг си заминаха, изненадах се.
После процесът спря, намалих го. Пък и се отваря един апетит...

# 684
  • Мнения: 3 294
Колкото повече тренираш, толкова по- добър ставаш в горенето на калории. Хората с прилична мускулна маса особено горят повече калории от другите.
Отделно и че колкото по- атлетичен ставаш, толкова по- усърдно започваш да тренираш.

# 685
  • Мнения: 511
Колкото повече тренираш, толкова по- добър ставаш в горенето на калории. Хората с прилична мускулна маса особено горят повече калории от другите.
Отделно и че колкото по- атлетичен ставаш, толкова по- усърдно започваш да тренираш.

Говорим за различни неща. Ако един човек, независимо с каква мускулна маса, когато започва да бяга, харчи ,600ккал(400,500,700,800) на час, то същият човек след известно време ще харчи по-малко на час.

MarianaP, аз съм във фитнеса по 2 часа след работа 4 дена в седмицата + кардио от години. В събота само кардио правя. Почивам си.

Странна работа тогаз. Едва ли си претоварена например щом от години тренираш с тежести. Тогава може да качиш. Нещо друго да се е променило? А тези 2-3 кг дали са реални? Това си е поне 1 см към обиколката. А тренираш тежести + кардио всеки път и отделно кардио в събота, така ли?

Последна редакция: пт, 27 авг 2021, 20:59 от MarianaP

# 686
  • Мнения: 75
Stell123, можеш да пробваш по-големите калории да са в поне два последователни дни. Също така, щом тренираш трябва да мериш и обиколки, не само кг - мускулите тежат повече при по-малък обем. Може от там да идва "проблемът"(което не е, разбира се). Стресът оказва влияние, може и медитация да се пробва Grinning Безсънието също оказва влияние- забавя се базовия метаболизъм. Буквално започва всичко да се случва по-бавно - мигането става по-рядко даже. Но аз мисля, че нямаш проблем, а просто си качила мускулна маса. По дрехите не виждаш ли разлика?

vici75, да има такива хора като теб и не са за завиждане. На нищо не се дължи. В най-честия случай килограмите вървят нагоре и надолу всеки ден. Лошото на кардиото е, че колкото повече го правиш толкова по-малко калории изразходваш за него. Качването винаги е от храна, въпросът е какво е забавило метаболизма и защо не се случва това, което очакваш. Аз бих започнала тренировки с тежести или домашни(но не аеробики) тренировки. С покачването на мускулната маса се повишава общото горене на калории, а и е доста полезно за по-възрастни жени- запазва се костната плътност. Там, каквото и да показва кантарът, няма как да има лош резултат. А понеже ти даже не можеш да се водиш от него, може би е една идея по-безопасно.

Права си качила съм мускули усещам се по дрехите. Обиколките са на плюс! Корема и талията не са мръднали, но бицепса и дупето и гърдите са ми нагоре с по 3см от както започнах да вдигам по тежко в началото на годината. Мисля че е стресът и вероятно ям повече от колкото мисля

# 687
  • Мнения: 10 256
MarianaP, нищо не променям, освен евентуално на всеки 3 месеца сменям упражненията с нови за съответната част. Да, след всяка тренировка с тежести правя кардио 20-30мин. А в събота правя по час на гладно, само кардио интервали, или стъпала за разнообразие. По 3 месеца съм на въглехидратна ротация с 1200кал на протеинов ден, 1300 на среден ден и 1500кал на въглехидратен ден. Като реша да чистя пък откарвам на повечко протеин (3 месеца да речем) на 1200 - 1300кал, с един чиит ден на 7 дена веднъж (на едно хранене). Но нито от ротацията качвам, нито от чистенето изчиствам за тези 3 месеца. Ако има резултат е чак след 3 месеца. 58кг на 160см съм. Много ми е трудно така, защото не мога да настроя нищо, т.к. през тези 3 месеца просто нищо не се случва. Чак след това в един момент виждам промяна.

# 688
  • Мнения: 511
Права си качила съм мускули усещам се по дрехите. Обиколките са на плюс! Корема и талията не са мръднали, но бицепса и дупето и гърдите са ми нагоре с по 3см от както започнах да вдигам по тежко в началото на годината. Мисля че е стресът и вероятно ям повече от колкото мисля

Щом не качваш, всичко е точно. Иначе стрес, стрес... и в Африка са стресирани, ама не са дебели. Това, разбира се, не е сериозно Joy Иначе никой досега не се е оплакал, че е качил по тези места. Аз не мисля, че не броиш правилно. По-скоро метаболизмът ти се е адаптирал на по-малкото. Можеш да пробваш да задържаш няколко дена на базовите и два пъти повече дни да си на -500(или 2/5). Демек в твоя случай ще е 5*1500 и 2*2000. То пък си гладна под 1600, ен става Joy Ако имаш протеин поне 120, може и да не си. В дните на повечето калории остатъка с въглехидрати. Има няколко вида сладолед с мазнини под 8 Фамилия Шоколад с какао, КартеД'ор .... що да не е една купа сладолед Joy Ако ти се рискува, пробвай едва, две седмици и кажи дали има резултат. Или имаш нещо друго планирано? Днес е събота, много удобно според мен за начало на повечето калории Stuck Out Tongue Winking Eye

MarianaP, нищо не променям, освен евентуално на всеки 3 месеца сменям упражненията с нови за съответната част. Да, след всяка тренировка с тежести правя кардио 20-30мин. А в събота правя по час на гладно, само кардио интервали, или стъпала за разнообразие. По 3 месеца съм на въглехидратна ротация с 1200кал на протеинов ден, 1300 на среден ден и 1500кал на въглехидратен ден. Като реша да чистя пък откарвам на повечко протеин (3 месеца да речем) на 1200 - 1300кал, с един чиит ден на 7 дена веднъж (на едно хранене). Но нито от ротацията качвам, нито от чистенето изчиствам за тези 3 месеца. Ако има резултат е чак след 3 месеца. 58кг на 160см съм. Много ми е трудно така, защото не мога да настроя нищо, т.к. през тези 3 месеца просто нищо не се случва. Чак след това в един момент виждам промяна.

Ужасно е, наистина. Няма как да разбереш дали правиш нещо правилно или грешно.
Да не сваляш на тези калории не е нормално, обаче, наистина. Кардиото го добави защото не сваляш ли? На мен ми се отразяваше(сега не ходя в зала, че имам две бебета и сложно) много добре малко кардио и преди тренировка. И на теб бих ти предложила да имаш два поредни дни в седмицата по 1900 (някъде толкова трябва да са ти задържащите по принцип), ама не знам колко ще те стресира, ако след 3 месеца(пълен ужас е това с трите месеца, честно) видиш, че си качила 1 кг примерно. Ама метаболизмът ти е по-бавен отколкото трябва, замисли се за някакви мерки. Глад и още повече тренировки не помагат, даже напротив. Откога не сваляш?

# 689
  • Мнения: 10 256
Mariana, аз винаги съм си била така. В момента само кардио правя вървене по 10км на ден, че и на мен ми е опериран крака от 2м. Скоро ще се завърна в залата, даже до седмица. Използвах това време за рестарт един вид. Ям каквото ми се яде, даже преяждам по някога.  Не съм мръднала и грам за това време. По дяволите. Но определено ще видя разлика след още един месец. Знам си. Кантара ми е наред, защото мъжо постоянно лавира с неговите кг.

Общи условия

Активация на акаунт