Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 11

  • 86 756
  • 762
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 35 891
мименце, направила си манджа с грозде
първо не пий всичко, за което се сетиш - няма смисъл + товариш черния дриоб излишно
второ, на мен уринал и подобните само ми усилват паренето и дискомфорта - може да си ги предизвикала със сгрешения био кълт - след като спра уринал, се оправям - той променя пх-то и за себе си съм разбрала, че не е подходящ
трето, вземи си вагинален пробиотик - слагала съм гинофилус няколко пъти /бутилки/ и съм доволна + микомакс или нещо подобно, но не еднократно хапче, а най-малко тройка

лекарства от предишен път не винаги са ок и за следващ - различните гъби се повлияват от различни медикаменти

# 421
  • варна
  • Мнения: 1 228
В момента пия пробиотик ,антибиотик и уринал ,а предписаните противогъбични бяха Ломексин глобули и Медуфлукан 2 капсули две поредни седмици ,като взема още една ще станат 3.
Незнам хапчетата дали са предизвикали болката ,но днес не ме боли толкова като уринирам .
Видях това Гинофилус ,изглежда добро.

# 422
  • Мнения: 35 891
не, през устата компенсираш основно тези, които умират от аб в червата

# 423
  • варна
  • Мнения: 1 228
Възможно ли е от Лактажина да се появи като парене и неприятно усещане ??
Няма сърбеж ,няма течение просто неприятно като раздразнено.Чета, че някои момичета имат подобни оплавания ,но дали ще изчезне това нещо след като ги спра.

# 424
  • Мнения: 35 891
да, има известна сухота, но изчезва няколко дни след спирането - направи си курса и не ги спирай

# 425
  • Мнения: 1 131
На мен Лактажин много ми дразнеше и го спирах. Затова ползвах други вагинални пробиотици Simple Smile

# 426
  • Мнения: 690
От кой продукт, съдържащ лактобацили и млечна киселина, сте най-доволни?
Ползвала съм Вагилакт, беше добър, но се чудя дали има някой с подобрена формула уж...
Направих непростимата грешка инцидентно да се измия не с интимен гел и ми се получи същото ужасно течение от лятото... Бях си направила бактериално изследване и излезе чисто... Минах курс с Флажил и после Вагилакт 10 дена.
Май няма смисъл пак да си правя изследване...

Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 21:59 от Morello_009

# 427
  • Мнения: 2 461
Аз харесвам Лактобор. Също гинофит. Ползвала съм и Вагизан, и Феминела Ваги - добри са.

# 428
  • Мнения: 690
А Иделин таблетките? Имат хубав състав.

# 429
  • Мнения: 110
Здравейте момичета,
а аз да попитам за следното: по време на секс, вместо лубрикант, ако се слага слюнка за овлажняване, от слюнката може ли да се причинят гъбички, обилен влагалищен секрет /бяло течение/?

# 430
  • Мнения: 690
Разбира се, че може. Слюнката не е стериална, устата е пълна с всякакви бактерии. За гъбички не съм сигурна, може да промени средата и PH-то и оттам гъбите, които нормално се намират, да вземат превес.

# 431
  • Мнения: 343
Здравейте, имам въпрос. Преди два месеца пих два антибиотика за цистит и хванах гъбички от тях. Гинеколога ми предписа Микомакс и Канестен глобули.Обаче днес пак ходих при личната за изследвания и макар, че нямам цистит,  ми изписа профилактично фосфомицин прахче. Забравих да я питам за нещо против гъбички, а и тя самата не се сеща... Въпроса ми е може ли в аптеката да ми дадат без рецепта, че ми писна да се занимавам с лекари..

# 432
  • Мнения: 39 050
Изписаното е антибиотик. Ако нямаш нужда защо да го взимаш?

# 433
  • Мнения: 343
Изписаното е антибиотик. Ако нямаш нужда защо да го взимаш?
И аз се чудя дали да го взимам. То е само едно прахче, изписа ми го профилактично уж..

# 434
  • Мнения: 39 050
Прахчето е едно, но си е антибиотик с удължено действие.

Общи условия

Активация на акаунт