Свекървище !!

  • 3 819
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте , може да има такава тема от скоро но намирам само стари.
Споделете как се справяте с вашите свекърви. Моя проблем е следния .
С мъжът ми сме заедно от 2 години .Живеем заедно с майка му . Аз още от началото я отбягвам , гледам да не се засичаме много . Не я отразявах почти , за което ММ много ми се сърди . Проблемите започнаха от скоро , от както се разбра че съм бременна .  Тази жена стана непоносима , присъствието и ме дразни дори . Винаги когато намери възможност ми говори за нейната бременност и как не трябвало да ставам дебела и да ям много през този период , колко вредни били хапчетата които пиех ( утрогестан - пиех го за задържане ) Постоянно за нещо мрънка, и гледа да занимава сина си да и помага за някакви неща или нещо друго само и само той да не е при мен . Днес помолих ММ да ми изпържи картофки защото аз трябваше да изляза за малко и се скарах с него защото той не го направи , а причината била че майка му не искала той да пържи картофи защото и трябвали всичките за салата а и нямало къде да пържи защото тя си готвела . При наличие на 2 котлона нямало къде Neutral Face . Не съм споделяла с ММ тези неща защото съм сигурна че ще застане на нейна страна. Лошото е че бременността ми напредва , не можем да се изнесем в близките 1-2 г и не знам какво да правя . Проблемите ще се задълбочават все повече ..

# 1
  • София
  • Мнения: 28 679
Защо си се съгласила да живееш при нея, след като не я харесваш и защо си допуснала да забременееш при тези условия?
Да "не отразяваш" домакин/я е доста невъзпитано. Ако на мен ми дойде такъв "гост" е въпрос на време да затвори вратата на излизане.

# 2
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Мисля че хормоните ти са се разбушували и си взела да търсиш за какво да се заядеш с нея и да гледаш всичко под лупа. Щом още в началото си я подминавала като малка гара, значи изобщо не си искала да я опознаеш и сега като си забременяла и ти се струва че нарочно ти прави напук.
Единствените ти варианти са или да се изнесете на квартира, или да се примиряваш с нея, защото и тя е човек, с който трябва да се съобразяваш, колкото и да не ти се иска.

# 3
  • Мнения: 1 224
Нали разбираш,че дори и да се изнесете в един прекрасен ден може да се наложи да ви гледа детето,когато е болно или,когато са във ваканция.Жената иска да се сближите щом се опитва да говори,за нейната бремонст,опитва се да ви помага тя не знае,че пиете лекарства за задържане.Като е видяла,че не я отразявате и тя е почнала да обръща палачинката.

# 4
  • Мнения: X
Нали разбираш,че дори и да се изнесете в един прекрасен ден може да се наложи да ви гледа детето,когато е болно или,когато са във ваканция.Жената иска да се сближите щом се опитва да говори,за нейната бремонст,опитва се да ви помага тя не знае,че пиете лекарства за задържане.Като е видяла,че не я отразявате и тя е почнала да обръща палачинката.


Да , ок нямам против да говори как е преминала нейната бременност , но не приемам да ми казва че лекарствата са били вредни въпреки че съм и обяснила че този хормон си го имам в тялото и чрез хапчетата просто го увеличавам.  не трябвало да ги пия нищо че ми ги е предписал лекар .Били вредяли на детето . Казах и че благодарение на тези хапчета ще има внуче след няколко месеца . Тя до 8 месец била носила торби с цимент аз защо съм лежала толкова време на легло и как трябвало щом съм ходила в 3 месец на преглед сега да ходя чак в 9 защото прегледите не били полезни за бебето . Такива съвети не приемам . За мен даже не са съвети а упреци . Аз нямам желание да се сближавам много с нея , гледам да се държа нормално за да върви съжителството и да няма напрежение , но от както разбра за бебето тя коренно се промени . Що за ревност е това не знам . Мисля че е предполагала че един ден няма тя да има цялото внимание на сина си и че той ще си има негово семейство

# 5
  • Мнения: 643
Защо си се съгласила да живееш с майката на приятеля си (свекърва е след гражданския брак), след като сте в такива отношения защо си забременяла и след като все пак си разбрала за бременността защо не сте се изнесли и защо да не може да го направите в близките една, две години, при добра организация преместването става за месец, най-много два? Доста пъти се събра думата защо, но наистина не разбирам хора, който хем живеят в чужд дом, хем се сърдят, че не е на тяхното.

# 6
  • Мнения: 12 670
Мисля че е предполагала че един ден няма тя да има цялото внимание на сина си и че той ще си има негово семейство

Не ми се вярва, като чета.

# 7
  • Мнения: X
Защо си се съгласила да живееш с майката на приятеля си (свекърва е след гражданския брак), след като сте в такива отношения защо си забременяла и след като все пак си разбрала за бременността защо не сте се изнесли и защо да не може да го направите в близките една, две години, при добра организация преместването става за месец, най-много два? Доста пъти се събра думата защо, но наистина не разбирам хора, който хем живеят в чужд дом, хем се сърдят, че не е на тяхното.
О не аз не се сърдя че не е на моето . Не мога да изисквам да е на моето в нейния дом.  Сърдя се че се меша в отношенията ми със мъжа ми . Тя няма това право .Не можем да се изнесем защото нямаме тази финансова възможност . Съгласих се да живеем с нея защото другия вариант беше да живеем с моите родители което също нямаше да е ок .
Не желая да се коментира бременността ми . Ще кажа само че беше много желано бебе и в никакъв случай не съжалявам че съм забременяла .

# 8
  • Мнения: 643
Ами в такъв случай единственото което мога да ти кажа е,  че ще ти се наложи да я търпиш и със сигурност и по-зле ще става. Не се съмнявам, че детето е било желано, но как може да не си дадете сметка, че след като не може да си осигурите собствен дом, ще се наложи да преглътнете доста горчилка от собственика на дома в който живеете. Аз лично не бих била спокойна да създавам деца, ако не знам как ще ги гледам, точно поради тази причина хората са казали всяко нещо с времето си първо университет, сватба, хубава работа, минимум 2 г. стаж за прилично майчинство пък после и вие ще сте по-спокойни и бебето ще е щастливо, че не расте в напрежение.

Последна редакция: пт, 29 дек 2017, 01:12 от Alady

# 9
  • Мнения: 5 389
А ти защо още от началото си гледала да я избягваш?

# 10
  • Мнения: 643
Извинявай за въпроса, но на колко години сте?

# 11
  • Мнения: 22 036
А защо в две теми се обсъжда този казус? В коя тема не ти допадат коментарите?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 035
Заключвам тази

Общи условия

Активация на акаунт