Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 804
  • 763
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 605
Момичета, колко често се къносвате? При мен след къносване, в продължение на 2-3 измивания от косата тече черно от индигото в боята. След 2 седмици белите косми вече са избелели и лъщят, но ми се струва че ще е прекалено често да се боядисвам на 2 седмици. Нямам много бели косми, но се виждат и ме дразнят. Последните няколко пъти се боядисвам с Cultivator's. Май от нея съм най-доволна. Преди това бях с Хена фокс. Пробвала съм Radico i Khadi, но не забелязвам да са по трайни, освен че са по-скъпи. Ползвате ли някакви специални шампоани?

Ето снимка преди последното къносване:
Скрит текст:

и след това:
Скрит текст:

# 556
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Аз през две седмици се правя, точно защото на белите косми избелява цветът. Не мисля, че е проблем. В крайна сметка това са естествени съставки, които дори са чудесни за подхранване на косата.

# 557
  • Мнения: 1 070
Благодаря!
Доволна съм от моя  цвят, но исках малко по-морковено.
Казвате другия път с амла да пробвам...
Някоя билка друга дава  ли оранжев нюанс?
Най ми хареса, че скалпа ми се успокои, няма сърбеж сега.
Направих и измислена маска с бадемово и витамин А и Е. Краищата много сухи. Чета, че с времето къната оправяла тези неща.

# 558
  • София
  • Мнения: 44 345
Rouzi Аз на месец някъде се къносвам, понякога и 40 дни. 20 дни ми е прекалено често, заради натрупването на цвета и без друго косата ми вече е  по-тъмна. Аз след култиватора пак се върнах на хената и като тряйност съм доста по-доволна. За шампоана съм писала какъв полвам в момента, преди това бях с този https://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D … _BE_D0_B0_D0_BD-s , но освен, че му е тройна цената не знам много по-хубав ли е ... Другите шемпоани обикновенно са за мазна коса, които ползвам, но те имам чувство, че също спомагат за по-бързо падане на цвета.

Ти направо черна коса си постигнала май. Simple Smile


⅞ ...and Happily Ever After
 - аз понеже също предпочитам по-оранжеви нюанси и някъде четох, че по-оранжеви, огненочервени и т.н. ставали със сладък червен пипер(все пак ще стоиш часове и ако е лют, ще ти подпали главата, иначи за разни маски се ползва лют, но за доста по-кратко време) и куркума си слагам последните пъти, те и за косата и скалпа са добре, та може и те да ми влиаят положително, освен това  в повечето случаи разреждам със силно концентрирана лайка, но моята коса си е кестенява и  в крайна сметка ми се променя само нюанса и то може и само аз да си го виждам Simple Smile
За канелата съм срещала и че убива червените тонове и че ги подсилва и не знам Simple Smile Понякога си слагам за аромат.
Иначе не знам дали си разглеждала този  линк http://blog.ekomama.net/2012/10/31/dnevnik-kosa/ много интересно се вижда ефекта от различни къни, с различни добавки или без, при различно оксидиране, обаче това е за почти напълно бяла коса... аз лично мога само да си мечтая за някои от нюансите Simple Smile

Последна редакция: нд, 04 мар 2018, 16:54 от Angel_Dust

# 559
  • Мнения: 125
Роузи, и аз като Ангел на 30-40 дни слагам къна и индиго, защото много ми се изсушава косата. Междувременно защо не освежаващ цвета на 2 седмици с глос индиго? Ако косата ти позволява можеш и по-често да слагаш къна, както казва Лейди, това са полезни билки. Зависи от косата и скалпа ти.

⅞ ...and Happily Ever After, и аз бих те посъветвала да сложиш и куркума 2 пакетчета. Пробвах я и дава малко по-жълт нюанс. И аз разглеждам често Дневникът на моята къносана коса на Валентина от Екомама. Ангел ти е дала линк. Осмото къносване на Валентина е с червен пипер и куркума. Сполучливо е, но наистина това се получава добре на бели коси. Ще почакаме до тогава, да сме живи и здрави. 
Ще допълня Ангел с още два линка с описани експерименти от Валентина.

http://blog.ekomama.net/2012/12/10/razlichni-tonove-kyna/

http://blog.ekomama.net/2012/12/07/experimenti-kyna/

Според някои твърдения африканските къни са по-оранжеви, тоест египетска, мароканска. От снимковия материал си личи, че мароканската къна е по твой вкус. Можеш да пробваш и без оксидация.

Последна редакция: нд, 04 мар 2018, 17:18 от Цвета Атанасова

# 560
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
На мен с Мароканската ми е ставал най-ярък червен цвят, но естествената ми коса е светло кестенява.

# 561
  • Мнения: 2 695
Лилина, аз разбърквам индигото и го добавям към къната непосредствено преди боядисване. Къната трябва да е топла, когато я нанасяш. Аз си направих няколко експеримента и категоричният ми извод е:
1. Оксидиране на стайна температура една нощ 12 часа жълтеене на корените и не много добра покривност.
2. Бърза оксидация във фурната за 2 часа на 40-50 градуса - идеална покривност и тъмночервено или тъмноафяво (ако има индиго) в корените, тоест оцветяването във втория случай е много по-добро при еднакъв престой с къна в двата случая.
Барбаронче, след няколко измивания индигото ще падне и като решиш, че започва много да ти червенее и не ти харесва, правиш един глос с индиго и работата се оправя. А като се покажат много белите корени след близо месец, повтаряш пак къна и индиго в две стъпки.

ако има индиго при тази бърза оксидация, предварително ги смесваш, за целите 2 часа във фурната ли? и колко време стоиш с тях на косата си? и плс пропорции колко къна, колко индиго?! за кафяв цвят.

и глосът индиго - какво се има предвид? два часа само с индиго ли и без предварителна оксидация?

аз с тази боя на зоя;), онази де;), стоях към 40мин, но не ми покри добре корените... но дългото стоене с къна мен мн ме нерви... а и никакви остатъчни цветове и мацаници няма от боята, за разлика от тези от индигото, които казвате... но пък не ме кефи това с корените, може би да пробвам примерно два часа да стоя с боята? някой стои ли 40мин и да му покрива бели коси?

# 562
  • Мнения: 5 641
Аз стоях с тази боя на Indus Valley, ако за нея става въпрос, над 5 часа. Не ми покри добре корените, както къна+индиго.

# 563
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Да покажа резултата от 2с.л кестенява къна/боя , 1с.л. индиго,1с.л амла, сложих пак глицерин,добавих и тулси и брингараж(дано го изписвам правилно...все му забравям името), всичко това разбъркано в кафе .
Скрит текст:


Определено е много по-добре от първия път,но следващия ще сложа 2л индиго. На снимките сякаш е малко по-тъмна от колкото е в действителност.
Този път измих с шампоан и сложих маска за коса,но занапред мисля да измивам къната само с вода.
Сега може би от всички други билки,който бях добавила не усещах косата си толкова суха като предния.  А кафето "уби" миризмата на трева.Доволна.

# 564
  • София
  • Мнения: 44 345
Хубав ти е цвета само се чудя за какво ти е този глицерин.

# 565
  • Мнения: 4 434
Арино, аз стоях с нея 3 часа. Мисля, че 40 мин както пише на опаковката са малко. Не съм я оксидирала, аз и другите къни не оксидирам. Нямам този навик.
Лия, цвета е страхотен. Heart
При мен след третото измиване, не мирише вече на къна. Blush
Мисля за по голяма разфасовка от зоя.бг, защото си идва соленичко. Но видях, че има само на Кхади, а нея не съм я ползвала.

# 566
  • Мнения: 125
Арино, смесвам къна, малко амла и вода и във фурната за 2 часа. Вадя топла и бързо забъркам топла вода и индиго. Слагам го в къната, бъркам и мацам. Стоя 3,5 до 4 часа. Мия с шампоан, иначе ме дразни. При сушене никога не ползвам сешоар. Къна и индиго равни количества. След третото къносване вече има хубаво напластяване и тъмно оцветяване. Белите коси на слънце винаги си личат, но това е неизбежно. В момента почти не се различават. Придават особен блясък на косата. Етърва ми като я видя, реши окончателно да зареже черната химическа боя. Минава на моята рецепта.

# 567
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Хубав ти е цвета само се чудя за какво ти е този глицерин.

Изчетох 1-2 теми  и имаше дами ,който се оплакват от пресушаване на скалпа и сърбеж след къносване.Бяха ги посъветвали да слагат глицерин в къната. Та аз от страх да не стане по-зле и без друго чувствителния ми скалп си слагам. Предполагам ,че всякакво масло от рода на бадемово,арган,та даже и зехтин ще свърши работа. Thinking

Ако нещо не съм разбрала и прочела правилно-поправете ме. Hug

Сис,благодаря. bouquet

# 568
  • Мнения: 10 773
Аз също сложих 1 лъжица глицерин днес заради проблеми със скалпа. Не знам дали си въобразявам, но ми се стори, че още по-лесно се нанасяше сместта отпреди.

# 569
  • София
  • Мнения: 44 345
Със сигурност заради мазнината, аз си слагам зехтин(1ч.л.), някак по-естествено ми идва, обаче също съм чела, че всяка мазнина малко или повече пречи на къната да се захване към косъма.

Общи условия

Активация на акаунт