Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 31

  • 93 941
  • 823
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 299
Да, точно така, при парцел на две улици, няма дъно. От четирите страни трябва да спазите по 3 м отстояние.

Здравейте, отново. Не съм писала от доста време, защото нещата нямаха никакво движение.днес взех визата, на която е написана забележката от прикачената снимка. Моля виза помощ какво означава това, къде да отида и колко ще струва и най-вече колко време ще отнеме?
Благодаря ви предварително!
И аз си мисля , че трябва да се направи ново трасиране( заснемане на границите) на ПИ и да се дадат данните да се отразят в кадастъра.

Ако може да ми помогнете с нещо - виждам , че имотът ви се намира на 2 улици , и понеже и ние гледаме един такъв , и малко се объркахме в тълкуването на ЗУТ(чл.27)  и Наредба 7 на МРРБ( чл.77  на ДНСК) , по отношение на строителните граници на ъглов ПИ - ако може да споделите  малко инфо за вашата виза. Отстоянията , които са ви дали , навсякъде са по 3м , нали ? Т.е. нямате "дъно" на парцела ( 5м) , а само странични отстояния , спрямо всяка улица?

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 10:38 от Fallingstars

# 391
  • Мнения: 299
Ние извадихме комбинирана скица, на която ясно се вижда разминаването. Но не знам какво трябва да направим за да получим разлешителното за строеж.

И само да попитам как ви се струва тази оферта:

# 392
  • Перник
  • Мнения: 4 863
На мен лично ми се струва добре - ние платихме повече.

# 393
  • Мнения: 1 822
Аз лично съм чувала, че цените вървят така - за големи сгради ( 15-20лв) , за малки къщи ( 20-30лв на м2), но всеки включва различни части - например вие имате включена част геодезия, докато някъде не се включва. Също така , някъде съм чела , че включват и част ОиВ - отопление и вентилация  - но предполагам , зависи на какво ще се отоплявате  ... а може и да не съм разбрала -  още не съм дори на фаза проучване и не ми е много ясно:)

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Добре е, виждам че имате и количествени сметки. Настоявайте да ги има, ще ви е по-лесно после при офертите от изпълнителите. Толкова вървят цените, само уточнете с или без ДДС е че не видях да е уточнено.

# 395
  • Мнения: 4 808
Да, точно така, при парцел на две улици, няма дъно. От четирите страни трябва да спазите по 3 м отстояние.

Здравейте, отново. Не съм писала от доста време, защото нещата нямаха никакво движение.днес взех визата, на която е написана забележката от прикачената снимка. Моля виза помощ какво означава това, къде да отида и колко ще струва и най-вече колко време ще отнеме?
Благодаря ви предварително!
И аз си мисля , че трябва да се направи ново трасиране( заснемане на границите) на ПИ и да се дадат данните да се отразят в кадастъра.

Ако може да ми помогнете с нещо - виждам , че имотът ви се намира на 2 улици , и понеже и ние гледаме един такъв , и малко се объркахме в тълкуването на ЗУТ(чл.27)  и Наредба 7 на МРРБ( чл.77  на ДНСК) , по отношение на строителните граници на ъглов ПИ - ако може да споделите  малко инфо за вашата виза. Отстоянията , които са ви дали , навсякъде са по 3м , нали ? Т.е. нямате "дъно" на парцела ( 5м) , а само странични отстояния , спрямо всяка улица?
Изискванията ли са променени? Нашият парцел е на две улици, при изготвяне на проекта ни искаха отстояния по три метра от всеки от съседите и по пет метра от всяка от улиците. Но беше преди малко повече от 15 години.

# 396
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте, отново. Не съм писала от доста време, защото нещата нямаха никакво движение.днес взех визата, на която е написана забележката от прикачената снимка. Моля виза помощ какво означава това, къде да отида и колко ще струва и най-вече колко време ще отнеме?
Благодаря ви предварително!

Показах визата на моя приятелка главен архитект. Според нея забележката във визата е откровено идиотска.
Привеждането на границите на УПИ към ПИ на практика означава, че трябва да се прави изменение на ПУП-ПРЗ.
В някой общини това се е правило служебно, но в район Нови Искър не знам дали е така.
Отстоянията са си ОК, тъй като при подобен случай няма дъно на имота.

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 409
Любознателна, къщата ви е страхотна!

 Ние вървим бавно, но славно. Simple Smile Надявам, се че тази година вече ще сме новодомци. В момента слагат плочките. Другата седмица започват външната изолация. Юли месец очакваме шпакловчика...

Относно формата на къщата, нашата е точно тип "трафопост". В последния момент добавихме една малка тераса към спалнята. Това е снимка преди да приключи грубия строеж.
Скрит текст:

# 398
  • Мнения: 1 822
И на мен ми се сториха малко нещата,от зад на пред ..или поне си мислех,че още за допуска за ПУП-а е трябвало да ви кажат, че се налага ново трасиране на ПИ в съответствие с общия план на регулацията и тези изменения да се отразят в кадастъра.Вижте в закона,наистина дали те не са си свършили работата и не са подали информацията към кадастъра , защото е безумие да ви връщат отначало. А пък и щом ви издават виза , не мисля че е това случая.

# 399
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Fallingstars,явно и аз съм много тъпа..та разсъждавам в следната посока..Влезналата в сила кадастрална карта се отличава по граници на застрояване от тази в общината.По принцип визата е копие на ПУП и ми е странно къде точно се явява несъответствието.Ако наистина искат промяна  на ПУП-ПРЗ си приготви 7 месеца,в добрият случай, и между 1000 и 1500лв.
При нашият  парцел до момента с такава процедура са минали 6 месеца и до месец трябва окончателно да бъдат отразени промените в КККР.
Мога да дам моята оферта за проектиране,която е разбита на части,включва отопление и вентилация,както и геодезия -6000 лв за 200кв нискоенергийна къща-малко повече изчисления и замисъл в сравнение със стандартното ново строителство.
Дама от морето,отстоянието от улицата може да е  0м,  3м или 5 м.   в зависимост от района-планински,вилна зона,град или село.

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 15:28 от nelina_london

# 400
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Puss in boots, не е съвсем трафопост, недей така.  Simple Smile А и формата не е изцяло определяща, важни са довършителните работи. Боя, дограма, някакви контрастни детайли, хубави керемиди, красива ограда, поддържана поляна - и става чудно къще от всеки трафопост Simple Smile

# 401
  • Мнения: 96
Здравейте, отново. Не съм писала от доста време, защото нещата нямаха никакво движение.днес взех визата, на която е написана забележката от прикачената снимка. Моля виза помощ какво означава това, къде да отида и колко ще струва и най-вече колко време ще отнеме?
Благодаря ви предварително!

Забележката е неправилно записана. Разминаването на регулационните линии и кадастралните граници означава, че имате неприложен регулационен план. Части от вашия имот попадат в УПИ-то на съседите или в улицата, или части от съседните имоти или улицата попадат във вашето УПИ. По принцип до 30 см разминаване между линиите се води допустимо.
Забранено е строителството в имоти с неприложени дворищнорегулационни планове. Но не е забранено ако не е приложена уличната регулация. Т.е. трябва да си уредите сметките със съседите, но не сте длъжни да си ги уреждате с общината, заради разминаването на линиите към улицата. А забележката е написана така, че все едно трябва не само към съседите да оправите линиите, но и към улицата, което не знам на какво точно основание го изискват.
За да се приложи плана и да ви разрешат строителство, трябва или да се измени ПУП, или да се измени кадастралната карта. И за двете ви трябва геодезист. Второто обикновено е по-лесно, но зависи от всеки конкретен случай, дали имате да давате или да взимате от съседи, от община...

По отношение на отстоянията до улицата, те зависят от класа на улицата. Има изискване за отстояния само за I, II и III клас улици. Вашите улици не са от тези класове, така че може да строите и на самата улица. Тези 3м откъм улицата във визата са "престараване" от страна на общината.

# 402
  • Варна
  • Мнения: 5 210
Какво мислите за парцел с площ 290 кв.м.? Има ли някой, който е строил върху такова парченце? Как става номерът, при положение, че до колкото прочетох упи трябва да е минимум 300 кв.м.? Също ако искам къщата да е на границата на имота, необходимо ли е нещо друго освен нотариално съгласие от съседите?

# 403
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Такъв парцел би ме заинтересувал само ако мога да се задоволя с много малка застроена площ, и да ми остане място за градина, иначе ми се струва  безмислено.
Ето тук има пример за къща 96кв в парцел  320кв. Ако се абстрахираме от хубавите 3Д картинки, реално има по 4м от всяка страна на къщата. Едната страна ще е място за паркиране или гараж, и остават едни дълги коридори, които или ще са затъмнени от плътна ограда, или ще се чувства човек като у съседите, ако е мрежа.
http://www.gotovi-proekti.com/архитектурни-идеи-за-къщи-и-вили/п … а-къща-z254-96-m2

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 02:03 от Ljuboznatelna

# 404
  • Мнения: 4 808
На брат ми парцелът е 250 кв.м., достатъчен му е за всичко, направи гараж и даже и зайци и кокошки гледа. Вече друг е въпросът ако искаш голяма градина. Нашият е 520 кв.м., в момента половината стои неизползваем, защото нямаме време за него, само пръскаме тревата.

Общи условия

Активация на акаунт