Модни тенденции в прическите и всичко за косата - тема 18

  • 73 026
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 371
Е защо да оплита? Аз и сега, макар че съм късокосместа, изтеглям на долу, ме навивам и да държа. Под раменете ми е била най-дълга и съм сушила без проблем. Ще видим като стане много дълга...

# 691
  • Мнения: 18 585
Ами не знам. Явно си зависи каква е четката.

# 692
  • Мнения: 3 027
Не зависи от четката, а от левите ръце  Joy
Аз съм с дълга коса и никога не ми се е оплитала. Трудно е с посоките на движение. Има два бутона единия върти навън, другия навътре и върти само като го държиш натиснат. Ако объркаш бутоните, може да се заплете и вместо да го пуснеш бутона по инерция натискаш и....ама се свиква. Може и без бутоните като невъртяща четка да се духа ( вместо да държиш четка и сешоар).
Ако някой много иска, мога да пратя моята. Аз си правя обем с нея, хубаво суши, но косата става като изпръхнала, кичура много се нагорещява, което значи, че си гори. За честа употреба не я препоръчвам аз.

Чаровна, косата ми е точно като на първата снимка, и като дължина и като форма. Ужас е, нито къдрава, нито права

# 693
  • Мнения: X
Ел, косата на първата от снимките на Чаровна аз я виждам като къдрава. И е много хубава даже !

# 694
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 540
Моите четки имат студена струя - която не е съвсем студена, но не гори косата. Тъкмо приключвам сушенето с Ровента - първа степен е силна студена, втора е силна гореща и трета е слаба гореща.

Косата ми леко израстна и отпред кичурите стоят тънки и проскубани. Трябва да помисля за скъсяване или смяна на прическата - някой нещо да предложи?

# 695
  • Мнения: 1 925
Дами ,като си изправям косата и след това хвърчи навсякъде ,а уж пресата е с йони .... предложете ми нещо за да не хвърчи Thinking Scream

# 696
  • Мнения: 18 585
Ел, косата на първата от снимките на Чаровна аз я виждам като къдрава. И е много хубава даже !

Аз също.  Simple Smile

Значи, по принцип аз мога да си правя доста прилични прически, но с тая четка нещо ми се виждат много сложни нещата.

# 697
  • Мнения: 14 371
И моята е Ровента и суша само на първата (по-слаба) струя, не съм забелязала да седи изпръхнала, ама може да е от антифриза на Кюн. Трябва да пробвам и със студената.

# 698
  • Мнения: 3 027
Ел, косата на първата от снимките на Чаровна аз я виждам като къдрава. И е много хубава даже !
Ами, за мен къдраво е това на спирали - малки или големи. Като на втората къдравелка на снимките Simple Smile
Моята стана по чуплива като спрях топлинни уреди всякакви и се пооправи косата

# 699
  • Мнения: X
Къдравите коси са на "типове" къдрици. Моята например е 3А или 3Б, според продуктът, с който съм фиксирала и според това кой ден е след измиването.
Та тази въпросната коса за мен е 3А, най-много да е 2С, не повече. Много ми харесва, м/у другото.
Ето една графика с въпросните типове къдрици :

# 700
  • Мнения: 18 585
И 2Ц да е въпросната снимка, то си е пак къдраво. Много нагледна схема.

# 701
  • Мнения: 3 027
Моята не мога да я определя по тази схема  newsm78
Нещо такова е вкл. и фриза https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0 … rc=yuHrnV4sUjEsYM:

# 702
  • Мнения: X
Значи е точно 2С, аз така я виждам на Шакира косЪтЪ. Simple Smile

# 703
  • Мнения: 3 027
Значи е точно 2С, аз така я виждам на Шакира косЪтЪ. Simple Smile

2С са по едри вълни, а другата са по ситни. Моята е по следата  Joy
Както и да е, много е трудна за поддържане такава коса Sad

# 704
  • Варна
  • Мнения: 7 727
 Моята четка също е Ровента,но да кажем,че я ползвам разумно...с две думи горещата степен я пускам само когато искам стилизиране на вълни/малки,големи/ иначе за изправяне и завиване на краища както и за обем я ползвам на средна степен. Косата ми е дълга да,направо си е косище  Laughing,което е крайно време да бъде подрязано поне 5 пръста защото расте като шантава.
   Справих се с четката от раз,не,че като се заблея не съм се скубала,но не е нещо страшно. Завалийката като види зор спира  Laughing.

  Трябва да кажа обаче ,че никога не ползвам без корава термозащита. Може да е сешоар,но си загрява сериозно. Изпръхнала не си чувствам косата освен ако не съм прекалила с протеина,което често се случва с моите експерименти.  Много ама много харесвам аромата на пустите Алтерни,а не мога да ги ползвам често,защото са ми адски протеинови.....а уж косата ми харесва протеин. Cry

ето оформена набързо дълга коса и то на сухо,че ме изнидиха да демонстрирам по никое време  Laughing

Скрит текст:

 цветът не е това което е  Laughing доста по светла и НЕ жълта е ама с пустия телефон все на патка мязам  Joy


 по схемата на Жана и моята е 2с  Laughing   май

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 26 яну 2018, 20:21 от prinzesata

Общи условия

Активация на акаунт