Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 30 209
Ако съдя по безконтактния термометър, до 37,5 свети в зелено т.е. явно се приема за нормално.

# 76
  • Мнения: X
Наистина е индивидуално. Температурата на моите деца е около 35,7 и ако стане 36,7-37 за мен това е сигурен признак, че се разболяват.

# 77
  • Германия
  • Мнения: 3 455
На мен тук в родилното ми казаха, че нормалната температура измерена в дупето е 36,5 до 37,5. До 3 месеца всяко повишаване съм го обсъждала с педиатъра. Сега вече не меря често, само ако ми се стори топла. До 38,5 е повишена температура, от там нагоре е висока.

Но е важно къде се мери, тези стойности са за ректалната температура.

# 78
  • Мнения: 2 514
Дали е подходящо на дам на дъщеря си на 1г8м крем с брашно от рожков? Чета, че е заместител на какаото, от семейство Бобови и си мисля, че не би трябвало да е проблем. Някоя от вас давала ли е?

# 79
  • Германия
  • Мнения: 3 455
Дали е подходящо на дам на дъщеря си на 1г8м крем с брашно от рожков? Чета, че е заместител на какаото, от семейство Бобови и си мисля, че не би трябвало да е проблем. Някоя от вас давала ли е?

Аз съм давала брашно от рожков, още преди 2-3 месеца, но само малко. Май беше повече за цвят. Всичко беше ОК. Не мисля че има проблем и повече да сложиш, щом дъщеря ти е вече на 1г8м

# 80
  • Мнения: 2 514
Дали е подходящо на дам на дъщеря си на 1г8м крем с брашно от рожков? Чета, че е заместител на какаото, от семейство Бобови и си мисля, че не би трябвало да е проблем. Някоя от вас давала ли е?

Аз съм давала брашно от рожков, още преди 2-3 месеца, но само малко. Май беше повече за цвят. Всичко беше ОК. Не мисля че има проблем и повече да сложиш, щом дъщеря ти е вече на 1г8м

И аз не мисля, че ще е проблем, но реших да питам. Благодаря за споделеното!

# 81
  • Мнения: 822
На мен тук в родилното ми казаха, че нормалната температура измерена в дупето е 36,5 до 37,5. До 3 месеца всяко повишаване съм го обсъждала с педиатъра. Сега вече не меря често, само ако ми се стори топла. До 38,5 е повишена температура, от там нагоре е висока.

Но е важно къде се мери, тези стойности са за ректалната температура.

аз ректално не смея, защото каквато съм координирана, ще взема да направя беля. засега мерим под мищница, което май не е много точно...орално е абсурд, диването се дърпа и протестира.  общо взето реших, че ще мерим всеки ден засега и ще го записваме в лога, където пишем за сън и хранене акане пишкане и тн,  докато придобием представа какво е нормално за него.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 717
О, Боже... А как следиш пишкането, не е ли с памперс???

# 83
  • Мнения: 822
О, Боже... А как следиш пишкането, не е ли с памперс???

е, не аз не следя колко пъти е пишкал, а нали има критерии за добро хранене на бебето, които са свързани с това колко мокри памперса сменяш. Затова ги записваме, ако са по-малко значи има недохранване на бебето. Акането не е толкова важно, но пак го записваме, за да не би да има разтройство или запек, нещо такова. Така като се следи черно на бяло, може да се види ако има някаква промяна или някакъв постоянен проблем.

# 84
  • София
  • Мнения: 18 755
Аз сменям по 5 памперса за 24 часа:).
А ректалната се Мери и вадиш 0,5 .

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 312

bodybeautiful, с най-добри чувства ти го казвам, прекалено много се вглеждаш в детайлите. Не може да го опазиш от всичко. Внимавай да не пропуснеш същественото... Аз си мислех, че  прекалявам, но имало и по-зле. Joy

# 86
  • София
  • Мнения: 5 623
И за мен е прекалено, ама няма да се обаждам, че ще излезе, че се заяждам.

Температурата може да се повиши, ако бебето е спало, играло повече или е плакало непосредствено преди измерването.

# 87
  • Мнения: X
И аз чета и се чудя какво е това прекалено втелясване за всяко нещо, ама хора разни.
На моменти имам чувството, че bodybeautiful е отворила една книга и кара всичко по нея, без капка отклонение. Всеки си преценя, разбира се, но чак толкова е излишно впрягането за всяко нещо.

Да благодаря на Зари за препоръката за аспиратора на Чико. Върши идеална работа и малкия доста по-малко мрънка отколкото с този на Маример.

# 88
  • Мнения: 3 479
О, Боже... А как следиш пишкането, не е ли с памперс???

е, не аз не следя колко пъти е пишкал, а нали има критерии за добро хранене на бебето, които са свързани с това колко мокри памперса сменяш. Затова ги записваме, ако са по-малко значи има недохранване на бебето. Акането не е толкова важно, но пак го записваме, за да не би да има разтройство или запек, нещо такова. Така като се следи черно на бяло, може да се види ако има някаква промяна или някакъв постоянен проблем.

Момиче, ясно е че гледаш първото си дете и искаш всичко да е "както трябва", но за доброто и на двама ви успокой се.

Ако теглите детето няколко седмици по ред ( веднъж в седмицата) и то наддава престани да се притесняваш за това как расте и колко пъти пишка.



# 89
  • Мнения: 35 180
Аз по тая логика, когато ми направи 3 дни с по 14 памперса трябва да съм луднала от притеснения

Общи условия

Активация на акаунт