Отговори
# 60
  • Мнения: 19 698
Бона, а с новите такси какво ще правиш? Защото аз съм в голяма чуденка чий път да хващам. Хич не ми се плащат 30 лв на посещение Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 9 865
Най-вероятно ще вземем абонамент, може би семеен. Още не сме 100% сигурни, но обсъждахме доста вкъщи, то едно, че трудно се намира педиатър да те вземе, второ, че на мен ми харесва, че имат лаборатория на място и цялостно съм по-скоро доволна, отколкото недоволна... и последно, скоро се местим да живеем точно до новия им адрес, удобни са ми. (има тема за 1ДКК, там ги нищим).

# 62
  • Мнения: 19 698
Много благодаря, не знаех, че я има bouquet

# 63
  • Мнения: 2 512
С какво мога да намажа устните на моята госпожица, че от време на време стават едни сухи и се образуват люспички по тях? Сетих се единствено за меден или друг вазелин, ама дали е подходящ? Хич не ми се звъни за този "проблем" на личната.

# 64
  • Мнения: X
На колко е? Аз съм мазала моят син с вазелин, съвсем обикновен. Може да мацнеш и зехтин.

# 65
  • Мнения: 2 512
На колко е? Аз съм мазала моят син с вазелин, съвсем обикновен. Може да мацнеш и зехтин.

Навърши 1г и 8м. Не се сетих за зехтина. Благодаря ти. Аз й го добавям към закуските или обядите, но веднага след това бързам да мия и бърша муцуната, че диванът ми е слонова кост. Grinning
Ей сега като заспи и ще бъде омазана, една калъфка ще прежаля. Grinning

# 66
  • Мнения: X
И моето е на толкова и да ти кажа вазелина е най-безобидното нещо, което е хапвал. Пробвай със зехтин, а довечера като заспи може да ѝ мацнеш и малко вазелин.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 722
Мамиии дайте съвети и мнения за ясла ....аз онзи ден се сетих и не виждам да е коментирано .чула съм че сега е времето за записване иначе после ставало много трудна !

# 68
  • Мнения: X
От София ли си?

# 69
  • Мнения: 822
Боооже, ей затова въпреки всичко ще си стоя в 1ва ДКК, каквито и недоразумения да сме имали на разлини теми, поне за ваксините (а те са си важни) са много толерантни - в смисъл, допитват се до мнението на родителя и ако има проблем някакъв, отлагат без някакви тъпи забележки и майтапи, дори самите те предлагат.

На нас тепърва ни предстои Онази ваксина (морбили) и реваксинациите... за малко бях забравила за тези преживявания, но ще трябва да си ги припомня.  

мили майчета, благодаря ви много! сега пак се притесних. ако има проблеми със здравето на детето, лекарката не би ли сама отложила ваксините? аз все пак на нейната преценка разчитам...!!! аз се радвам, че е избрала тази схема да се бият през месец, но не знаех, че ако има хремичка е опасно. ние нямаме точно хрема, но имаме запушване на носа сутрин.

искам да ви попитам, за какви симптоми да гледам ако не му понася ваксината? също каква е нормалната температура за едно бебче на 2 месеца, как им ги мерите? ние премерихме на няколко пъти температурата под мищница и е между 36.7 и 37, всеки път беше различно. това ми се стори леко високо, но лекарката каза, че нямало проблем. сега се притеснявам да не би да не е трябвало да му  бием ваксината...

Bona, какво е БКК? доволна ли си там с педиатри и прочее?

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 15:21 от bodybeautiful

# 70
  • София
  • Мнения: 4 722
Цитат на: Lаdу Stаrdust link=topic=1011627.msg36075203#msg36075203 date=1515153р879
От София ли си?
Да

# 71
  • Мнения: X
Има електронна система за кандидатстване в ясли и градини. Въз основа на различни критерии се дават определен брой точки и според тях се класират децата. Ето темата за градините и яслите, класирането за 2018 година е май месец. Дотогава имаш време да се ориентираш и да кандидатстваш.

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 18:21 от Анонимен

# 72
  • Мнения: 9 865
1ДКК е частна пед. клиника в София, по-нагоре пуснах линк към темата за тях. В много общи линии съм доволна.

- Сега, аз доколкото знам, ваксина се поставя на здраво дете - без зачервявани на гърло, уши, без хреми, грипове, кашлици и каквото и да е било друго, питат и дали вкъщи всички са здрави (поне нас ни питаха всеки път).
- Реакциите на ваксините най-често са раздразнение, сънливост или пък възбуденост/нервност, повишена Т, като трябва да отминат бързо до 2-3 дни максимум. Ако продължава да има повишена Т, обрив, зачервяване, голям оток на мястото на поставяне, изобщо всякакви притеснителни и нехарактерни неща, които продължават след 2-3 дни, трябва да се консултира с педиатъра.

-Меря с контактен ел. термометър на Медисана, на челото или в ухото, не е свръхточен, но върши работа.

# 73
  • Мнения: 822
благодаря, ще се ориентираме към тях за прегледи.

а каква температура е нормална за бебенце? те нали уж са с по-висока от нашата.

# 74
  • Мнения: 9 865
благодаря, ще се ориентираме към тях за прегледи.

а каква температура е нормална за бебенце? те нали уж са с по-висока от нашата.
Няма универсален отговор на този въпрос, мисля - бебетата са си различни. Измерваш я с твоя си термометър на здраво дете и си знаеш, че примерно му е 36.5 нормалната телесна Т. Когато мериш със съмнения за повишена Т, мериш със същия термометър на същото място, за да имаш база за сравнение (температурата мерена на различните места по тялото е различна).
При бебетата съм чела, че дори до 37.5 може да е нормално, общо взето 37.5 е гранична Т, над нея вече се повишава вниманието. Моето дете е с около 36.3-36.5. Peace

Общи условия

Активация на акаунт