Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 45

  • 49 517
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • гр. София
  • Мнения: 38
Момичета ...притеснена съм доста . Както споменах вчера,  заради остри болки ниско в корема ( предимно в ляво) и в кръста по телефона доктора ми изписа магнерот 3х2 , но-шпа 3х2 и утрогестан вечер по 2 глобулки. Разбрахме се днес да се чуем контролно и понеже нямам подобрение той каза че трябва да ме приемат в болницата за да ме " наситят " нямало какво друго да се направи от вкъщи ... Да ме наситят със какво ?! И не е ли редно първо да ме прегледа да види за какво иде реч преди да се предприеме хоспитализация ? Утре сутрин ме вика в болницата .. Би трябвало да ме прегледа утре преди да ме приемат нали ? Много се надявам да ми се размине лежането там ..

Pammy не се притеснявай,венозния магнезий действа много по -бързо и ще се почустваш по-добре.Поне при мен беше така,аз лично влизах в болница 3 пъти,поради дискомфорти между 20 и 30 г.с.Толкова системи ми изтекоха,че в края на бременноста не искаше да тръгне родова дейност😂
Неприятен е сами престой,но гледай на него като нужна стъпка.
Към коя болница те насочи твоето АГ?

По отношение на категоричността във всяко едно отношение секцио,АМ или каквото и да е.,аз лично смятям,че най -важното е аз да съм спокойна и съответното решение да не застрашава моето здраве или здравето на бебочето.Не съм поклонник на догмите и след първата си бременност, сега по време на втората няма да заемам крайни позиции.Всичко ще решавам в самия момент в зависимост от обстоятелствата😊

# 676
  • Мнения: X


Pammy не се притеснявай,венозния магнезий действа много по -бързо и ще се почустваш по-добре.Поне при мен беше така,аз лично влизах в болница 3 пъти,поради дискомфорти между 20 и 30 г.с.Толкова системи ми изтекоха,че в края на бременноста не искаше да тръгне родова дейност😂
Неприятен е сами престой,но гледай на него като нужна стъпка.
Към коя болница те насочи твоето АГ?


В "Шейново" ще съм , там където АГ ми работи

# 677
  • Мнения: 6 251
Това е моето,видях че и в лекси го има,0,500 мл за 8 лева,аз го взех за 10 от био магазин. Течно е,само сега зимата се е повтвърдило,но като го разтрия в ръце се отпуска.Какаовото беше по малка разфасофка и като го свърших,не съм взимала друго,не ми допадна.

# 678
  • София
  • Мнения: 23 036
Момичета и все пак приемете, че понякога с часове не се получава нормално раждане и зс безопасността на бебето се налага секцио. Аз се доверих на моя лекар и още двама, които ме посъветваха да направим спешно секцио. Съквартирантката ми се мъчи 12 ч за нормално и пак роди секцио. Но специално за моя лекар знаех, а и всички казват за него, че никога не предлага секцио, ако не го смята за нужно.
За кърменето- кърмих един месец, дохранвах и всичко беше с големи мъки.Бебето сучеше, но кърмата ми беше изключително малко. И майка ми е била така, 3 деца сме оцелели и с А.М. Чудесно е да можеш да си кърмиш детето, но не трябва да е на всяка цена.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Аз преди 4 години се бях зарибила по здравословното и започнах да използвам кокосово масло за пържене, запържване. Тогава се срещаше само в биомагазините.
Сега последните 2 години гледам, че наистина е започнало да се продава и в СБА дори Grinning И започнаха догадките ми...
Последно бях взела 2 от Лидл...имаха някаква добра оферта. Сега го изкарах от шкафа и определено на стайна Т е по-твърдо, но като си сложа на пръстите много бързо се разтапя, намазах си корема... много лесно, нищо общо с какаовото, което разтапям на водна баня дълго време. Ще пробвам няколко вечери да мажа поне корема.... Ииии ще прочета за разликите между готварското и козметичното Grinning 

# 680
  • Мнения: 6 618
Пами, слагат системи с Кормагнезин, физ. разтвор, глюкоза, Рингер (соли), може да ти изпишат инжекции Папаверин или Но-шпа. Облекчават бързо, не е страшно. Неприятно е, че   на човек много често му се припишква, а ходенето до тоалетната със система е много интересен ритуал. Успокой се, колко мами са лежали така, а после са имали здрави и доносени бебчета  Hug

# 681
  • Мнения: 4 785
Аз какаовото или което и да е, слагам в желязна купичка от тези за крем-карамел (който ми се дояде сега Joy), пускам каната за гореща вода да си направя чай, после сипвам в малка купа и пускам желязната чашка в нея. Докато си взема вечерния душ и махна грима, за десетина минути, то се е разтопило. Ако не пия чай го слагам на края на конвектора и пак докато се изкъпя то е готово. Ама предпочитам с вода, че с другия метод става много бързо и съответно горещо.

Аз утре съм на контролен, да видим бебето още ли бърза напред с размерите и ще разпитам за глюкозното обременяване, за което си говорихме, не знам в определени седмици ли се прави, или ще изчакаме и последната ФМ да се изкаже по въпроса с големината...

# 682
  • Мнения: X
И аз се интересувам точно между 24-28 г.с ли се прави натоварването с глюкоза. Или може малко по-раничко, ако бебчето върви напред.

# 683
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Момичета нещо много ми е схванат врата и гърба! С какво мога да се мажа? Засега се мажа с deep blue ама ми е останало много малко и нз какво друго става за нас?

# 684
  • Мнения: X
А аз имам някакъв проблем на свода на ходилото и имам ужасни болки по целия крак до таза. Плаче ми се.

# 685
  • Мнения: 4 785
И аз се интересувам точно между 24-28 г.с ли се прави натоварването с глюкоза. Или може малко по-раничко, ако бебчето върви напред.
Ще питам, аз във вторник влизам в 28 седмица, така че ако е определено в тези седмици то явно ще го правят в близките дни. Ще пиша утре вечер.
На мен миналият път ми каза, че това, че ехографът дава една седмица напред, на този етап не е нещо притеснително, просто го следим, че се взима и факторът баща, все пак е 1,90 и не е със слабо телосложение, а е добре сложен.

# 686
  • Мнения: X
Това че бебче върви напред е много хубаво, феталните се радват и знаят, че всичко е наред с кръвотока.

# 687
  • София
  • Мнения: 661
И аз се интересувам точно между 24-28 г.с ли се прави натоварването с глюкоза. Или може малко по-раничко, ако бебчето върви напред.

На мен искаха да ми го правят още 15 - 16 г.с. (тъй като се предполагаше, че ще имам такъв проблем), но заради обилното повръщане го отложихме. По принцип се води, че след 24 г.с. настъпват най-силни промени в метаболизма на глюкозата и затова след това го препоръчват, но ако има данни за проблем може и по-рано.

# 688
  • Мнения: 13 082
Капризче, аз се мажа с магнезиево олио, но имам шип. Незнам дали и при теб ще помогне, но пък не може да навреди, пробвай.

Страшно много ми кървят венците. 🙁 Попринцип си ми кървят, но сега покрай бременноста още повече. Незнам вече какво да правя. Дали мога да жабуря със смрадлика? 🤔

# 689
  • Мнения: X
Жабури със сода за хляб и вода.

Общи условия

Активация на акаунт