Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 45

  • 49 572
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 785
Кокосовото поне няма мирис, но какаовото много ме дразни.
На мен пък ми е много приятно Simple Smile да ми мирише на шоколад. А и кокосовото има, просто е леко.

# 661
  • Варна
  • Мнения: 2 756
Абе аз срам, не срам ще попитам Grinning
Има ли разлика между кокосовото масло, което се използва за козметика, в случая за мазане и кокосовото масло за готвене ?

# 662
  • Мнения: X
Слагай си съвсем спокойно това, което е за готвене.

# 663
  • Мнения: 1 179
Стига да не е рафинирано кокосовото масло, всяко студенопресовано е подходящо.

# 664
  • Мнения: X
   Да не е течно?

# 665
  • Мнения: 6 276
Братовчедка ми роди естествено 5,4 кг. момиче въпреки всички съвети и настоявания за секцио.Да има си шевове,но всичко беше и е наред и с двете.
Аз също съм твърдо за естествено,никакви предпоставки нямам за секцио и не искам и да чуя за операция,надявам се всичко да е наред до края и да ни се получат и нещата с кърменето.
За мазане аз съм много доволна от студено пресованото кокосово масло,което става и за готвене от био магазин.Втора опаковка от половин кг. довършвам,нито една стрия нямам,от втория месец се мажа с него,от врата до пръстите на краката,вечер след душ и си обличам памучна нощница,така не зацапвам нищо.Вече съм в средата на деветия,редувах и с какаово,но има по остра миризма,бебешко олио и разни мои хидратиращи мазила,но тях след 5 месец ползвах.

# 666
  • Мнения: 592
За първи път чувам кокосовото за готвене да го ползват за мазане.
Това което съм ползвала и съм чела  в темата е че е сурово студено пресовано  кокосово масло ( което не се продава в обикновен хранителен магазин, по- скоро в био магазин).
Моето кокосово е напълно течно когато е на топло и стяга много, когато е на студено.

# 667
  • Мнения: 7 015
Защо, какво пречи? Аз ползвам това
http://zelen.bg/biomagazin/dragon-superfoods/bio-kokosovo-maslo- … dragon-superfood/

Напоследък гледам, че и в Кауфланд се продава, в аптеки също, не е нужно да е био ю-н.

# 668
  • Мнения: 1 179
Абсолютно никакъв проблем няма да се използва кокосово студенопресовано и сурово масло както в кулинарията, така и в козметиката. Навсякъде, където се предлага, ще прочетете това.
Под рафинирано имам предвид подложено на обезмирисяване и обезцветяване, което е загубило ценните си качества. Отново е в твърдо състояние при температура под 25 градуса. Например в Била съм виждала на щанда с маргарини и краве масла и на Икаров според мен е от този вид.

# 669
  • Мнения: 4 785
Това кокосово масло, което аз ползвам е био, стдено пресовано, готвя с него, сега седи на стайна температура и е много меко, топи се изключително лесно на кожата, но в никакъв случай не е течно. В хладилника става твърдо. Купувам го от био щанда на Лидл, ако има значение, хубаво е. Какаовото, например, на стайна температура е много твърдо и му трябва водна баня, понякога го слагам и на конвектора в края, докато се изкъпя е готово - течно, като зехтин. Това от карите и жожоба е меко, лесно се топи върху кожата и без водна баня, но напълно разтопено ми е по-лесно, то попива по-трудно от какаовото обаче.

# 670
  • Мнения: 592
Защо, какво пречи? Аз ползвам това
http://zelen.bg/biomagazin/dragon-superfoods/bio-kokosovo-maslo- … dragon-superfood/

Напоследък гледам, че и в Кауфланд се продава, в аптеки също, не е нужно да е био ю-н.
Да, такъв тип мисля че трябва да е. Мисля че моето е същото но по- голямо.

Това което аз съм виждала в хранителните магазини не е сурово и е в едни консерви...доста по- различно е и като консистенция. За него имам предвид че не е удачно.

В крайна сметка аз съм най- доволна от преварена свинска мас. Попива по- бързо и държи кожата по- мека по- дълго време.

А колкото до какаовото масло, моя приятелка го ползваше и за да не си играе да го загрява каза че го е преварила на водна баня и го е смесила с кокосовото, за да стане по- лесно за нанасяне.

# 671
  • Мнения: X
Момичета ...притеснена съм доста . Както споменах вчера,  заради остри болки ниско в корема ( предимно в ляво) и в кръста по телефона доктора ми изписа магнерот 3х2 , но-шпа 3х2 и утрогестан вечер по 2 глобулки. Разбрахме се днес да се чуем контролно и понеже нямам подобрение той каза че трябва да ме приемат в болницата за да ме " наситят " нямало какво друго да се направи от вкъщи ... Да ме наситят със какво ?! И не е ли редно първо да ме прегледа да види за какво иде реч преди да се предприеме хоспитализация ? Утре сутрин ме вика в болницата .. Би трябвало да ме прегледа утре преди да ме приемат нали ? Много се надявам да ми се размине лежането там ..

# 672
  • Мнения: 9 196
Момичета ...притеснена съм доста . Както споменах вчера,  заради остри болки ниско в корема ( предимно в ляво) и в кръста по телефона доктора ми изписа магнерот 3х2 , но-шпа 3х2 и утрогестан вечер по 2 глобулки. Разбрахме се днес да се чуем контролно и понеже нямам подобрение той каза че трябва да ме приемат в болницата за да ме " наситят " нямало какво друго да се направи от вкъщи ... Да ме наситят със какво ?! И не е ли редно първо да ме прегледа да види за какво иде реч преди да се предприеме хоспитализация ? Утре сутрин ме вика в болницата .. Би трябвало да ме прегледа утре преди да ме приемат нали ? Много се надявам да ми се размине лежането там ..

Магнезий венозно може би. Няма страшно. Приеми го като малка почивка.

# 673
  • Мнения: 13 089
Pammy, ще те прегледа и ако прецени ще се наложи да полежиш. Неприятно е, но се преживява. Магнезият е с натрупване, няма как да подейства веднага. Дано не се наложи хоспитализация.

И аз готвя със студено пресовано кокосово масло понякога. Какви палачинки стават ако знаете!! ☺☺

# 674
  • Мнения: 4 785
Това ползвам аз като и цената му е много добра )за 200 мл. е около 6 лв. За сравнение в Зоя същото количество е 10 лв.:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт