Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 45

  • 49 518
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 196
http://www.kak-e-bebeto-ti-dnes.com/faq/

погледни линка, може да ти е от полза.

# 706
  • Мнения: 311
След малко отивам в дежурния. Благодаря ви Hug

# 707
  • Мнения: 9 196
След малко отивам в дежурния. Благодаря ви Hug

Отивай и кажи после какво става, че чак аз се стреснах. Но каквото и да има - щом реагираш бързо, няма страшно, всичко ще е наред, най-много да станеш мама по-рано от планираното Simple Smile

# 708
  • Мнения: 4 785
Хубаво е, че си отишла, пиши!
Но и при мен има активни и доста по-малко активни дни, вече свикнах, че ги редува... Но по-добре, че си отишла, нека е фалшива тревога, но да си сигурна. Успех!

# 709
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Капризче, аз се мажа с магнезиево олио, но имам шип. Незнам дали и при теб ще помогне, но пък не може да навреди, пробвай.

Страшно много ми кървят венците. 🙁 Попринцип си ми кървят, но сега покрай бременноста още повече. Незнам вече какво да правя. Дали мога да жабуря със смрадлика? 🤔
Благодаря Ариа!
За венците аз се мия с парадонтакс и с ултразвукова четка на филипс соникейр и нямам кървене! След това с билка вода за уста се жабуря!
Gerda Да нямаш някой възпален нерв щом отива до таза болката!

# 710
  • Мнения: 731
Защо, какво пречи? Аз ползвам това
http://zelen.bg/biomagazin/dragon-superfoods/bio-kokosovo-maslo- … dragon-superfood/

Напоследък гледам, че и в Кауфланд се продава, в аптеки също, не е нужно да е био ю-н.

И аз мисля, че няма проблем - кокосовото масло си е масло - за готвене или не то си е масло. По същия начин знам, че е и за какаовото.

А вие кога започнахте да се мажете? Аз съм в 9г.с. и онзи ден се мацнах с какаовото масло вечерта и на сутринта пак си се усещаше лек филм. Въпреки че съм в началото, хапвам си често, през 2 часа съм гладна(не просто ми се яде, а ми прилошава от глад) и се притеснявам, че ще кача доста още в началото. Та да взимам мерки навреме по отношение на стриите.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Вие си се мажете, обаче според мен образуването на стрии зависи в най-голяма степен от особеностите на кожата. Моята е склонна към образуване на стрии - имах си още отпреди бременностите някоя и друга по гърдите и по ръцата - и мазането не помогна. Wink Мажех се с маслото на Икаров или с обикновени кремове за тяло.
Вероятно го знаете това, де. Колкото до мазането, може и да помага в някаква степен, не казвам, че няма никакъв смисъл.

# 712
  • Мнения: 16 874
Аз се мажех с кокосово масло в началото. Към средата смених и редувам какаово, бадемово, авокадово и шипково.

# 713
  • София
  • Мнения: 23 036
Нормално е да има по-активни и по-малко активни дни. Почти съм сигурна, въпреки че си мина време, че е имало дни, в които не е ритала на всеки час, но я усещах достатъчно често, че да не се притеснявам.

Важно е обаче, ако не се усеща бебето, наистина да се отиде на едни тонове, преглед и т.н.

Скрит текст:
Познати на моя приятелка така загубиха бебето в 8 м. Майката не усещала бебето много време, но въобще не отишла на лекар... То вярно, че е Божа работа, ама това си е безотговорност за мен.

# 714
  • София
  • Мнения: 2 416
Моя на моменти не се спира с часове имам чувството, но някой път прави пауза от 2-3 часа Simple Smile Утре влизам в 36г.с. Преди месец много по-рядко го усещах Simple Smile

# 715
  • Мнения: 2 407
Аз успях 1 път да си изкарам акъла. Не усещах бебка дълго време. Обзе ме паника. Реших да ида на преглед в близката клиника и тя взе, че почна да рита...сякаш да ме успокои.. Та не стигнах до клиниката.
С напредване на времето те растат все повече и им е тясно, чак на всеки час не се усещат движения,но в рамките на деня трябва да има такива по няколко пъти.. И да важно е майката да следи за тези неща и е нормално да се притесни,ако няма движения

# 716
  • Мнения: 16 874
На мен ми се случи наскоро - имаше около ден и половина, в който бебето беше по-кротко. Не липсваха движения, но бяха по-слаби. Реагираше на побутване. Тъкмо ми бяха побеляли косите и се върна към старата активност. Но, щях да ходя до спешното на токуда да ме погледнат.
Страх лозе пази!

# 717
  • Мнения: 311
Момичета,

Минах и на ехограф, и на тонове. Всичко засега е наред. И да - като започна прегледа и те започнаха да ритат... Лекарката, която ме следи ми видя записа, че е била нощна смяна. Каза, че ако пак не ги усещам толкова дълго, да ида пак по спешност на тонове (ако нито сокове, шоколад, кафе, нито побутване, нито светлина или музика не помогнат)... Засега имам опции да се опитам да ги раздвижа. Ако не стане - пак на тонове и така.

Благодаря ви от сърце на всички!

# 718
  • Мнения: 16 874
Браво, че всичко е наред Simple Smile

# 719
  • Мнения: X
Катлейче, тесничко им е вече на бебчетата, та за това и по-редичко се обаждат. Но хубаво си направила, че си отишла, радвам се, че всичко е наред. Hug
И при теб не останало вече, желая ти леко и бързо да минава всичко и да се гушкате скоро Heart

Общи условия

Активация на акаунт