Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 45

  • 49 463
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 468
Относно стриите, истината е, че ако кожата ви е предразположена към стрии, няма какво да ви спаси. Когато бях бременна, една аптекарка ми каза, че мазането с каквото и да било, няма как да предотврати появата на стрии. Склонна съм да й повярвам, тъй като аз се мазах навсякъде, но ми излязоха стрии по гърдите и ханша. По ханша имах още от преди, така че знам, че е податлива зона. В началото бяха червени и много се виждаха, но после побеляха и сега почти не се забелязват. Важно е да не качвате много килограми за да може да ограничите разширяването на кожата колкото е възможно. Но големината на корема и гърдите няма как да контролирате, а особено кожата на гърдите при много жени е податлива към появата на стрии.

# 721
  • Мнения: 1 406
Аз съм много податлива на стрии. През първата ми бременност се мажеш ПОЧТИ навсякъде със студено пресован зехтин.
Появиха ми се стрии буквално на местата, които пропусках. На долната част на паласките стриите бяха брутални. Имам стрии по триъгълника (където не се сетих да мажа) и по надолу около интимните части. Ужас. На останалите места се спасих, като например корема.

# 722
  • Мнения: 354
Да кажа и аз за стриите! Моята кожа е изключително суха , дори от време на време ми се лющи от сухота. През бременността качих 25 кг. може и повече да са били, но ме беше страх да гледам кантара. Та.. имайки предвид тези двете неща, мислех че тялото ми ще е цялото в стрии , но уви - нямам нито една.Мазах се с доста неща- едни скъпи, други не , но според мен не е до мазане! Сега с втората бременност се надявам пак да е така,че почнах да си качвам пак стабилно килца ! Flushed

# 723
  • Мнения: 16 874
Мен много ме сърбш кожата и като се намажа ми минава. Иначе съм съгласна - до кажа е. Обаче ми се иска да вярвам, че каквото е зависело от мен съм направила, пък кащвото стане Simple Smile
И наистина - кг са важни, но аз почти не съм качила, а коремът ми е огрооооомен....

# 724
  • Мнения: 2 406
Аз се махах през бременността,посъоянно.Коремът издържа на напрежението. За жалост гърдите не!Сега, когато родих станаха още по големи/3 размера съм нагоре откъм сутиен/и се понацепиха, ужас..  Sad  Надявам се наистина да поизбелеят с времето и да станат по малко видими

# 725
  • Мнения: X
Катлея, радвам се, че всичко е наред. В напреднала бременност трябва да усещаш бебетата всеки ден. Ако нещо те обезпокои си отиваш веднага на спешен.

Моите ужасни болки в крака от дни минаха с бабина рецепта! Изумих се. Търкалях бутилка със стъпалото цяла вечер.

# 726
  • Мнения: 311
Катлейче, тесничко им е вече на бебчетата, та за това и по-редичко се обаждат. Но хубаво си направила, че си отишла, радвам се, че всичко е наред. Hug
И при теб не останало вече, желая ти леко и бързо да минава всичко и да се гушкате скоро Heart

Мерси, Жанче Kissing Heart Как сте вие? Бебо расте с най-щастливата мама Hug

# 727
  • Мнения: 16 874
Честно казано си купих шипковото масло, защото четох, че много подпомага възстановяването на кожата. На мен на гърдите ми се появиха стрии пък не ми се виждат да са пораснали кой знае колко 😨 ама както се козва до кожа си е.

За който се интересува:

Шипковото масло е предназначено за кожа, която показва признаци на остаряване, загуба на еластичност, стегнатост или свеж тен.То намалява във висока степен появата на дълбоки бръчки, белези и петна, силно омекотява кожата и я прави по-стегната и гладка.
Редовната употреба на студено пресовано масло от шипки предпазва кожата от появата на белезите на преждевременно остаряване.

Състав:
Шипковото масло е единственото растително масло, което съдържа:
1. Естествена ретиноева киселина /Витамин А/ - до 5mcg / 100g масло
2. Естествени мазнини: Линоленова /около 45%/, Линолова /около 32%/, Палмитинова /около 4%/, Стеаринова /около 2%/
3. Антиоксиданти: Флаваноиди и Бетакаротени
4. Други витамини: С и Е.

Шипковото масло подхранва кожата с жизненоважни високоефективни биологично-активни съставки и благоприятства за създаването на нови клетки. Съдържащите се в негоесенциални масла Омега-3 и Омега-6 са изключително важни със своите противовъзпалителни свойства и благотворно влияние върхурегенеративните процеси във вътрешния слой на кожата /дерната/ завъстановяването на колагена и еластина.

Шипковото масло поддържа оптимален баланс на мастните киселини и водата в човешката кожа. Това го прави особено подходящо масло за суха кожа.

При белези /хирургически, порезни рани/ и петна /акне, дерматити, кожни дефекти/ шипковото маслопремодулира нарушените кожни структури, като замества с нови здрави тъкъни и нормализира цвета на кожата. Намалява червенината и хиперпигментацията.
Шипковото масло дава отлични резултати при третирания на изгаряния на кожата. Провокира подновяването на кожните ракъсвания от здрави образования, с което намалява значително видимостта на стриите. При бременност се препоръчва прилагането на шипково масло върху гърдите и корема с цел избягване на бъдеща им поява.

Благодарение на своя регенериращ и подмладяващ ефект намалява бръчките едновременно в ширина и в дълбочина, както и всички признаци на остаряващата кожа - пигментни петна, 'пачи крак' и др. Значителни резултати се наблюдават след 4 седмици от редовно приложение на шипковото масло /до 4 месеца при най-дълбоките бръчки/.

# 728
  • Мнения: X
Момичета благодаря ви на всички ! Минах през болницата , няма да оставам там първо защото съм с грип и да не заразявам другите жени и второ защото всичко е на ред , прегледаха ме и с вагинален ехограф и през корема . Бебето е много добре както и плацента , матка и тн Дължината на матката е 3,83 см каквото и да значи... Днес бях без болки слава богу до преди малко че май доста се пораздвижих походих повечко . Продължавам си магнезия на таблетки както и останалите неща . Другата седмица съм пак на преглед .

# 729
  • Мнения: 13 082
Pammy, радвам се че няма да лежиш в болница. 🤗 Аз лично изпитвам ужас от болници. Не е свързано с нищо конкретно, просто само при влизането ми в някоя болница ми засяда буца в гърлото. А пък за преспиване не ми се говори. Когато раждах дъщерята седях 5 дни. Е всеки ден плачех тайно в банята и на ММ когато дойдеше. Горкия идваше по 3 пъти на ден да ме успокоява.

# 730
  • Мнения: X
Pammy, радвам се че няма да лежиш в болница. 🤗 Аз лично изпитвам ужас от болници. Не е свързано с нищо конкретно, просто само при влизането ми в някоя болница ми засяда буца в гърлото. А пък за преспиване не ми се говори. Когато раждах дъщерята седях 5 дни. Е всеки ден плачех тайно в банята и на ММ когато дойдеше. Горкия идваше по 3 пъти на ден да ме успокоява.

Мога да си представя какво ти е . На мен ми става така когато ми кажат че трябва да остана там . Никога през живота ми слава богу не ми се е налагало да лежа в болница за сега . Надявам се като вляза да раждам това да ми е първия и последния път.

# 731
  • Мнения: 16 874
Браво, че всичко е наред.
Имаш предвид, че маточната шийка е 3.83 см. няма как матката да  е толкова малка ✌

# 732
  • Мнения: X
Браво, че всичко е наред.
Имаш предвид, че маточната шийка е 3.83 см. няма как матката да  е толкова малка ✌

Хаха да де , то човек като не разбира Grinning Със следващата бременност живи и здрави ще съм по-напред с материала . Сега като за първа ми е простено GrinningInnocent

# 733
  • Мнения: 592
vercheto я кажи от къде го взе това шипково масло? От нещата които си описала чи звучи много полезно, като да си го ползвам за лице, дали ще е ок или стои много мазно?

# 734
  • Мнения: 2 406
Аз знам от позната, че шипковото за лице е супер полезно, но не съм пробвала. От някой био магазин, трябва да има.

Общи условия

Активация на акаунт