Гневът на отхвърлената снаха

  • 39 955
  • 368
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 32 516
Това, че авторката не може да каже едно ''здрасти'' на въпросните особи много добре го разбирам.
Хора всякакви и аз съм същата, така, че няма какво да с еучудвате. Лицемерието най-го мразя и не се ли разбирам с някого ми е особено отвратително да се насилвам дори да му говоря.

Отчитам го като минус, колко ми се иска да мога да лицемернича съвсем спокойно, много дертове ще си спестя.
За сега решението ми е иронията, държа се иронично мило ако ми се налага. Кой разбрал иронията, разбрал. Има такива които не разбират, та ме мислят за мила и заинтересована.

Но наиситна ще е повече от полза ако авторката опита да се държи лицемерно мило. Според мен ще си спести ядовете.

Да кажеш здравей не е лицемерно. Това е просто поздрав. Не е необходимо да нажежава обстановката между нея и мъжа и и да се държи безпричинно грубо, нали?
Просто казва здравей ако е там и се изнизва.
Всъщност се замислям за нещо. Да не се обижда авторката, но май излиза малко лицемерка. Иска да общува и да се сприятели с хора, които не понася. Ето това е лицемерие.

# 286
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Поздравът е проява на възпитание, а не на лицемерие, независимо от обстоятелствата.

# 287
  • Мнения: X
Явно не знаете за какво говори авторката, щом намесвате възпитанието.

# 288
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Знам. Чета темата от самото начало.

# 289
  • Nice
  • Мнения: 946
Честно, най-мразя да се правя на възпитана с хора които са ми неприятни или с които съм в конфликт.
Разбирам я. Това е много емоционална реакция и по-скоро показва слабост от колкото стабилност, но аз например така реагирам.
И не мога да превъзмогна неприазънта, че да си направя езика и да поздравявам. За мен лично с това ми е страшно трудно да се справя, колкото и да се мъча. За това пиша, че я разбирам и не е нужно да я съдим точно за това.
В такъв случай игнор или ирония. Пък мъжът да си развива теории за прошки и доброта. Каквото повикало, такова се обадило.

# 290
  • Мнения: X
Знам. Чета темата от самото начало.

Имам предвид от първо лице.

# 291
  • Мнения: 101


Всъщност се замислям за нещо. Да не се обижда авторката, но май излиза малко лицемерка. Иска да общува и да се сприятели с хора, които не понася. Ето това е лицемерие.

Май не си ме разбрала правилно. ИСКАХ да ги опозная и общувам е в миналото. Тогава го исках съвсем искрено, без капка задни чувства. Мъжът ми вярваше,че ще се получи, та нали са толкова прекрасни.  С течение на времето разбрах,че съвсем не са толкова прекрасни, и то не само с мен. ВЕЧЕ не желая контакт.
А да си казваме Здрасти занапред е просто безсмислено.  15 годни оцелях и без тяхното височайше Здрасти, така че вече просто наистина няма смисъл.


Мислех,че е нормално снаха да общува със свекърва и зълви. Родителите на баща ми обожаваха майка ми. Баба ми също е обичала много свекърва си. От роднини и комшии също не съм чувала лоши неща за взаимоотношенията снаха - свекърва.  Единствено 2-3 приятелки имат кофти опит и просто не вярвах,че ще се случи точно на мен.
Явно съм имала твърде високи очаквания. Мъжът ми също подхранваше  тези очаквания.

Но както се казва, всяко зло за добро. Сега разбирам,че ако ме бяха прикоткали навремето , когато бях невръстно девойче, щяха да ме моделират по тяхно подобие.

Последна редакция: пн, 08 яну 2018, 00:41 от anastasia2707

# 292
  • Мнения: 32 516
Ами правя си тези заключения, защото иначе защо ще пускаш тема.

# 293
  • Мнения: 1 342
И за този проблем има три възможности:  Change it. Leave it. Accept it. (Eckhart Tolle)
Ако не можеш да го промениш или оставиш трябва да го приемеш.
Лек ден!

# 294
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Това с иронията и лицемерието нещо не го разбрах....

# 295
  • Nice
  • Мнения: 946
На индивиди с които не се разбираш просто им отговаряш иронично.
В случая на авторката, мъжът ѝ явно държи тя да поздравява височайшето му семейство. Нещо от сорта на ''Здравейте мило семейство! Как сте? Защо не се обаждахте, толкова сме се затъжили за вас, не минава ден без да ви мислим как сте, що сте, там, в тези опасни условия?''. Придружено с иронична усмивка и загрижена физиономия, на ум естествено им теглиш една, че ако го направиш не наум и мъжът ще вземе, че ще се разсърди.

# 296
  • Мнения: X
Не е нужно да разиграва циркове. Може само да махне и да каже „здрасти” и да си обере крушите. На компа физиономията се вижда достатъчно размазана, че да не ѝ се налага да се преструва.

# 297
  • Nice
  • Мнения: 946
Тя цирковете вече ги разиграва (с крещенето по телефона примерно).

Пък на мен ми се струва, че не здрастито ѝ е проблемът.
Тя слуша за тия хора ежедневно от мъжа си.
За мен изобщо не е нужно да се справя с тях, а по-скоро с него и неговите изисквания за поздрави и лицемерна заинтересованост.

# 298
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Престорената любезност е по- добър вариант от ганьовщината.

# 299
  • Мнения: X
Ама то естествено, че най-добре лицемерно да реди глупости и да им замазва очите, но като не ѝ идва отвътре на жената и не може да ги гледа, как да стане. Аз съм същия Ганьо, не мога да се преструвам и ми е адски непосилно понякога да общувам с хора, които са ме обидили или оскърбили умишлено. Затова минимум комуникация, „добър ден” и толкова. Хем няма да ѝ се налага да се ядосва с отношението им, хем ще си е изпълнила съпружеския дълг.

Общи условия

Активация на акаунт