Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 94 120
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 746
Аз съм 20-те процента, на които Золадекса и Нолвадекса не подействаха, въпреки 5-те години лечение. Но пък сега силно се надявам на действието на Екземестан+Золадекс, пък и на Херцептина.  Simple Smile

didi , поздравления за хубавите резултати!

# 106
  • Мнения: 358
Всичко може да се използва за лечение, освен хецептин и производни, ако няма такива хер-рецептори въобще ( няма къде да се върже лекарството, т.е. няма смисъл.)Всичко друго има смисъл. Например имах консултация с пациентка с два различни вида рак на едната гърда, със засегнати лимфни възли, единия рак с по-инвазивни характеристики. Хвърлили са й всички лечения, химиотерапии, включително и отдавна неизползвани вече, после лъчелечение и антихормонални . Сега е на четвърта година от тамоксифен, може и по-дълго да й го продължат , насоките за лечение от хора се пишат, после се изменят, търси се съгласие и клинично решение.
Ще проверя за публикации за хистеректомия където е надеждно и имам достъп, ще е след няколко дни, сега съм на интензивно обучение в далеч от вкъщи . Мисля, че не се прилага сега, защото е инвазивно, поне не съм виждала в гинекологично отделение тук рак на гърдата да е причина за хистеректомия.(Да сложа “ дисклеймър”. - не съм лекар, а клиничен фармацевт , не давам съвети за лечение .)

# 107
  • Мнения: 304
Лекувам се в ИСУЛ при д-р Стоева.Оперирах се в АГ св. София при д-р Василев.Вкрая на юни -ехограф -чисто,декември-отново на въртележката. Ума не ми го побира .До сега сляпо вярвах че наистина се лекувам но сега ....И защо не ги изследват тези хормони да се види дали действа назначеното лечение. Нолвадекса бил по-пречистен ок ама дали има полза от него и дали пък бг варианта не е по добър.Много въпроси много

# 108
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 746
Svetlili, това с Херцептина не го разбрах. Бях чела в един американски сайт, че го използват предоперативно и има много добър ефект, има случаи, в които даже туморът изчезва.

# 109
  • София
  • Мнения: 3 513
Здравейте, момичета. Пиша за да се похваля с хубавия си резултат от ПЕТ скенер и по този начин да обнадеждя тези, които отскоро са с нашата диагноза. Желая на всички отлични резултати!

Браво, Диди! Поздравления за отличните резултати! Дай, Боже, все такива да са!
И дай, Боже, на всички да са добри резултатите!

Аз тръгнах да "събирам" документи и прегледи за поредния ТЕЛК- 7- ми мисля че ще е. Настоящият е до 01.06. т.г., чакам си писмото вече. Всеки път ми искат едни и същи консултации и сега като съм отпуска ще ги отхвърля повечето (пък и в началото на годината е по- лесно с направленията.
Да ви подсетя за годишните декларации, аз подадох моята и чакам вече да ми се обадят от НАП.

# 110
  • Мнения: X
Ани успех с телка.
Тия декларации за какво са така и не разбрах. Като съм на трудов договор трябва ли да подавам? много съм неграмотна ...
Мери спокойно не се притеснявай. Щом е открито рано не е страшно.

# 111
  • Мнения: 68
И при мен нолвадекса даде силна токсичност, зави!шиха ми се чернодробните показатели,  най- вече ASAT, снениха ми го с аримидекс, но той пък ми завиши алкалната фосфатаза. Едно уж лекуваме, а друго увреждаме. Ясно ми е, че няма лекарство без вреда, но с нашата диагноза няма как да рискуваме и да се оставим без нищо.

# 112
  • София
  • Мнения: 3 513
Фри, хората с ТЕЛК, работещи на трудов договор, ползват възстановяване на ДОО в размер на 792 лв годишно. Ако си обявиш ТЕЛК- а пред работодателя просто ти удържат ДОО с 66 лв по- мало всеки месец. Ако не обявяваш ТЕЛК вземаш служебна бележка от счетоводството (по някакъв член беше), попълваш годишна данъчна декларация и я подаваш в съответното поделение на НАП с приложено копие от ТЕЛК-а. След месец ти връщат надвнесения ДОО в размер на 792 лв накуп.
Аз от 17 години съм с ТЕЛК, а това облекчение го ползвам едва от 6 години...
Не обявявам , че имам ТЕЛК... те в частните фирми "умират" за такива като мен Simple Smile ...

# 113
  • Мнения: 9
От край време ме гризе един въпрос относно рака на гърдата. Баба ми спря да си пие хормона летрозол и след няколко години почина от рак на белия дроб. Дали ако не беше спирала хормоните все още щеше да е жива? Толкоз ли е важно пиенето на хормони за поддържането на ремисия?

# 114
  • Мнения: 358
Шуши, погледнах няколко публикации- за предоперативно, ще рече- неоадювантно л-е с трастузумаб . То е лекарство на принципа на ключ-ключалка, ако няма къде да се закачи, няма смисъл да се товари жената. Т.е., ако няма HER2 рецептори, е безсмислено. Някои статии описват добре като число каквото са намерили , за да е атрактивно. Трябва да се чете какво точно са гледали и какви грешки има, за да се напише верен извод. 

# 115
  • Мнения: 10 704
Марио, едва ли някой може да даде категоричен отговор. Зависи и дали в белия дроб е имала метастази от гърдата или е било нов тумор....

# 116
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 746
Фри, хората с ТЕЛК, работещи на трудов договор, ползват възстановяване на ДОО в размер на 792 лв годишно. Ако си обявиш ТЕЛК- а пред работодателя просто ти удържат ДОО с 66 лв по- мало всеки месец. Ако не обявяваш ТЕЛК вземаш служебна бележка от счетоводството (по някакъв член беше), попълваш годишна данъчна декларация и я подаваш в съответното поделение на НАП с приложено копие от ТЕЛК-а. След месец ти връщат надвнесения ДОО в размер на 792 лв накуп.
AnyHr, може би е техническа грешка. Годишната сума за данъчно облекчение за хора с над 50% неработоспособност е 7 920. 00 лв., месечната 660.00 лв , това се отнася за данък върху доходите, а не ДОО.

# 117
  • София
  • Мнения: 192
Пиша от телефона и сигурно съм натиснала не където трябва и за това не се вижда поста 😀. Мерси, че го оправи.
Хормоните за рак на гърдата ми ги изследват на 6 месчния преглед, но гинекологичните си ги плащам и ги правя по препоръка на гинеколога ми. Аз нали съм една късметлийка 😂 все в минималните проценти на успеваемост и рядко срещани странични попадам. Рядък вид съм си- изчезващ (убавица)
Имаше една статия за тамоксифен, много интересна и пораждаща много въпроси.
Не твърдя, че е 100% истина, но определено ме накара да се замисля. Ще я потърся и ще я постна! ( евнтуано видима)😁пак не го виждам поста. Не знам какво съм направила 😒
http://bezrak.com/uncategorized/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D … B0%D1%81%D1%82-1/

    Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 10:07 от gergana R.

    # 118
    • Plovdiv, Bulgaria
    • Мнения: 746
    Не твърдя, че е 100% истина, но определено ме накара да се замисля. Ще я потърся и ще я постна! ( евнтуано видима)😁пак не го виждам поста. Не знам какво съм направила 😒
    http://bezrak.com/uncategorized/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D … B0%D1%81%D1%82-1/
      Благодаря ти Гергана, чела съм тази статия и пак ме накара да се замисля. Факт е, че при мен не сработи. Но сигурно допреди 2-3 години, когато го пиех, щях да се притесня да го откажа да го пия, но сега вече  бих се замислила с този акъл и лош опит.

      # 119
      • София
      • Мнения: 192
      Охх, аз съм с черен хумор, ако някой няма да не чете следващите редове✌
      Аз го спрях нолвадекса, че то все от нещо ще се мре. Я от цигарката, я от винцето и мезето (сланинка обичам) плюс минус някой ден 😂😂 пък и никой не се е върнал та да каже оданад по- зле ли е или по- добре. След като не действа при мен, не виждам смисъл да го приемам.
      Просто поддържам хормоните по друг начин, за сега действа. Дано не стресирам някой 😒 прощавайте!

      Общи условия

      Активация на акаунт