Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 93 975
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • Плевен
  • Мнения: 987
Момичета, да ви попитам- от два дни ръката, на която ми правят вливките е като дърво, твърда, болезнена и надута. Пробвах с Реванол, но стана по-зле, от топлото поне ми е по-добре, правя компреси с топла вода, но не спада, не омеква. Нормално ли е като калцират вените, още една вливка ми остана. Утре ще се обадя на лекарката, но съм много притеснена. Случвало ли се е на някой, какво да правя?

# 241
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Здравейте дами, колко време след приключване на химиотерапията започва да расте коса?
И аз питам същото.

# 242
  • Мнения: 724
Момичета, да ви попитам- от два дни ръката, на която ми правят вливките е като дърво, твърда, болезнена и надута. Пробвах с Реванол, но стана по-зле, от топлото поне ми е по-добре, правя компреси с топла вода, но не спада, не омеква. Нормално ли е като калцират вените, още една вливка ми остана. Утре ще се обадя на лекарката, но съм много притеснена. Случвало ли се е на някой, какво да правя?
Доколкото знам топли компреси не се правят, някакво мазило като Лиотон може, но все пак се консултирай с лекар.

# 243
  • петрич
  • Мнения: 33
Привет на всички ! Откакто ми казаха на 18. 01, че най- вероятно имам карценом коета за жалост се оказа истина съм на диета тоест само плодове,  зеленчуци и чай .За този един месец свалих 8-9 кила .Това нормално ли е?

# 244
  • Плевен
  • Мнения: 987
Привет на всички ! Откакто ми казаха на 18. 01, че най- вероятно имам карценом коета за жалост се оказа истина съм на диета тоест само плодове,  зеленчуци и чай .За този един месец свалих 8-9 кила .Това нормално ли е?
Не съм най-разбиращия човек по темата, но си мисля, че това е много драстично. Тепърва ще имаш нужда от сили и енергия за химия и т.н., ще ти трябва силна храна. Аз, след четене тук и в нета, избрах да махна сладкото под никаква форма, тестените, да увелича приема на плодове и зеленчуци и не купувам и не ям нищо пакетирано, т.е. без консерванти, както и пилешко от магазина...

# 245
  • петрич
  • Мнения: 33
Привет на всички ! Откакто ми казаха на 18. 01, че най- вероятно имам карценом коета за жалост се оказа истина съм на диета тоест само плодове,  зеленчуци и чай .За този един месец свалих 8-9 кила .Това нормално ли е?
Не съм най-разбиращия човек по темата, но си мисля, че това е много драстично. Тепърва ще имаш нужда от сили и енергия за химия и т.н., ще ти трябва силна храна. Аз, след четене тук и в нета, избрах да махна сладкото под никаква форма, тестените, да увелича приема на плодове и зеленчуци и не купувам и не ям нищо пакетирано, т.е. без консерванти, както и пилешко от магазина...
Точно това направих и аз. Резултата е минус 8 кила😟

# 246
  • Русе
  • Мнения: 236
На 02.11.2010 ми беше последната химия, на 24.05 2011 бях по коса около 4-5 см:yum:

# 247
  • София
  • Мнения: 5 074
Привет на всички ! Откакто ми казаха на 18. 01, че най- вероятно имам карценом коета за жалост се оказа истина съм на диета тоест само плодове,  зеленчуци и чай .За този един месец свалих 8-9 кила .Това нормално ли е?
Със сигурност не е нормално.И не си свалила килограми от диетата, а от болестта.
Диетата не е правилен подход, защото организма ти има нужда от храна преди лечението пък и по време на лечението.
Не си правете свободни съчинения момичета !

# 248
  • петрич
  • Мнения: 33
Привет на всички ! Откакто ми казаха на 18. 01, че най- вероятно имам карценом коета за жалост се оказа истина съм на диета тоест само плодове,  зеленчуци и чай .За този един месец свалих 8-9 кила .Това нормално ли е?
Със сигурност не е нормално.И не си свалила килограми от диетата, а от болестта.
Диетата не е правилен подход, защото организма ти има нужда от храна преди лечението пък и по време на лечението.
Не си правете свободни съчинения момичета !
Какво имаш предвид ,че болестта причина да отслабна толкова?

# 249
  • Cherven Bryag
  • Мнения: 134
За ХТ напротив трябва силна храна! никакви диети, още повече, от вливките и без това ще ограничиш яденето,а да не падат клетките: тромбоцити, химоглобин и левкоцити трябва балансирано хранене и затова не се подлагай предварително на никакви ограничения!

# 250
  • Мнения: 18
Здравейте! На 14.11.2017 г. ми беше последната химия. От 03.01. до 08.02 1018г. направих лъчетерапията.
 На 17.02.2018г. си боядисаха косата и махнах перуката. Прическата ми е малко мъжка, но аз по принцип си ходя със  къса коса.
Моите вени също много се бяха калцирали и ги мажех със Хепароит, репарил гел и риванол, но не ми помогна много. Аз също се притеснявах преди вливка, но винаги намираха място за системата.
Когато започвах химиотерапията онколожката ми каза, че мога да ям всичко и, че не е желателно да ставам вегетарианка, но аз не съм си го и помисляла. Препоръча ми да пия Маоло, бирена мая, Герисан. Да ям сурови орехи с една биричка. Това последното винаги го спазвах. Сега започвам да пия Летрозол. Моля да споделите какво да очаквам като странични ефекти.

# 251
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 004
И по - назад някъде из темите съм го писала по повод агресивните раци. Когато хирурга ми извади тумора ми каза, че хич не му харесвал и се оказа прав - G3, хер  положителен и по 50 % чувствителен към естроген и прогестерон. Единственото хубаво беше, че не беше голям и че ЛВ бяха чисти. Направиха и мастектомия по тази причини, изрязаха де що има възможни ЛВ. Много рев, много страх, много четене, а, бе въобще пълна програма. Умиране по 100 пъти на ден и тотален ступор. После една приятелка /почти сестра / от форума, която също много млада мина през това и то с възможно най - гадния тумор /жива и здрава си е до днес/ говори с една онколожка, която и каза, че няма лош и добър рак, а такъв който се поддава на лечение и такъв, който не се поддава. Каква е причината да е единия или другия никой не знае. Е, тогава не вярвах, но се оказа права тази жена. Историята на момичетата във форума го доказа. Никога не повторих първите изследвания. Заложих на тях и минах през цялото лечение - всичко, каквото се полага на агресивен рак. Чувствам се добре и се надявам мирното ни съвместно съществуване да продължи още много години. Бог да е с мен! С диетите съм скарана и нищо вредно се оказа, че не ми е чуждо. Simple Smile Мъча се ама не ми се получава...Sad
Съветът ми е: по - малко четете, че както е казала Хули нета може да ни накара да се хвърлим от балкона Simple Smile
р.р. За косата не помня, но съм сигурна, че и по време на химията почна да расте и приличах на чичко  тревичко Simple Smile

# 252
  • Cherven Bryag
  • Мнения: 134
Моя хирург в Плевен предписа ми за "вдървена " вена " мазь Вишневского" , понеже съм алергична на йод и нищо друго не можах да ползвам . Правих компреси с тази маз през ден–два и имаше добър ефект.

# 253
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Привет на всички ! Откакто ми казаха на 18. 01, че най- вероятно имам карценом коета за жалост се оказа истина съм на диета тоест само плодове,  зеленчуци и чай .За този един месец свалих 8-9 кила .Това нормално ли е?
Със сигурност не е нормално.И не си свалила килограми от диетата, а от болестта.
Диетата не е правилен подход, защото организма ти има нужда от храна преди лечението пък и по време на лечението.
Не си правете свободни съчинения момичета !
Какво имаш предвид ,че болестта причина да отслабна толкова?

Да, точно това има предвид Хули. Послушай я кво ти дума! На болестта може да се дължи, но и ти с диети... най-вече неподходящи още повече улесняваш мисията на рака - да те стопи, погълне и унищожи.

При мен специално като теглих чертата съм с едни минус 17 кила. Бавничко е почнало да ме яде отвътре, лека полека някъде хвърлих едни 10 кила без да се усетя и без да съм имала за цел да отслабвам... просто си отслабнах... аз така и напипах бучката, като стопих сланинките, под които ми се е криела и я напипах, но вече бая порастнала - 4 на 2 сантиметра. После около операциите, стреса, химията и напрежението някъде разтоварих още 7 кила, но такъв рязък спад в теглото като твоя, мила mobi не съм имала. Не знам каква точно ти е диетата, миличка, но така не бива. Това са близо 10 кила за едно нищо и никакво време... Не е нормално според мен също. Най-малкото дори и да си била с наднормено тегло и да ти пасват идеално сегашните ти кила, тялото е нямало време да се адаптира към тази рязка разлика. На първо място консултирай се с лекар, вкарай в хранителния си режим нещо подсилващо, което не е противопоказно, забрави за всякакви мании и предрасъдаци. Ако не се лъжа май тепърва ще започваш терапии, адски важно е как ще стартираш, аванс трябва да имаш откъм хемоглобин, левкоцити, тромбоцити и т.н. Подхрани го този организъм, спри да издевателстваш над него с диети разни, чиято цел е коренно различна от преборването на рака.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 00:58 от Spirit Crusher

# 254
  • петрич
  • Мнения: 33
Диетата ми е иацяло на плодове и зеленчуци на които никога не съм била любител . Има дни в който ям веднъж и по много малко.А. аз съм 165 висока и 56кг.Сега не знам с какво да се храня за да подсиля организма?!

Общи условия

Активация на акаунт