С огромен копнеж чакаме февруарски бебевалеж!

  • 51 973
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 176
Абе някои майки много се обиняват, че не могат да кърмят а не трябва според мен. Кърмени или не важното е децата да са живи и здрави, а майките психически стабилни, за да отглеждат здрави деца. На сила хубост не става. Каквото стане това като можеш кърмиш, като не можеш не кърмиш, като не искаш поради някаква причина психологическа или не пак не го правиш или си усложняваш положението, както мисля аз да направя и се изцеждаш. Grinning Само тези дето до 3 4 годишна възраст кърмят не ги разбирам.Мен нормално ми се вижда макс до 3 6 месеца или най-много до годинка, но се старая никого да не съдя и да уважавам тяхното мнение макар че за някои жени ако не кърмиш си ужасна майка и не уважават. И те са хора и си имат своите разбирания.

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 01:41 от baby_la

# 661
  • Мнения: 50
Първото си дете родих секцио и следователно първите почти 24 часа не беше сукал. В болницата, докато акушерките ми помагаха и показваха как да кърмя, нямах проблеми, проблемите започнаха като се прибрахме вкъщи. Изведнъж кърменето стана много болезнено, зърната ми се разраниха, бебето беше вечно недоволно. Разранените зърна си направих сама, защото си миех гърдите със сапун и вода преди всяко кърмене по препоръка на една стара акушерка, трябваха ми няколко седмици да си ги възстановя, главно с кърма и Лансинох. Аз съм от майките, които много държат да кърмят, но бях на ръба да се откажа. Обадих се на консултант по кърмене. Тя дойде у нас и ми показа къде греша - бебето не захапваше добре гърдата, долната устна беше извита навътре и ми сплескваше зърното, което е болезнено за майката, а бебето не може да изсуче добре млякото. Благодарение на съветите й успях да кърмя съвсем успешно, без болка, на поискване до 1г9м. Режим на хранене не съм създавала, кърмените бебета рядко могат да имат режим на хранене, защото не се знае какво количество кърма поемат, веднъж е 50 мл, следващото хранене може да е 120 мл.
Но, дали една майка ще кърми или не, дали ще се изцежда или не и до кога ще дава адаптирано мляко или кърма е личен избор и не бива да се осъжда и никога не съм разбирла майките, които кърмят и които гледат с особено око на такива, които дават АП и обратния случай. На мен ми се е случвало да ме обвиняват, че съм кърмила твърде дълго.

# 662
  • Мнения: 16 874
thekitty, аз да попитам за това дълго кърмене /на мен ми предсти първо раждане/ детето на1,9г има ли много ззъби и не хапе ли по време на сукане?
Може би глупав въпрос, но наистина не съм наясно.

# 663
  • Мнения: 122
thekitty, аз да попитам за това дълго кърмене /на мен ми предсти първо раждане/ детето на1,9г има ли много ззъби и не хапе ли по време на сукане?
Може би глупав въпрос, но наистина не съм наясно.

Мога и аз за ти отговоря от моя опит - 2 год.кърмене. Дъщеря ми не ме е хапала. Дори да се е опитала да го прави бързо разбра, че не трябва, защото веднага се отдлъпвах

На мен ми беше много лесно като кърмех - не мия, не стерилизирам, не купувам шишета и АМ, заспива лесно, успокоява се лесно, има храна навсякъде с мен... Надявам се пак да кърмя без проблем. Неудобството може да се излази в кърменето на поискване и това, че не може да се остави друг да я гледа, защото абсолютно отказа шишето

# 664
  • Мнения: 50
thekitty, аз да попитам за това дълго кърмене /на мен ми предсти първо раждане/ детето на1,9г има ли много ззъби и не хапе ли по време на сукане?
Може би глупав въпрос, но наистина не съм наясно.

Не, не ме е хапал. Е, като поотрасна се опита да се заиграе веднъж-дваж, но както каза и dangel_85, като се отдръпнах и му показах, че няма да получи гърдата, ако пак го направи,  престана Simple Smile Но и аз както dangel_85 винаги си ходех с детето навсякъде , защото не искаше шише и вода не е пил до почти 10 месеца и оцеля, хахаха. Аз разредих драстично кърменията след като направи 1 година, а и го дадох на ясла на 1г4м, така че не е висял непрекъснато на гърдите ми Grinning След определена възраст кърменето за него беше по-скоро за успокоение и вместо вода, не толкова за нахранване и предимно вечер. Аз бях доволна, че можех да го нахраня навсякъде и по всяко време. Кърмила съм в паркове, заведения, басейни, а бе навсякъде. Слагах една пелена през рамото ми и не се вижда нищо, а и бебето се успокояваше. Надявам се и сега да кърмя безпроблемно Simple Smile

# 665
  • Мнения: 1 269
Gordi и Кати ан,
Не се страхувайте от кърменето. Не е задължително да се разранят зърната. А ако стане, кремчето Лансинох е чудодейно и е без отмиване, може да кърмите с него и е безвредно. Също така може да кърмите с протекторите за зърна.
Важното е да слагате през 3 ч бебето на гърда и да удвоите водата, която пиете.
Ако се появи запушване пийте Лецитин 1200 г. И изцеждайте. В Майчин дом , а и в др клиники имат стая за изцеждане с помпа и шишета . В първия е на 12 ет.
Много са полезни консултантите по кърмене на Ла лече лига.
А и при кърмене се отделят хормони на щастието в майката и е голям кеф да си гушкаш бебето.
Е ако не се получи, има прекрасни АМ.
Аз харесвам много Лактана Био, защото се разтваря добре и на ниска температура, бебетата я харесват и има пробиотици в нея да здраво стомахче и лесно изхождане.

# 666
  • София
  • Мнения: 820
И аз съм заплюла лактана био, ако се наложи. Лансинох също съм взела, все ще се нагоди, само вече да се гушкаме, броени дни останаха

# 667
  • Мнения: 1 418
А ако бебето ьаспи докато се кърми, после трябва ли да се оригва или само ако е будно Fearful

# 668
  • Мнения: 50
А ако бебето ьаспи докато се кърми, после трябва ли да се оригва или само ако е будно Fearful

Би трябвало да се оригва след всяко хранене, но не винаги нещата се получават като по учебник. Аз моето не можех да го оригна като заспи, та дори и да го разнасям по 30 мин напред назад. Да не забравяме и умората на майката Wink  Вечерните хранения ми бяха като в мъгла и много често не го оригвах.

# 669
  • Мнения: 1 990
А ако бебето ьаспи докато се кърми, после трябва ли да се оригва или само ако е будно Fearful
По принцип трябва, ама моя се разлютяваше ако се опитам, щото се будеше и накрая се отказах.

# 670
  • Мнения: 16 874
Към момичета, които имат Хашимото и приемат еутирокс - след раждане по кое време ще приемате еутирокс спрямо кърменето?

# 671
  • София
  • Мнения: 223
И мен сега ме вълнува темата за кърменето. Понеже при мен беше секцио, кърмата дойде на 2-3 ден. Днес съм 4ти и вече се усеща че има. Гърдите натежаха, пък и малчо веднъж върна малко, значи има Grinning Като се приберем ще изцедя за да видя какво количество има. От моя до сега беден опит нямаше как без адаптирано мляко. Сега първо го слагам на гърда и после давам и шише, защото според мен кърмата която имам към момента не е достатъчно количество. Изяжда си цялото количество от шишето. Кърменето всъщност го усещам като сближаване, сякаш изграждаме връзка с бебчо. От време се усмихва по време на кърменето. Знам че е рефлекс и е неволно но е страхотно Simple Smile Утре ни изписват и трябва да вземем мляко за вкъщи за всеки случай.

# 672
  • Мнения: 122
А ако бебето ьаспи докато се кърми, после трябва ли да се оригва или само ако е будно Fearful

Аз колкото и да опитвах да я накарам да се оригне просто не се получаваше и реших, че няма да я мъча много, ако стане - стане, ако не стане я оставях

# 673
  • Мнения: 1 418
И мен сега ме вълнува темата за кърменето. Понеже при мен беше секцио, кърмата дойде на 2-3 ден. Днес съм 4ти и вече се усеща че има. Гърдите натежаха, пък и малчо веднъж върна малко, значи има Grinning Като се приберем ще изцедя за да видя какво количество има. От моя до сега беден опит нямаше как без адаптирано мляко. Сега първо го слагам на гърда и после давам и шише, защото според мен кърмата която имам към момента не е достатъчно количество. Изяжда си цялото количество от шишето. Кърменето всъщност го усещам като сближаване, сякаш изграждаме връзка с бебчо. От време се усмихва по време на кърменето. Знам че е рефлекс и е неволно но е страхотно Simple Smile Утре ни изписват и трябва да вземем мляко за вкъщи за всеки случай.
Дали кърмата му стига се разбирало по броя наакани памперси...в началото стомаха на бебето е колкото орех и не му трябва много.

# 674
  • Мнения: 16 874
Не е ли по напиканите памперси?
Чела съм, че бебетата на кърма може и не акат много често Thinking

Общи условия

Активация на акаунт