Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 43

  • 72 842
  • 727
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 333
Аз съм ги правила в болница по здравна каса, но намерих цени в медицнския център на Корновски за ориентир  :
Биопсия на маточната шийка под видеоколпоскопски контрол – 100 лв.
Пробен кюретаж – 200 лв.
 

Благодаря! А кюретаж винаги ли се прави? Извинявам се за невежите въпроси, но никога не съм се интересувала или сблъсквала с това.

# 346
  • Мнения: 1 030
Що за лекари има, направо се ядосвам много! Ако имаш възможност си плати наистина за абразио и биопсия. Да се види точно какво се случва. Аз на твое място не бих чакала май месец, а бих го направила веднага.

Не съм съвсем запозната, можете ли да ми кажете долу-горе колко струва тази биопсия, за да съм подготвена. И бях чела някъде, че абразиото не се препоръчва за нераждали жени, мислите ли, че е вярно?
Честно казано нямам идея цената каква е. Бих могла да разгледам в интернет, но да не те подведа! То и ранички чета, че изобщо не е препоръчително да се горят , особено при нераждали жени, но го правят масово! Аз лично бих се подложила,само така може да се изследва самия материал и да се види има ли нещо обезпокоително.Като поразгледах видях цени между 50 и 80 лева за биопсията.

# 347
  • Мнения: 1 333
Мерси! Ще прочета още по темата.

# 348
  • Мнения: 4 872
Аз съм ги правила в болница по здравна каса, но намерих цени в медицнския център на Корновски за ориентир  :
Биопсия на маточната шийка под видеоколпоскопски контрол – 100 лв.
Пробен кюретаж – 200 лв.
 

Благодаря! А кюретаж винаги ли се прави? Извинявам се за невежите въпроси, но никога не съм се интересувала или сблъсквала с това.
Кюретаж/абразио се прави при съмнение за проблем в канала. Канала се изтъргва механично, а материала се предава за хистология.
По принцип биопсия може да се направи само от шийката, но ти писа , че има съмнение за проблем в канала.

# 349
  • Мнения: 1 333
Да, точно. Значи може би ще трябва и абразио в такъв случай.Sad

# 350
  • Мнения: 1 030
Не се притеснявай! Нищо страшно няма в абразио, минава много бързо, за минутка.
Време е да разбереш какво се случва там и дали изобщо се случва нещо.
Така ще знаеш какво да предприемеш по-нататък. И си искай и изисквай от тези лекари, в крайна сметка става дума за здравето ти!

# 351
  • Мнения: 1 333
В петък имам час, ще разпитам подробно. Не съм сигурна обаче, дали и на кой да се доверя за тези процедури (ако мога така да ги нарека). От няколко месеца правим опити за бебе, но засега нищо, не мога обаче и да кажа, че са кой знае колко сериозни опити с това кървене неспирното. Надявам се да няма и там проблеми.
P.S. Забравих да попитам, ако пак цитонамазката е 2гр., то това не трябва ли да значи, че не би трябвало да става въпрос за предраков процес?

# 352
  • Мнения: 1 030
Принципно,да!Но все пак цитонамазките не са 100 процента точни. Има случаи на перфектни цитонамазки и се оказва, че има проблем и такива с по-лоши резултати, но не се открива сериозен проблем! Което пък изобщо не значи, че при теб има нещо! Все от някъде трябва да се тръгне и да се реши този проблем, защото не е нормално това.

# 353
  • Мнения: 1 333
Благодаря ви за подкрепата и съветите! В петък ще видим какво ще каже поредният гинеколог - този път е Корновски, но възрастния, който преглежда в Майчин дом. Ще бъда доста по-настоятелна най-малкото обяснение да даде за случващото се.

# 354
  • Мнения: 1 030
Надявам се всичко да е наред! Пиши когато ти е удобно.

# 355
  • Мнения: 1 333
Дано, ще споделя след прегледа.

# 356
  • Мнения: 299
Здравейте, мина и моята колпоскопия, каза че раничката е много голяма, но няма предракови и ракови клетки. Иска да я горим, но тъй като правим усилени опити за бебе май ще изчакам. Оказа се че болката в ниско долу в ляво е от задържан фоликул и май ще мина на дуфастон. Ще изчакам да ми дойде и следващия цикъл ще пусна и прогестерон.

# 357
  • Мнения: 206
Здравейте, мина и моята колпоскопия, каза че раничката е много голяма, но няма предракови и ракови клетки. Иска да я горим, но тъй като правим усилени опити за бебе май ще изчакам. Оказа се че болката в ниско долу в ляво е от задържан фоликул и май ще мина на дуфастон. Ще изчакам да ми дойде и следващия цикъл ще пусна и прогестерон.
Ако не е взета тъкан от тази раничка за хистологично изследване или по-точно биопсия, някак не мога да се съглася, че само от преглед с колпоскоп лекарка установява, че няма изменения на клетки, аз не бих разчитала само на колпоскоп... при положение, че и раничката е голяма, много ама много несериозно ми звучи това горене!
Аз също имах раничка и гинеколожката при която ходех отначало искаше да я гори и то при доказан резултат от хистология cin 1-2... добре, че не я послушах!
Посъветвай се и с още един гинеколог-онколог!

# 358
  • Мнения: 4 872
Удачно ли е да се бременее при наличието на толкова голяма раничка? Да не създаде проблеми?
Някакви препоръки за биопсия или лечение? Ще кажа аман от тяхното горене ! Rolling Eyes

Mon17y, дано прегледа мине добре и предприемете някакви адекватни действия. С най-добри намерения ще ти напиша, че според мен ще е трудно да забременееш при така описаното от теб състояние , но дано да греша ,разбира се. Hug По-добре е да се открие проблема и да се отстрани ,отколкото да рискуваш с евентуална бременност. Не се притеснявай за кюретаж/абразио и забременяването след това - не би попречило Hug
Колкото за 2 група и дали може да сме спокойни с нея - да, на теория се води за нормален резултат ,но преди няколко страници една съфорумка сподели ,че с ПАП 2 ,резултата от хистологията е бил карцином ин ситу , не рядко излиза и ЦИН , както и разни папиломи... Тъй че само една биопсия може да даде ясен отговор има или няма поразени клетки или дисплазия. Извода за мен е , че теорията е едно ,но историите на жените в темата са много по-поучителни и показателни от нея Hands V

# 359
  • Мнения: 1 030
Здравейте, мина и моята колпоскопия, каза че раничката е много голяма, но няма предракови и ракови клетки. Иска да я горим, но тъй като правим усилени опити за бебе май ще изчакам. Оказа се че болката в ниско долу в ляво е от задържан фоликул и май ще мина на дуфастон. Ще изчакам да ми дойде и следващия цикъл ще пусна и прогестерон.
Ако не е взета тъкан от тази раничка за хистологично изследване или по-точно биопсия, някак не мога да се съглася, че само от преглед с колпоскоп лекарка установява, че няма изменения на клетки, аз не бих разчитала само на колпоскоп... при положение, че и раничката е голяма, много ама много несериозно ми звучи това горене!
Аз също имах раничка и гинеколожката при която ходех отначало искаше да я гори и то при доказан резултат от хистология cin 1-2... добре, че не я послушах!
Посъветвай се и с още един гинеколог-онколог!
Aбсолютно подкрепям! Как ще гори раничка без да е изследвана!

Общи условия

Активация на акаунт