Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 43

  • 72 719
  • 727
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,

И аз днес бях на контролен преглед и съм много притеснена. Нямам никакво повлиявае от обгарянето на раничката (все едно нище не е правено). Още повече, че днес дори прокървих, когато гинеколожката почистваше шийката, за да сложи йод и да види нали има йод негативни участаци (които ги има отново) и изобщо какво е положението. Много съм притеснена, имам час за д-р Карагьозов за 11 април, но дотогава ще откача. Чудя се, ако отида там и седна пред кабинета дали ще ме приеме? Някоя ходила ли е така? Стана малко дълго, но съм се панирала адски много....

# 331
  • Мнения: 1 030
Що за лекари има, направо се ядосвам много! Ако имаш възможност си плати наистина за абразио и биопсия. Да се види точно какво се случва. Аз на твое място не бих чакала май месец, а бих го направила веднага.

# 332
  • Мнения: 1 030
Здравейте момичета,

И аз днес бях на контролен преглед и съм много притеснена. Нямам никакво повлиявае от обгарянето на раничката (все едно нище не е правено). Още повече, че днес дори прокървих, когато гинеколожката почистваше шийката, за да сложи йод и да види нали има йод негативни участаци (които ги има отново) и изобщо какво е положението. Много съм притеснена, имам час за д-р Карагьозов за 11 април, но дотогава ще откача. Чудя се, ако отида там и седна пред кабинета дали ще ме приеме? Някоя ходила ли е така? Стана малко дълго, но съм се панирала адски много....
Как е цитото? Скоро правила ли си?

# 333
  • Мнения: 640
Аз пък, не разбирам, как може да записват чак за април
Иди при Димитров в клиника Щерев

# 334
  • Мнения: 43
Последната цитонамазка беше 3а (декември месец), тя е така от 1 година (даже малко повече от година вече Sad ). Днес доки каза, че няма смисъл пак да ми пуска, тъй като ясно се вижда, че няма ефект от горенето.

Надежда: ти при него ли си ходила? доволна ли си? съжалявам, че така разпитвам, но омръзна от 2 години само пия някви хапчета и си слагам какво ли не във влагалището без никакъв резултат.... Cry

# 335
  • Мнения: 1 030
Биопсия прави ли? Аз пък утре трябва да звъня за моя резултат и така ме тресат нервите, че не се издържа!

# 336
  • Мнения: 43
Биопсия прави ли? Аз пък утре трябва да звъня за моя резултат и така ме тресат нервите, че не се издържа!

Да края на 2016, началото на 2017 беше биопсията. Нищо притеснително нямаше тогава (всичко беше в норма), затова и започнахме с по консервативно лечение, но очевидно без резултат.

Стискам палци всичко да е наред с твоите резултати и да не се налага да се притесняваш повече!!!

# 337
  • Мнения: 1 030
Биопсия прави ли? Аз пък утре трябва да звъня за моя резултат и така ме тресат нервите, че не се издържа!

Да края на 2016, началото на 2017 беше биопсията. Нищо притеснително нямаше тогава (всичко беше в норма), затова и започнахме с по консервативно лечение, но очевидно без резултат.

Стискам палци всичко да е наред с твоите резултати и да не се налага да се притесняваш повече!!!
Благодаря ти! Това, че всичко е било наред е много хубаво. Освен да потърсиш още едно, та дори и две лекарски мнения...незная какво друго да те посъветвам.

# 338
  • Мнения: 4 872
Биопсия прави ли? Аз пък утре трябва да звъня за моя резултат и така ме тресат нервите, че не се издържа!

Да края на 2016, началото на 2017 беше биопсията. Нищо притеснително нямаше тогава (всичко беше в норма), затова и започнахме с по консервативно лечение, но очевидно без резултат.

Стискам палци всичко да е наред с твоите резултати и да не се налага да се притесняваш повече!!!
Спомняш ли си какво точно пишеше в биопсията и ако имаш желание да споделиш Simple Smile

И аз стискам палци на miglenasky утре да развее едни хубави резултати в темата и след нея всички други пускали цитонамазки Hug Включително и аз , но след 2 седмици Hands Pray

# 339
  • Мнения: 43

Спомняш ли си какво точно пишеше в биопсията и ако имаш желание да споделиш Simple Smile

И аз стискам палци на miglenasky утре да развее едни хубави резултати в темата и след нея всички други пускали цитонамазки Hug Включително и аз , но след 2 седмици Hands Pray

Да, ето това беше резултата:
Материал, тапициран с многослоен плосък епител и подлежаща съединителна тъкан, с белези на гландуларна (жлезна) хиперплазия. 
Тогава лекарката каза, че няма нищо притеснително, но трябва да се наблюдава. Вече се чуда дали е взета правилно, не знам, много се филмирах днес....

И на теб ти стискам палци всичко да е наред и да се похвалиш с добри резултати Simple Smile

# 340
  • Мнения: 1 030
Биопсия прави ли? Аз пък утре трябва да звъня за моя резултат и така ме тресат нервите, че не се издържа!

Да края на 2016, началото на 2017 беше биопсията. Нищо притеснително нямаше тогава (всичко беше в норма), затова и започнахме с по консервативно лечение, но очевидно без резултат.

Стискам палци всичко да е наред с твоите резултати и да не се налага да се притесняваш повече!!!
Спомняш ли си какво точно пишеше в биопсията и ако имаш желание да споделиш Simple Smile

И аз стискам палци на miglenasky утре да развее едни хубави резултати в темата и след нея всички други пускали цитонамазки Hug Включително и аз , но след 2 седмици Hands Pray
Дано! HugДано се отървем всички по-скоро от тревогите и да започнем да пишем в по-приятни теми. Confused

# 341
  • Мнения: 1 333
Що за лекари има, направо се ядосвам много! Ако имаш възможност си плати наистина за абразио и биопсия. Да се види точно какво се случва. Аз на твое място не бих чакала май месец, а бих го направила веднага.

Не съм съвсем запозната, можете ли да ми кажете долу-горе колко струва тази биопсия, за да съм подготвена. И бях чела някъде, че абразиото не се препоръчва за нераждали жени, мислите ли, че е вярно?

# 342
  • Мнения: 640
Ева, доволна съм, много е внимателен и подхожда към най -щадящата процедура...

# 343
  • Мнения: 4 872
Що за лекари има, направо се ядосвам много! Ако имаш възможност си плати наистина за абразио и биопсия. Да се види точно какво се случва. Аз на твое място не бих чакала май месец, а бих го направила веднага.

Не съм съвсем запозната, можете ли да ми кажете долу-горе колко струва тази биопсия, за да съм подготвена. И бях чела някъде, че абразиото не се препоръчва за нераждали жени, мислите ли, че е вярно?

Аз съм ги правила в болница по здравна каса, но намерих цени в медицнския център на Корновски за ориентир  :
Биопсия на маточната шийка под видеоколпоскопски контрол – 100 лв.
Пробен кюретаж – 200 лв.
 

# 344
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Минах на преглед и ми взеха секрет за МБ и микоплазми. Моята АГ прави всичко това под колпоскопски контрол. Пак ме гледа без да оцветява, пак каза, че е ОК. Та ще видим има ли из мен буби и ще следим. /Реално същинската колпоскопия беше на 02.2 - пак без особени забележки/

Общи условия

Активация на акаунт