Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 43

  • 72 595
  • 727
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 640
Esmee,  това е Отвратително , не стига че са некадърници, ами са и алчни, чудя се,дали наистина, щяха да те оперират, или щяха просто да ти вземат парите?

# 316
  • Мнения: 4 872
2а е добър резултат плюс това е рано за нова цитонамазка, затова не ти е направила. Щом и микробиологията ти е чиста си направо отличник Hug

# 317
  • Мнения: 1 042


Misery, цитонамазката ти и резултата от микробиологията изглеждат добре. Преглед с колпоскоп не би навредил, но сама преценяваш дали да го направиш или да изчакаш следващата цитонамазка след 6 месеца.
Лекаря ти може да няма колпоскоп и да няма желание да те изпраща при друг спрециалист. Ти ако не си спокойна и резултата те притеснява може да потърсиш второ мнение.


Благодаря за мнението. Аз си реших за себе си да запазя час при д-р Карагьозов за второ мнение, независимо кога ще се падне прегледа. До сега никога не съм имала такъв резултат от цитонамазка и малко съм очудена, че ми казаха, че всичко ми е наред и няма нужда от повече изследвания. Просто съм изумена, че това разбират някои лекари под "превенция".

# 318
  • Мнения: 1 329
Здравейте,
Присъединявам се и аз в тази тема. Ще връщам назад да чета, но реших през това време да разкажа и аз моята странна история. От 5г. насам всяка година си пускам профилактичната цитонамазка - съответно все втора 2 гр. От почти толкова време ходя много често (дори твърде) по гинеколози, които така и не могат да ми разрешат прословутия проблем. Първоначално се започна със съвсем обикновен нередовен цикъл (закъсняващ и пропускащ ме редовно), поради който последваха страшно много на брой хормонални изследвани - общо взето едни и същи през няколко месеца. То не бяха хормонални препарати, противозачатъчни и много други глупости. Та 5г. по-късно ме докараха до това дереже - кървене нон стоп през целия месец, което не е цикъл а "маточно кървене", за което всички лекари досега все ми измислят какви ли не причини - овулаторно кървене, задържан фоликул и какво ли още не. Положението става все по-сериозно, от 10.01.18г. до сега въпросното кървене не спира (може би няколко дни да е имало с пропуск) и реших да търся отново не второ, не трето, а вече 100тно мнение. Така се оказвам при д-р Яков (МД - Варна), който след 5 мин. преглед, който включваше и ехограф и колпоскоп, ми заяви, че може би било предраково състояние. Аз останах без думи, защото за тези близо 5г. чувам само "Всичко е наред, нищо сериозно, хормонални проблеми"...Накрая стигам до диагноза предраково състояне?! Той дори не беше видял резултатите от цитонамазките ми, та след като ги видя, реши "че може и да не е това". Имам "раничка" на шийката на матката още отпреди 5г., но досега все са ми казвали, че не е проблемна и засега да не я третирам. Мазали са ме със Солкожин - 2 или 3 пъти, смали се, но не изчезна. Д-р Яков ми каза, че е наложащо да се направи криодеструкция (замразяване) на раничката и да видим дали ще спре кървенето. Но някак след тази бърза диагноза, изстреляна без особена база, не съм убедена и за тази процедура. На 26г. съм, нераждала, планувам бебе скоро и съм много объркана. От изчетеното из темите, също като много от вас се насочих към д-р Карагьозов, записах си час, но е чак за Май месец. Има ли някой правил тази процедура и изобщо на тези от вас, които сте по-запознати с тази тема, как ви звучи тази диагноза, имайки предвид досегашните ми цитонамазки и т.н. Много съм притеснена и наистина от всичкото това ежемесечно посещение на лекари, които гледат само да ти вземат парите, съм ужасно отегчена и ми е дошло до гуша. Извинявам се за огромния пост, исках да съм по-подробна. Ако някой има мнение или знае  нещо по въпроса, ще се радвам да се включи.

# 319
  • Мнения: 454
Не може ли да потърсиш д-р Карагьозов по спешност? Разбирам, че ако си от Варна, ще е по- сложно да отидеш и изчакаш пред кабинета му за преглед, без записан час и без да е сигурно, че ще е възможно да те прегледа, но лично аз, така бих направила. Съветът ми е да провериш в кои дни, от колко часа и къде преглежда и да отидеш без записан час.

# 320
  • Мнения: 1 030
За всичкото това време никой ли не се сети да ти направи едно абразио? То се прави и с лечебна и с диагностична цел! Толкова време ациклично кървене , та това е първото , което се прави! Съветът ми е спешно да потърсиш читав лекар и да направиш необходимите изследвания! А на колпоскоп гледаха ли те? Така най-добре се вижда маточната шийка, въпросната раничка, и по-принцип и от нея се взима материал за изследване.
Кървенето силно ли е?

# 321
  • Мнения: 1 030
Извинявай, писала си, че последния лекар те е прегледал с колпоскоп. Е, явно и той не е счел за нужно да вземе материал от раничката, преди да я замразява или обработва! Чувала съм от доста лекари, че никога не се обработват преди да са изследвани!

# 322
  • Мнения: 4 872
Здравейте,
Скрит текст:
Присъединявам се и аз в тази тема. Ще връщам назад да чета, но реших през това време да разкажа и аз моята странна история. От 5г. насам всяка година си пускам профилактичната цитонамазка - съответно все втора 2 гр. От почти толкова време ходя много често (дори твърде) по гинеколози, които така и не могат да ми разрешат прословутия проблем. Първоначално се започна със съвсем обикновен нередовен цикъл (закъсняващ и пропускащ ме редовно), поради който последваха страшно много на брой хормонални изследвани - общо взето едни и същи през няколко месеца. То не бяха хормонални препарати, противозачатъчни и много други глупости. Та 5г. по-късно ме докараха до това дереже - кървене нон стоп през целия месец, което не е цикъл а "маточно кървене", за което всички лекари досега все ми измислят какви ли не причини - овулаторно кървене, задържан фоликул и какво ли още не. Положението става все по-сериозно, от 10.01.18г. до сега въпросното кървене не спира (може би няколко дни да е имало с пропуск) и реших да търся отново не второ, не трето, а вече 100тно мнение. Така се оказвам при д-р Яков (МД - Варна), който след 5 мин. преглед, който включваше и ехограф и колпоскоп, ми заяви, че може би било предраково състояние. Аз останах без думи, защото за тези близо 5г. чувам само "Всичко е наред, нищо сериозно, хормонални проблеми"...Накрая стигам до диагноза предраково състояне?! Той дори не беше видял резултатите от цитонамазките ми, та след като ги видя, реши "че може и да не е това". Имам "раничка" на шийката на матката още отпреди 5г., но досега все са ми казвали, че не е проблемна и засега да не я третирам. Мазали са ме със Солкожин - 2 или 3 пъти, смали се, но не изчезна. Д-р Яков ми каза, че е наложащо да се направи криодеструкция (замразяване) на раничката и да видим дали ще спре кървенето. Но някак след тази бърза диагноза, изстреляна без особена база, не съм убедена и за тази процедура. На 26г. съм, нераждала, планувам бебе скоро и съм много объркана. От изчетеното из темите, също като много от вас се насочих към д-р Карагьозов, записах си час, но е чак за Май месец. Има ли някой правил тази процедура и изобщо на тези от вас, които сте по-запознати с тази тема, как ви звучи тази диагноза, имайки предвид досегашните ми цитонамазки и т.н. Много съм притеснена и наистина от всичкото това ежемесечно посещение на лекари, които гледат само да ти вземат парите, съм ужасно отегчена и ми е дошло до гуша. Извинявам се за огромния пост, исках да съм по-подробна. Ако някой има мнение или знае  нещо по въпроса, ще се радвам да се включи.
В първия пост на темата е препоръчан този лекар за  Варна :

 професор Корновски
гр. Варна, ул. Андрей Сахаров 27
 +359 88 2 040451
ykornovski@abv.bg; Работното време: от понеделник до петък от 14:00 до 18:00ч

 Аз също мисля , че е трябва да се  направи абразио на канала и да се даде материал за хистология, както и биопсия от проблемното място на шийката.
 Другото, което ми идва на ум е да потърсиш специалист по онкогинекология. В търсачката излиза ПРОФ. Д-Р СТЕФАН ИВАНОВ ИВАНОВ , но не знам дали и къде преглежда.

 Криодеструкцията е подходяща за твоите симптоми и се препоръчва при млади и нераждали жени, но е добре да направиш биопсия преди да се подложиш на нея или на каквато и друга процедура .Hug
КРИОТЕРАПИЯ (КРИОХИРУРГИЯ, КРИОДЕСТРУКЦИЯ)

ПП: правена ли е консултация с ендокринолог и кръвни изследвания? Приемането на хормоналните препарати помогна ли поне временно ?

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 09:08 от Marsia_K

# 323
  • Мнения: 1 329
Благодаря ви за бързото включване! Ще карам по ред. Абразио или биопсия никой никога не е искал да ми прави. Това ме учудва и мен, че директно искат да махаме раничката без да е ясно защо всъщност е това кървене упорито. Самото то пък не е обилно (рядко е такова), тече ясна кръв, лошото обаче е, че аз вече не знам дори кога съм в цикъл. По принцип не ми е болезнен и нямам придружаващи симптоми, по които да разбирам, съответно с кървене постоянно нямам представа кога ми идва. При въпросния д-р Корновски ходих преди около 6м., когато пак бях в подобно положение. Не видя нищо притеснително на колпоскоп, но и той ми препоръча директно крио-то. С хормоните (прогестерон) май пак е долу горе същата работа. Докато ги почна и започва кървене. Но често са ми изписвали, защото прогестеронът ми досега все беше изключително нисък. Уж това беше и причината за всичките ми проблеми Thinking С ендокринолози - многократни консултации, както и кръвни изследвания - всичко е ок. Притеснява ме това, че никой не изказа едно становище защо кървя, а директно искат да тушират проблема без да е ясно откъде произлиза. Искам да пусна и нова цитонамазка, но ми казаха, че не могат да вземат материал докато кървя, а като гледам няма да спра... Не знам вече и аз какво да правя докато дойде Май месец. Възлагам надежди на д-р Карагьозов, дано не се окаже поредното разочарование, което ще ме изпрати вкъщи да се спасявам с проблемите си. Disappointed Има ли вариант да се пусне цитонамазка ако кървенето е леко според вас?

# 324
  • Мнения: 640
Аз кървях така от противозачатъчни

# 325
  • Мнения: 4 872
 Тя и да се пусне нова цитонамазка не виждам , как ще ти реши проблема . Може да е незадоволителна заради кръвта и да даде фалшив резултат.
 Вариант е да си платиш и за абразиото и за биопсията и ще ти ги направят- те повечето лекари станаха 'Срещу заплащане и по желание на пациента/клиента/ Unamused'
Доколкото разбрах двама лекари са препоръчали криотерапията? Може да обмислиш варианта и да я приемеш, при положение , че няма да ти навреди за евентуално забременяване. И все пак без биопсия си е несериозно от страна на лекарите да я предприемат като действие.
Яйчниците ти как са, в самата стена на матката има ли нещо притеснително - дебелина, фази ? Имаш ли овулация по време на цикъла? Проследяван ли е целия цикъл дали протича нормално?  Да нямаш миомен възел някъде?

# 326
  • Бургас
  • Мнения: 5 699
Здравейте,
Присъединявам се и аз в тази тема. Ще връщам назад да чета, но реших през това време да разкажа и аз моята странна история. От 5г. насам всяка година си пускам профилактичната цитонамазка - съответно все втора 2 гр.
Скрит текст:
От почти толкова време ходя много често (дори твърде) по гинеколози, които така и не могат да ми разрешат прословутия проблем. Първоначално се започна със съвсем обикновен нередовен цикъл (закъсняващ и пропускащ ме редовно), поради който последваха страшно много на брой хормонални изследвани - общо взето едни и същи през няколко месеца. То не бяха хормонални препарати, противозачатъчни и много други глупости. Та 5г. по-късно ме докараха до това дереже - кървене нон стоп през целия месец, което не е цикъл а "маточно кървене", за което всички лекари досега все ми измислят какви ли не причини - овулаторно кървене, задържан фоликул и какво ли още не. Положението става все по-сериозно, от 10.01.18г. до сега въпросното кървене не спира (може би няколко дни да е имало с пропуск) и реших да търся отново не второ, не трето, а вече 100тно мнение. Така се оказвам при д-р Яков (МД - Варна), който след 5 мин. преглед, който включваше и ехограф и колпоскоп, ми заяви, че може би било предраково състояние. Аз останах без думи, защото за тези близо 5г. чувам само "Всичко е наред, нищо сериозно, хормонални проблеми"...Накрая стигам до диагноза предраково състояне?! Той дори не беше видял резултатите от цитонамазките ми, та след като ги видя, реши "че може и да не е това". Имам "раничка" на шийката на матката още отпреди 5г., но досега все са ми казвали, че не е проблемна и засега да не я третирам. Мазали са ме със Солкожин - 2 или 3 пъти, смали се, но не изчезна. Д-р Яков ми каза, че е наложащо да се направи криодеструкция (замразяване) на раничката и да видим дали ще спре кървенето. Но някак след тази бърза диагноза, изстреляна без особена база, не съм убедена и за тази процедура. На 26г. съм, нераждала, планувам бебе скоро и съм много объркана. От изчетеното из темите, също като много от вас се насочих към д-р Карагьозов, записах си час, но е чак за Май месец. Има ли някой правил тази процедура и изобщо на тези от вас, които сте по-запознати с тази тема, как ви звучи тази диагноза, имайки предвид досегашните ми цитонамазки и т.н. Много съм притеснена и наистина от всичкото това ежемесечно посещение на лекари, които гледат само да ти вземат парите, съм ужасно отегчена и ми е дошло до гуша. Извинявам се за огромния пост, исках да съм по-подробна. Ако някой има мнение или знае  нещо по въпроса, ще се радвам да се включи.
Аз съм по същия начин след секцио. Тръгва един цикъл и не ще да спре. Първите 6 месеца след като родих беше ад от кървене и кръвоизлизви. Ни противозачатъчни помогнаха, ни дявол. Кървих общо 6 месеца след раждането на детето. Спряха кървенето с Примулт нор в конска доза по схема. Но...остана едно цапане два дни преди цикъл, 5-6 дни цикъл, 3-4 дни след цикъл. То се получава едно безкрайно носене на превръзка. При мен се оказа дефект на белега от секциото на самата макта /образува се нещо като джоб и то големичък/. Обясниха ми, че при следващо раждане ще изрежат от двете страни и ще шият с по специални техники и конци. Да ама аз нещо не смятам да се множа повече. Та или трябва да легна под ножа да ме поправят или да си ходя така. Като се замисля, предпочитам радикално да си реша проблема, но първо ще видим до къде ще я докарам с цитото ми.  /Днес съм на микробиологии и т.н./
Такива кървенета по 100 дни и нередовни цикли не виждам как ще се дължат да дисплазия на шийката.

# 327
  • Мнения: 1 329
Двама препоръчват крио-то, да. Аз съм готова да направя процедурата, стига да съм сигурна, че наистина е нужна, а не си правят поредния експеримент. Яйчници и матка - всичко ок (в момента). Иначе отвреме навреме правя кисти, даже имах една злополучна миналата година, заради която влязох по спешност в бърза помощ, където отново попадам на некадърни лекари, които ми казват как трябва да отворят корема, защото отнякъде се пълни с течност, но така и не видяха въпросната киста, която още беше там. Явно не ми върви на лекари... Unamused Та да не се отклонявам, в момента всичко е наред, всички гледат за полипи или миоми - казват, че нямам. Вече не знам на кого да вярвам. Основно през почти всичкото това време ходя при една и съща гинеколожка, посещавала съм още 5 от "известните имена" във Варна и околността, но нищо различно до миналата седмица, когато ми изстреляха това за предраковото състояние, което честно казано никак не очаквах. Виждам, че проблем има, но не очаквах нещо такова... Искаше ми се да отида със скорошна цитонамазка при д-р Карагьозов.
Аз също кървях по време на противозачатъчните. А овулация не съм сигурна дали имам. Преди последния курс противозачатъчни (3 мес.), все ми казваше моята док., че навярно не настъпва или е рядко. След това на 2 поредни цикъла ми каза, че отивам точно след овулация. Взимала съм тестове, но с тях някак не се справям явно, защото резултат беше отрицателен, в месец, в който тя потвърди наличие.

# 328
  • Бургас
  • Мнения: 5 699
M0n17y, правила ли си пълни хормони. Не само естрадиол, тестостерон /стандартните на трети ден/, а АМН, пролактин, DHAS, TSH. Реално един преглед при аг специалист, който работи с хормонални проблмеи може да е от полза. Прогестерона ти стабилен ли  вече?

# 329
  • Мнения: 1 329
M0n17y, правила ли си пълни хормони. Не само естрадиол, тестостерон /стандартните на трети ден/, а АМН, пролактин, DHAS, TSH. Реално един преглед при аг специалист, който работи с хормонални проблмеи може да е от полза. Прогестерона ти стабилен ли  вече?

Ами досега все при такива аг-та гледам да ходя, защото буквално 5г. нищим хормони (или по-скоро ги объркваме все повече). Тсх, пролактин - в норма. Лх/Фсх не са в норма, май 1/1 беше нормалното съотношение, при мен е 4/1 ако не се лъжа, че не са в мен изследванията (но това не е скорошно изследване), DHEA-s и Androstendion - завишени. Имам правен скенер на надбъбр. жлеза - наред е. А прогестеронът е изследван мин. месец и за 1ви път е в норма, но преди това имах прием на прогестерон 2 мес. Макар, че предните пъти при изследване отново съм била след прием на хормони, но нивото на прогестерона не мърдаше.

Общи условия

Активация на акаунт