Води ли защитата на жените от насилие, до признаване на гей браковете?

  • 421 091
  • 8 002
  •   1
Отговори
# 5 835
  • Мнения: 290
Абсолютно против съм истанбулската конвенция и колкото повече ни се натрапва агресивно, толкова повече се настройвам против нея. Аз съм образована със стипендии на Сорос (за които съм се съзтезавала с цяла България), била съм по женски (да се разбира феминистически) колежи,  и съм живяла къде ли не. никога не са ме вълнували стереотипни роли за пол и съм живяла изцяло според собствените си желания и възгледи. професията ми е "мъжка",  не бих казала, че съм била особено майчински настроена през по-голямата част от живота си. Въпреки това съм изцяло против тази конвенция и най-вече изземването на ролята на родителите за да се вменяват на децата мнението на псевдоексперти. Това са теории от днес за утре, последствията ще ги обират цели поколения. Няма да стане, не и с моето дете. обикновено със социален и политически активизъм се занимават хора, които за друго не стават. Пиша го като човек винаги подкрепял лявото и либералното. От тук насетне лява партия мой глас няма да получи никога, и ще гласувам за най-талибанските християни, които съществуват в държавата, в която отсядам.  Чувствам, че от  мен се иска да съм толерантна към всеки, но към мен като към родител толерантност няма, аз права нямам. Сульо и пульо кретен ще си пише научните трудове върху моето дете. Няма да стане. Не спирам да чета и да си избирам бъдещите местожителства с оглед на това колко консервативно и семейно ориентирано е управлението на власт. За мен като майка либерализмът вече е враг и ще си избирам и работа и жителство с оглед на това. За щастие лудите скоро падат от власт навсякъде из Европа. държа да отбележа, че ме е страх да обсъждам мнението си с част от своите познати и приятели, особено с тези, които още нямат деца. Дори да е безобидна тази конвенция, аз рискове не бих поела, когато става дума за детето ми. Относно насилието спрямо жени, съгласна съм, че има такъв проблем в България, но мисля, че трябва да има конвенция, която да е с прозрачна цел и да няма нищо споменато за образование на деца от НПО-та и прочее. Да напишат една ясна конвенция с ясни цели и дейности и бих я подкрепила. Така --никога! По-скоро от мен ще направят насилник с опитите си да ми налагат "отгоре" как да си възпитавам детето.  Лудите левичарски идеи (на които доскоро винаги съм била фен) залязват и ще се диша свободно.  Изобщо за мен изходът е само един, да се гласува за консервативни партии с християнски ценности. Тези партии по принцип подкрепят семейството и семейните ценности и са против бъркането на държавата във възпитанието на детето (което е неомакрсизъм). Уви, дотук ме докараха с агресивното си поведение--да подкрепям ретроградни партии и хора.  Но пет пари не давам, винаги ще избера детето си и добруването му пред всякаква друга кауза и не ме интересува.

 Щом от мен направиха фен на консервативните идеи, значи нещата вървят на зле за лявото.  Но така е, когато се прекали и изнаглее.  Също така, поведението на Пол Найденов покрива изцяло поведението на малцинствата. При най-малкото опониране се иззлобява до крайна степен. Заслужавали си жените смъртта, децата малтретирането, защото не са съгласни с  конвенцията. Именно такива хора и тяхното лицемерие и злоба ме отвратиха от лявото. Защото мнозинството е вечно длъжно, вечно лошо, вечно виновно.  Забранено му е всякакво опониране. Дори, когаот става дума за НЕГОВИТЕ ДЕЦА мнозинството няма право да се защити. Мнозинството е лошо, защото е мнозинство. Хубавото е лошо, защото е хубаво, виновно е, че е здраво, че не е болно, че няма хормонални и генетични проблеми. Здравите прави бели (демек статусни) мъже са най-виновни, след тях най-виновни са красивите жени.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 20:24 от andstillirise

# 5 836
  • Мнения: X
Признавам, че съм доста учудена и заинтригувана от последния пост.
Би ли споделила на какво се дължи убеждението ти, че лудите скоро падат от власт навсякъде из Европа, и че лудите левичарски идеи залязват и ще се диша свободно? Засега те са с мнозинства навсякъде, а консервативните партии (наричани от неокомунистите ултрадесни, фашистки, ретроградни и какви ли не) имат около 10-15% присъствие в най-добрия случай. Населението масово е ляво и ултраляво. Затова и тези партии са на власт и водят държавите си към икономически и социален упадък. Реално дясноцентристки партии няма, те са леви по същество. Няма и крайно десни - те пък са аналози на едновремешните консервативни и дясноцентристки партии.

По повод твоето увлечение по левите идеи в млада възраст, ще цитирам следното:
„Ако не си социалист (лейбърист) на 20 години, значи нямаш сърце, ако не си консерватор на 50, значи нямаш мозък", думите се приписват на британския философ Бъртранд Ръсел.
Аз бих казала, че горната граница за смяна на халса е някъде около Христовата възраст.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 21:45 от Анонимен

# 5 837
  • Мнения: 330
Междувременно в северната ни съседка борят стереотипи:

http://stiri.botosani.ro/stiri/social/ideologia-de-gen-prioritat … se-le-servim.html
Скрит текст:
Джендър идеология, приоритет на Румъния на всяка цена. На кои интереси ние служим?

Румъния ратифицира през 2016 г. Истанбулската конвенция, според която полът не е дадена биологична, а предполагаема роля. В Румъния няма дискусия по темата, определена от идеологията на пола, която е станала - с тази конвенция - правната норма.
Националният съвет за борба с дискриминацията (CNCD) и Асоциацията ACCEPT съвместно реализират през периода януари 2018 - юни 2019 г. проект с европейско финансиране със следните цели:

• обучение по правосъдие, здравеопазване, образование и социално подпомагане за борба с дискриминацията срещу сексуалните малцинства;
• противодействие на злоупотребата с религиозна свобода, за да се създаде нетърпимост към малцинствата и да се ограничат други права на човека, включително правата на ЛГБТХ;
• Юридическо признаване на идентичността на пола и транссексуалната медиация в прехода.Румъния ратифицира през 2016 г. Истанбулската конвенция, според която полът не е дадена биологична, а предполагаема роля, а румънската държава е обвързана с изкуството. 12:14 от Конвенцията да предприемат "необходимите мерки - за насърчаване на промени в социалните и културни модели на поведение на мъжете и жените, за да се изкорени предразсъдъци, обичаи, традиции и други практики, които се основават на стереотипните роли за ... жените и мъжете, както и - да се включват учебни материали по въпроси като равенството между жените и мъжете, които не са стереотипни роли на половете "(т.е. не на основание на пола като биологичен дал, но ролята приема).

Важно е да се отбележи, че Унгария спряно ратификация на тези разпоредби, както и в България, Хърватия, Латвия и Литва са облечени в дебати разгорещени по темата, която има сериозни последици за образованието на децата, както и това, което ще бъде позволено или не навици , нашите традиции и култура.

В Румъния няма дискусия по темата, определена от идеологията на пола, която е станала - с тази конвенция - правната норма. Страната ни е ратифицирала без резерви тези разпоредби - макар и Закон 217/2013 има изчерпателни разпоредби за борба с домашното насилие - и показва 10 от 10 (т.е. максимум) по отношение на личните свободи, свързани с еднополовите връзки, в индекса, направен от Cato Institute сред другите организации (Индексът за свобода на човека, издание от 2017 г.). Въпреки това хармонизирането на националните закони с тези по-горе разпоредби предполага "обучение" в сферата на обществения живот.Ето защо страните около нас са толкова предпазливи. Патриарх на България е предприел действия, която да е ясно, че "под предлог за защита на жените и децата" (Конвенция Истанбул има насилие двубой за титлата), тези разпоредби нарушават измерения на пола на биологичен пол, идеология пол "чужд език и манталитет на страната ". Но в нашата страна, само че имаше за задача чрез тях се нормализира - т.е. предявява съдебен й норма - започва да се трансформира нашия живот: не ни е разрешено да кажем какво мислим за това, което мисля, че е нещо, което не е позволено да се запази културата и манталитета на страната, не ни е разрешено да се противопоставят на тази идеология в абсолютно никакъв начин, защото те вече са обучени и ние ще се прилага държавните органи за целите на санкции. Знаем ли всичко това? Разбираме ли тяхното отражение върху живота ни?
По назад във времето, преди ИК, Румънската фондация Accept я свързват с раздаване на безплатни наръчници за хомосексуалността в училищата, канене на педофил от Холандия на конференцията в Социологическия факултет и т.н.

# 5 838
  • Мнения: X
Ето затова вчера повторих около 20 пъти на JP, че България трябва да изчака десетина години, да види как ще се развият нещата в Румъния, и тогава да решава дали да ратифицира. И другото нещо, което подозирах, е че макар промените по отношение на защитата на жените от насилие да се точат с години и ефектът да е нулев (Швеция),  промените по линия на джендър идеологията в девствените общества ще са бързи и ефективни. Очаквано НПО-тата със съответния предмет на дейност веднага се активират и финансиране (европейско) се намира тутакси. Да видим какво ще направят комшиите.

# 5 839
  • Мнения: 9 276
Те доста хора вече така или иначе заминаха за "либерастка" Европа и то основно млади хора. Заминаха да раждат там и да развиват западните държави. И колкото и да се пънете как гнилият запад загивал, май точно обратното е вярно, източна Европа, включително и България се обезлюдяват с бързи темпове.

# 5 840
  • Мнения: 290
ЛилиМ, не е вярно. Почнаха да се връщат хората в Източна Европа, а и стандартът почна да се изравнява. А не си прави илюзиите, че на всички в Гнилия Запад им харесва много много това, което става. Напротив и това си личи по изборните резултати.

# 5 841
  • Мнения: 9 276
Ами те тези неща са свързани. По принцип няма как държава, в която липсва върховенство на закона и основни човешки права, да бъде просперираща държава.

Някои са привлечени само от парите, други от средата. Западът освен всичко останало, акумулира и най-добрите умове от целия свят.

Изобщо да се твърди, че западът загивал и то от държава, която е най-бързо топящата се в света, е меко казано абсурдно.

# 5 842
  • Мнения: 14 759
Не знам как Унгария е м/у топящите се нации при положение,че има  икономически възход,прираст на населението 1млн. за 8год.с управлението на Великият Победител Орбан.Прираста не е от мюсюлмани поканени на хранилка на местните баламурници. Mr. Green

# 5 843
  • Мнения: 290
Ами те тези неща са свързани. По принцип няма как държава, в която липсва върховенство на закона и основни човешки права, да бъде просперираща държава.

Някои са привлечени само от парите, други от средата. Западът освен всичко останало, акумулира и най-добрите умове от целия свят.

Изобщо да се твърди, че западът загивал и то от държава, която е най-бързо топящата се в света, е меко казано абсурдно.

ЛилиМ, много елементарно гледаш на нещата. Сложих статия, в която пише анализ на дъ икономист защо и как се връщат източноевропейците. Заплатите и стандартът на живот се вдигат, а хората предпочитат да са си  у дома.

https://www.economist.com/news/europe/21727104-thriving-economie … t-eastern-europes

Не знам какво ти разбираш под просперираща държава, но икономиката е просто един  аспект от качеството на живот.  Лично за мен семейството и "смисълът" са много важни и мотивация и заряд намирам именно в България. За едните пари, ако ще ми висят социалните на главата и ще ми бърничкат в живота, не мерси. Според мен, от пари се вълнуват предимно бедните хорица, за които е въпрос на оцеляване. Лично за мен много по-голям фактор е да си живеем добре, спокойно и свободно. И като млад родител за мен свободата се състои в това да не ми се натрапват чужди хора да ми възпитават детето и да ми се бъркат в семейството. По-важно за мен няма, това ми е ТОП приоритет и всичко друго ми е второстепенно и на мен лично не ми пречи. Нищо ужасно не намирам в България и смятам, че животът е доста приятен и благ. На който не му харесва, опции много, да ходи да просперира. Да, искам да има по-сериозна превенция на домашното насилие към жени, но нека направят една конвенция именно за това, с ясен език и конкретна единствена цел -- борба с насилието към жени. Между другото, хилядите псевдоексперти са тези, които почнаха да правят животът на нормалните хора в проспериращите общества непоносим с изчанчените си теории и социални експерименти. То не бяха сейф спейсис не бяха микроагресии и какви ли не фантасмагории. Полът е нищо повече от социална конструкция. Писна им на хората тази полицейщина.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 03:34 от andstillirise

# 5 844
  • Мнения: X
Да призовем Унгария да ни превземе, викам аз.

# 5 845
  • Мнения: X
andstillirise, в тези "фантасмагории", както ги наричаш, няма нищо спонтанно, защото те трябва да се финансират и да се поддържат на най-високо политическо ниво, дори глобално. Огромни пари се изливат в тях, главно обществени средства, грижливо насочвани и канализирани. Въпросът е кой на генерално ниво има интерес от тази деструкция на обществата чрез отравянето им с неомарксизъм и левичарско социално инженерство?
Човек ще не ще започва да си строи някакви теории на конспирацията, защото такова масово изглупяване и уклон към личностно самоубийство е трудно да се обясни по друг начин. Само че аз някак не съм склонна да повярвам в дежурните "Путин" или "ционистите" - не за друго, а защото и тяхното лансиране тече доста агресивно. Тези теории са по-скоро израз на отчаяние на някакви маргинални групи, които остават необхванати от мейнстрийма на всеобщия брейнуошинг, но така и не могат да стигнат до първоизточника.
По-скоро може би източникът е някакъв глобален корпоративен капитал (Маркс все пак беше прав, хаха), който има нужда от глобално човечество без културни и национални разлики, без религиозни, традиционни и личностни "котви", включително собственост и семейство, ориентирано предимно към консумацията, безкритично и идеологизирано и леко тъпичко с изключение на малък елит, за да може да бъде лесно манипулирано в желаната потребителска посока и да бъде стригано (демек ограбвано) чрез все по-високи данъци, с които отговорните другари (политици, банки, корпорации) оперират с все по-слаба отчетност и отговорност пред загубените овце. Това в комбинация с тенденциозно отглеждане или внос (ако се налага) на послушни неграмотни, но за сметка на това пък евтино продаващи се електорати за легитимиране на удобната политическа власт, осигуряваща достъп до обществените средства. И за да се преглътне този противоречащ на естествения здрав разум уклон, трябва да има някакво сиренце в капана - това е примамката на идеологията за абсолютната с свобода. Парадоксът е, че както всяка идеология, и тази казва само удобната част от истината, а страничните ефекти старателно премълчава и направо забранява да се виждат. Колкото повече свобода се дава на всяко отделно малцинство, толкова повече несвобода настъпва на чисто битово ниво за мнозинството. Което е и целта в крайна сметка.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 07:27 от Анонимен

# 5 846
  • Мнения: X
Да призовем Унгария да ни превземе, викам аз.

Ако ни завземеше Унгария, българките (и не само циганките) щяха да раждат по 3-4 деца, а българите от чужбина щяха да се връщат в България далеч по-масово. Но вместо това България се управлява от най-довереното лице на демократична Европа, първия приятел на Меркел, любимец 13 на цялата ЕК, в резултат на което демографската картина е друга. Има някакъв обратен поток, но той засяга предимно високоплатения сектор.
А, и за ИК с джендърните екстри въобще нямаше да става дума!
Де тоя късмет да ни завладее Орбан!

# 5 847
  • Мнения: 9 276
Точно в този момент в България новина номер 1 е майка, измъчвала 3 годишните си близнаци в продължение на може би месеци, години. Снимките, които пуснаха са ужасяващи, дечицата изглеждат като излезли от концлагер, крайно недохранени, тежат по 9 кг. На едното от децата е направена животоспасяваща мозъчна операция. Съседите казват, че те никога не са виждали децата. Нито социалните, нито педиатър, нито който и да било друг е забелязал, че става нещо нередно.
Слава богу, че никой не й е казал на тази жена как да си гледа децата, защото тя знае най-добре нали? Така де, в едно "цивилизовано" общество децата не трябва да имат никакви права. Да ви имам "топ" приоритетите.

За Унгария просто не знам откъде ги фантазирате тизи неща. Унгария има една от най-ниските раждаемости в Европа(1,44), по-ниска дори от тази в България(1,53). Унгария, както и България имат отрицателен прираст на населението.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 09:05 от LillyM

# 5 848
  • Мнения: 5 500
Лили преди няколко месеца имаше доста скандални разкрития за 2 семейства в Австрия и Германия.В едното семейство дъщерите дори имаха деца от баща си и бяха живяли заключени в мазето с години.
Явно и в западнаЛа Европа се случва социални,педиатър,съседи и т.н. нищо да не забележат.

# 5 849
  • Мнения: 9 276
Мишел, ами значи не е чак толкова "зле", колкото описвате и явно и там има "нормален" живот. Нали най-големият ви проблем беше държавата, която ви душела във врата.

Общи условия

Активация на акаунт