Води ли защитата на жените от насилие, до признаване на гей браковете?

  • 421 061
  • 8 002
  •   1
Отговори
# 5 850
  • Мнения: 5 500
За мен лично е непонятно как в цивилизовано общество се отнемат деца и се тормозят семейства, защото родителите не желаят да ги пуснат в час по сексуално образование например,а в същото време откровено извратени родители успяват да се гаврят с децата си с години.Явно системата куца,и то яко куца.

# 5 851
  • Русе
  • Мнения: 11 924
За мен лично е непонятно как в цивилизовано общество се отнемат деца и се тормозят семейства, защото родителите не желаят да ги пуснат в час по сексуално образование,а в същото време откровено извратени родители успяват да се гаврят с децата си с години.Явно системата куца,и то яко куца.
  + 1.
Най-вероятно ще ти отговорят, че щом е система, и щом е в Европа, значи е изначално проектирана за добро и ти като една малка и незначителна брънка в голямото, уж демократично семейство, не можеш да схванеш големия замисъл. И как пропуснатия час, ще осакати сексуалното развитие на детето ти, несхванало възможността да се отъждестви с нещо по-различно от общоприети норми за пол и поведение.

# 5 852
  • Мнения: X


За Унгария просто не знам откъде ги фантазирате тизи неща. Унгария има една от най-ниските раждаемости в Европа(1,44), по-ниска дори от тази в България(1,53). Унгария, както и България имат отрицателен прираст на населението.

Хайде кажи още някой виц.

# 5 853
  • Мнения: 5 500
Amber то пък като видиш какви хора "защитават" правата на децата,косата ти настръхва:

Най-известният в света "защитник на децата" се оказа хомосексуалист и педофил
http://epicenter.bg/article/Boyan-Chukov--Nay-izvestniyat-v-svet … dofil-/147704/7/0
"Най-известният в света „защитник на правата на децата“, авторът на инструкцията за прилагане на конвенцията за правата на децата в ООН, експертът на UNICEF – Питър Нюъл (77 годишен) се оказа хомосексуалист и педофил. Тези дни британски съд го осъди на 6 години и 8 месеца затвор."

После ни питат защо не сме искали органи като ГРЕВИО.

# 5 854
  • Мнения: 9 276
Скрит текст:
За мен лично е непонятно как в цивилизовано общество се отнемат деца и се тормозят семейства, защото родителите не желаят да ги пуснат в час по сексуално образование например,а в същото време откровено извратени родители успяват да се гаврят с децата си с години.Явно системата куца,и то яко куца.

Твърдението ти е невярно. Системата очевидно е несъвършена, защото не успява да хване навреме всички случаи, но тя не е проектирана така, че да оневинява тези, които измъчват и да лови само тези, които не пращат на училище, както ти намекваш.

Но вие по принцип сте против системата, така че би трябвало да се радвате и да сте спокойни, когато не е сработила.

# 5 855
  • Мнения: 5 500
Системата очевидно е несъвършена, защото не успява да хване навреме всички случаи, но тя не е проектирана така, че да оневинява тези, които измъчват и да лови само тези, които не пращат на училище, както ти намекваш.
Не ме интересува как е проектирана системата,коментирам как на практика работи.
Тя не "лови" истинските насилници,а родителите които не са съгласни с новите насилствено наложени образователни "прогресивни" теории.

Ето как в Бразилия борят хомофобията

http://www.otizvora.com/2011/05/2986

# 5 856
  • Мнения: 330
Точно в този момент в България новина номер 1 е майка, измъчвала 3 годишните си близнаци в продължение на може би месеци, години. Снимките, които пуснаха са ужасяващи, дечицата изглеждат като излезли от концлагер, крайно недохранени, тежат по 9 кг. На едното от децата е направена животоспасяваща мозъчна операция. Съседите казват, че те никога не са виждали децата. Нито социалните, нито педиатър, нито който и да било друг е забелязал, че става нещо нередно.
Слава богу, че никой не й е казал на тази жена как да си гледа децата, защото тя знае най-добре нали? Така де, в едно "цивилизовано" общество децата не трябва да имат никакви права. Да ви имам "топ" приоритетите.

Имаме си закони и институции, които защитават децата. Към момента в мотивите за отнемане на родителските права се оценява състоянието на детето, семейната среда, здравословното, емоционалното и физическото му положение, като най-важно е да се запази интересът на детето. Ако то е навършило 10 г., задължително го изслушват на съдебното заседание.
Не смятам, че с ИК щеше да се предотврати случаят с близнаците или да се развие по по-благоприятен начин.

# 5 857
  • Мнения: 1 057

Ето как в Бразилия борят хомофобията

http://www.otizvora.com/2011/05/2986


Ами, че то това е начина. Като станат всичките (или поне повечето) хора такива, тя хомофобията по естествен начин ще си отпадне. Обаче пътя е дълъг, че сега са някакъв малък %, докато я докарат до 50% и нагоре зор ще видят. Та затуй е важно да се хванат децата, колкото по-малки, толкова по-добре. А пък за това ни трябва някоя конвенцийка дето пази уж пази жените от насилие (че по-лесно се продава като идея, няма разумен човек който да е несъгласен с нея) Laughing

# 5 858
  • София
  • Мнения: 19 363
За мен лично е непонятно как в цивилизовано общество се отнемат деца и се тормозят семейства, защото родителите не желаят да ги пуснат в час по сексуално образование например,а в същото време откровено извратени родители успяват да се гаврят с децата си с години.Явно системата куца,и то яко куца.
Ти си тълкуваш ситуацията според своите интереси, и не само ти. Мога да ти дам друго тълкуване, но едва ли ще ти хареса.

Ето пример как се разсъждава в темата: Историята с близнаците (не съм я чела още) - ааа, то и в Австрия има такива - щом в Австрия има извратени родители, значи джендър обучението е лошо нещо.
Къде го чукаш, къде се пука.

# 5 859
  • Мнения: 9 276
Мишел, някакви доказателства да приложиш за тези твърдения? Единични случаи, от които да извадиш генерални заключения, няма да свършат работа.

Знам, че много ви се иска и правата на децата да бъдат анулирани, но това няма да се случи скоро в цивилизованите общества поне.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 09:55 от LillyM

# 5 860
  • Мнения: 5 500
Ето пример как се разсъждава в темата: Историята с близнаците (не съм я чела още) - ааа, то и в Австрия има такива - щом в Австрия има извратени родители, значи джендър обучението е лошо нещо.
Къде го чукаш, къде се пука.
Може ли да посочиш къде точно съм писала причинно-следствена връзка на случаят в Австрия с джендър обучението е лошо?

Лили а ти можеш ли да покажеш статистика за твоето твърдение?

# 5 861
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Системата е усреднена норма за дадено време на дадено място. Наслагването на външни и общовалидни норми, може да доведе до много сериозни нарушения и деформации. Точно затова законите и нормите се изграждат постепенно. Имате ли примерно контакт с така работещите в момента институции, които отговарят за превенция и за работа с рискови групи. Никак не е розово положението.

# 5 862
  • n/a
  • Мнения: 3 341
От прочетеното по новинарските медии изглежда, че институциите
реагират напълно адекватно по повод на случая с тригодишните де-
ца. Задействали са се за проверки и взимане на мерки. Последното
е, че ще потърсят приемни семейства. Какво още е необходимо? Ако
някой твърди, че може да промени до съвършенство човешката при-
рода - значи вещае утопия с всички произтичащи от това последст-
вия, обикновено убийствени, в прекия смисъл.

# 5 863
  • София
  • Мнения: 19 363
Може ли да посочиш къде точно съм писала причинно-следствена връзка на случаят в Австрия с джендър обучението е лошо?
За мен лично е непонятно как в цивилизовано общество се отнемат деца 1. и се тормозят семейства, защото родителите не желаят да ги пуснат в час по сексуално образование например,а в същото време 2. откровено извратени родители успяват да се гаврят с децата си с години. Явно системата куца,и то яко куца.
Щом т. 2 се е случила, значи системата куца, в т.ч. и т. 1 като част от системата - така виждам твоята теза.
Впрочем, писала съм "в темата", т.е. не визирам само твоето мнение, въпреки че е в отговор на твоя цитат.

# 5 864
  • Мнения: 330
Ти си тълкуваш ситуацията според своите интереси, и не само ти. Мога да ти дам друго тълкуване, но едва ли ще ти хареса.
Ето пример как се разсъждава в темата: Историята с близнаците (не съм я чела още) - ааа, то и в Австрия има такива - щом в Австрия има извратени родители, значи джендър обучението е лошо нещо.
Къде го чукаш, къде се пука.
Е, по друго е разсъждението, че щом в България има такива извратени родители, то джендър обучението ще помогне.
Не успях да разбера защитничките на ИК - нямате нищо против джендър обучението ли или смятате, че с конвенцията не се налага такова?

Общи условия

Активация на акаунт