Води ли защитата на жените от насилие, до признаване на гей браковете?

  • 420 981
  • 8 002
  •   2
Отговори
# 7 260
  • Мнения: 179
1."Води ли защитата на жените от насилие, до признаване на гей браковете?"
- ДА
А признаването на тези бракове води до това:
https://www.blitz.bg/lyubopitno/dvoyka-dzhendr-fluidi-si-rodi-de … i_news536463.html
А това не е ОК по много причини.
    ЗАТОВА:
/Но е за предпочитане да не изкореняват традициите, както се заканват. В българското училище, от Рада Госпожина насам, не се е чуло да учат момчетата да бият момичетата. Какво ще изкореняват? Рада Госпожина? Вазов? Шекспир?
http://new.glasove.com/categories/na-fokus/news/d-r-nikolaj-miha … oda-v-klopka-sme/
2. За джендър-обучението: да чуем какво мислят родителите? - ПРОТИВ
/ http://glasove.com/categories/na-fokus/news/gabriele-kubi-seksua … a-decata-ni-video
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/vladimir-shejtanov-f … trans-dzhendyrite
 https://www.blitz.bg/obshtestvo/ne-na-sodom-i-gomor-v-uchilishch … e_news586703.html
http://www.pan.bg/view_article-58-418581-sasht-kazaha-dzhendyr-i … nashite-deca.html
3. ПРОТИВ  ратификация на ИК !
   https://a-specto.bg/prozorecat-na-overton
   http://www.memoriabg.com/2018/01/12/eros-i-tanatos-novata-velika-shizma/
 www.actualno.com/interest/v-sasht-veche-ima-chovek-ot-treti-pol-news_546706.html


# 7 261
  • Мнения: 1 086
Всъщност, много педофилски организации се прикриват, че са за "младежки права, детски права" и излизат с аргумента, че децата имат сексуалност и е неправилно тя да бъде ограничавана. Било нечовешко видите ли да се забранява на 5 годишно да изживява сексуалността си. Това съм го чела от въпросните организации, както и от самоопределили се педофили.

# 7 262
  • Мнения: 4 771
Ако трябва да сме прецизни, тезата му е, че педофилията е проблем, само ако нарушава интересите на децата.

Аз намирам доста логика в това - без непременно да споделям изцяло виждането му.

И по принцип смятам, че мисленето по всеки въпрос е по-добро от немисленето.

Пък и не може всички докторанти по философия да пишат едни и същи статии за всичко. Би било леко безсмислено, а рецензентите щяха да умират от скука.

# 7 263
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ако трябва да сме прецизни, тезата му е, че педофилията е проблем, само ако нарушава интересите на децата.

Аз намирам доста логика в това - без непременно да споделям изцяло виждането му.

И по принцип смятам, че мисленето по всеки въпрос е по-добро от немисленето.

Пък и не може всички докторанти по философия да пишат едни и същи статии за всичко. Би било леко безсмислено, а рецензентите щяха да умират от скука.
Не се и съмнявам, че намираш логика Simple Smile.

Да, те и самите докторанти са различни. Сред тях има педофили и джендър-флуиди (загуба на идентичност е в психологията, т.е. психически проблем). Те много обичат да пишат разни философски неща.

# 7 264
  • Мнения: 2 843
Още малко и ще поискате да се забрани и философията на Платон, защото в диалозите му покрай Сократ се мяркат и едни образи на момчета...

# 7 265
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Още малко и ще поискате да се забрани и философията на Платон, защото в диалозите му покрай Сократ се мяркат и едни образи на момчета...

Ваденето от контекста и изопачаването...не е начин да водиш дискусия.

Забрави да кажеш за конспиративните теории. Много го обичам тоя аргумент Simple Smile

# 7 266
  • Мнения: 2 843
Още малко и ще поискате да се забрани и философията на Платон, защото в диалозите му покрай Сократ се мяркат и едни образи на момчета...

Ваденето от контекста и изопачаването...не е начин да водиш дискусия.

Забрави да кажеш за конспиративните теории. Много го обичам тоя аргумент Simple Smile

 Не мисля, че съм извън контекста. В диалога "Пирът" се говори за т.нар. андрогини, нещо като "двуполови" създания, притежаващи голяма сила преди боговете да се побоят за властта си и да ги разделят. В редица текстове се споменава за любовта към момчетата. Толкова дисертации и обществени обсъждания на идеите на Платон е имало през вековете, включително и върху "Пирът", толкова неоплатонически школи, че ако ще се доверяваме безпрекословно на въпросния "Прозорец на Овертон" (той явно е голям форумен хит), трябва да приемем, че писаното от Платон е едва ли не норма. Но не е. Нито всички са станали андрогини, нито педофилията е узаконена.

# 7 267
  • Мнения: 12 318
... ако ще се доверяваме безпрекословно на въпросния "Прозорец на Овертон" (той явно е голям форумен хит), трябва да приемем, че писаното от Платон е едва ли не норма. Но не е. Нито всички са станали андрогини, нито педофилията е узаконена.

Това с андрогините ми стана интересно. Как точно ставаме андрогини на практика, ако се ръководим от Платон? Ходим да ни съшиват хирургически със съответната ни половинка от противоположния пол? Ако е така, може би просто медицината не е стигнала до напредъка, който би ни позволил да станем андрогини, въпрос на бъдеще е.

Колкото до педофилията, която е по-постижима реално, макар да не знам доколко е засегната от Платон, jp правилно беше отбелязала, че неконформистките идеи първоначално се приемат на нож, а после се превръщат в традиция. Важното е да се започне отнякъде.

# 7 268
  • Мнения: 2 843
... ако ще се доверяваме безпрекословно на въпросния "Прозорец на Овертон" (той явно е голям форумен хит), трябва да приемем, че писаното от Платон е едва ли не норма. Но не е. Нито всички са станали андрогини, нито педофилията е узаконена.

Това с андрогините ми стана интересно. Как точно ставаме андрогини на практика, ако се ръководим от Платон? Ходим да ни съшиват хирургически със съответната ни половинка от противоположния пол? Ако е така, може би просто медицината не е стигнала до напредъка, който би ни позволил да станем андрогини, въпрос на бъдеще е.


А, не знам, питай тези, които смятат, че ИК ще въведе третия пол.

# 7 269
  • Мнения: 12 318
А, не знам, питай тези, които смятат, че ИК ще въведе третия пол.

Мисля, че едното няма нищо общо с другото. Т.е. не вярвам, че джендърната флуидност задължително върви с четири ръце, четири крака и т.н.

# 7 270
  • Мнения: 4 771

Колкото до педофилията, която е по-постижима реално, макар да не знам доколко е засегната от Платон, jp правилно беше отбелязала, че неконформистките идеи първоначално се приемат на нож, а после се превръщат в традиция. Важното е да се започне отнякъде.

Много обичам да цитирам Ганди:
"Първо те игнорират, после ти се присмиват, после се борят срещу теб и после ти побеждаваш."

Всички нови идеи са първо неконформистки. Някои си пробиват път, повечето не. Мислех, че това е очевидно и не ни е нужно конспиративно обяснение, за да го преглътнем.

# 7 271
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Много обичам да цитирам Ганди:
"Първо те игнорират, после ти се присмиват, после се борят срещу теб и после ти побеждаваш."

Всички нови идеи са първо неконформистки. Някои си пробиват път, повечето не. Мислех, че това е очевидно и не ни е нужно конспиративно обяснение, за да го преглътнем.

А майка Тереза?

Накрая, викаш, ще победите?

А кому е нужно всичко това?

Вие всъщност на кого помагате? Чии интереси защитавате? На кого правите добро?

# 7 272
  • Мнения: 4 771

Накрая, викаш, ще победите?

Изумителна е неспособността ти да участваш в разговор. Simple Smile На живо по-добре ли ти се получава? Хората имат понякога в Интернет този проблем.

Всичко, което съм имала да кажа по основната тема тук, съм го казала и си е в самата тема. Чувствай се поканена да я четеш, не само да пишеш. Мен наистина ме мързи да почваме с теб отначало.

# 7 273
  • Мнения: 2 617
... ако ще се доверяваме безпрекословно на въпросния "Прозорец на Овертон" (той явно е голям форумен хит), трябва да приемем, че писаното от Платон е едва ли не норма. Но не е. Нито всички са станали андрогини, нито педофилията е узаконена.

Това с андрогините ми стана интересно. Как точно ставаме андрогини на практика, ако се ръководим от Платон? Ходим да ни съшиват хирургически със съответната ни половинка от противоположния пол? Ако е така, може би просто медицината не е стигнала до напредъка, който би ни позволил да станем андрогини, въпрос на бъдеще е.


А, не знам, питай тези, които смятат, че ИК ще въведе третия пол.
Аглая, един личен въпрос (можеш и да не ми отговаряш): ти философ ли си? Питам те във връзка с примера, който даде.

# 7 274
  • София
  • Мнения: 19 341
Много обичам да цитирам Ганди:
"Първо те игнорират, после ти се присмиват, после се борят срещу теб и после ти побеждаваш."

Всички нови идеи са първо неконформистки. Някои си пробиват път, повечето не. Мислех, че това е очевидно и не ни е нужно конспиративно обяснение, за да го преглътнем.
Аз затова давам няколко пъти пример как без лошите "нови идеи" противничките на ИК щяха да си стоят до печката и да не припарват до компютър. Но те са си взели своя прогрес и дотук, вече са консерваторки.

Общи условия

Активация на акаунт