Води ли защитата на жените от насилие, до признаване на гей браковете?

  • 420 813
  • 8 002
  •   1
Отговори
# 7 275
  • Мнения: 1 057
Аз затова давам няколко пъти пример как без лошите "нови идеи" противничките на ИК щяха да си стоят до печката и да не припарват до компютър. Но те са си взели своя прогрес и дотук, вече са консерваторки.

Явно някои други "си стоят до печката и да не припарват до компютър". Нито педерастията, нито педофилията са нови или прогресивни идеи. И в древността ги е имало, ама още тогава хората са имали достатъчно разум и са ги отхвърлили като неприемливи. За разлика от някои фенове на парцала ИК  Laughing Та тези неща и сега са си неприемливи за мнозинството, затова и се налага да се пробутват под предлог "защита на жените"  Laughing

# 7 276
  • София
  • Мнения: 19 253
И в древността ги е имало, ама още тогава хората са имали достатъчно разум и са ги отхвърлили като неприемливи. За разлика от някои фенове на парцала ИК  Laughing
Също както равенството на жените - то също не е ново, но са имали достатъчно акъл и затова не е просъществувало. Ти поне като мъж сигурно ще се съгласиш с мен  Joy

# 7 277
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
И в древността ги е имало, ама още тогава хората са имали достатъчно разум и са ги отхвърлили като неприемливи. За разлика от някои фенове на парцала ИК  Laughing
Също както равенството на жените - то също не е ново, но са имали достатъчно акъл и затова не е просъществувало. Ти поне като мъж сигурно ще се съгласиш с мен  Joy
Равенството се осигурява от конституцията на Република България.
Не разбрах, по какъв начин нелекуването на психични заболявания е прогрес.

# 7 278
  • София
  • Мнения: 19 253
Равенството се осигурява от конституцията на Република България.
Не разбрах, по какъв начин нелекуването на психични заболявания е прогрес.
Конституцията не е 10-те Божи заповеди, а документ, подлежащ на промяна. Предишната конституция имаше един чл. 1 , а сега вече го няма. Значи...пак стигаме до времена и нрави, които се менят.
Не съм чела Търновската, но едва ли изрично споменава равенството на половете.

При спартанците съм сигурна, че е имало хомовръзки, след като са се женели чак на 30, обаче и жените са били доста равноправни, за разлика от други полиси.

# 7 279
  • Мнения: 1 057
Също както равенството на жените - то също не е ново, но са имали достатъчно акъл и затова не е просъществувало. Ти поне като мъж сигурно ще се съгласиш с мен  Joy

Кое равенство ви липсва точно, кое право мъжете го имат по конституция, а жените го нямат? И ако може конкретно, не като глупостите на оная, дето някой бил казал на момичетата й, че не можели да бъдат доктори или инженери... Че у нас жени доктори и инженери да искаш. И кое конкретно липсващо право урежда ИК?

# 7 280
  • София
  • Мнения: 19 253
На твоя пример отговарям с мой, но явно не схващаш.
1. Ти казваш, че педерастията е кофти, защото обществото я е отхвърлило
2. Аз казвам, че равенството на половете е кофти и затова е ибо отхвърлено още мнооого време.

Какви са разликите между двете?

# 7 281
  • Мнения: 1 057
На твоя пример отговарям с мой, но явно не схващаш.
1. Ти казваш, че педерастията е кофти, защото обществото я е отхвърлило
2. Аз казвам, че равенството на половете е кофти и затова е ибо отхвърлено още мнооого време.

Какви са разликите между двете?

На конкретен въпрос ще има да чакам конкретен отговор. Само празни философствания, ама то това е нормално за защитниците на парцала ИК. И да, за някои може и да е много трудно за схващане, ама всъщност е просто та елементарно - ако педерастията беше масово явление хора и общество въобще нямаше да има. Че по обясними причими двама влюбени еднополови поколение не могат да имат  Joy Чао хора и общество... Та затова е и зора за докопване до децата на нормалните.

# 7 282
  • София
  • Мнения: 19 253
Не е масово, но се среща.
Явно не схващаш защо ти давам примера с равенството.
Какво ли се чудя - от едната страна Платон, от другата - Блиц и Гласове.  Joy Joy Joy

# 7 283
  • Мнения: 1 057
Не е масово, но се среща.
Явно не схващаш защо ти давам примера с равенството.
Какво ли се чудя - от едната страна Платон, от другата - Блиц и Гласове.  Joy Joy Joy


Аз пак да си питам: Кое равенство ви липсва точно, кое право мъжете го имат по конституция, а жените го нямат? И кое конкретно липсващо право урежда ИК?

Щом с Платон се хвалите, предполагам, че и горниите два елементарни въпроса ще схванете. И ще може да формулирате конкретен и адекватен отговор  Joy

# 7 284
  • София
  • Мнения: 2 719
Няма как да отговори, ето конституцията чл. 6
Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.
Има и закон за защита от дисктиминация
Чл. 2. Целта на закона е да осигури на всяко лице правото на:
1. равенство пред закона;
2. равенство в третирането и във възможностите за участие в обществения живот;
3. ефективна защита срещу дискриминацията.

Оттам нататък като липсват юридически аргументи, следват "вие сте прости, нищо не разбирате", като цитирам Прозорецът на Овертон и се показва стъпка по стъпка как върви промяната на общественото мнение, пак "а стига с тоя прозорец". ИК е поредната стъпка на тази идеология
Точно джендър идеологията нарушава фундаментални права и свободи
http://e-vestnik.bg/27645/ucheni-i-eksperti-ot-17-strani-se-obed … dar-ideologiyata/

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 13:34 от milka22

# 7 285
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Аглая, един личен въпрос (можеш и да не ми отговаряш): ти философ ли си? Питам те във връзка с примера, който даде.
Да, дървен.
Ахам, само носител на новаторски идеи не бяха наричали парцала.

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 13:47 от 'Кафе с мед'

# 7 286
  • София
  • Мнения: 19 253
Не се хваля, аз лично от Платон хабер си нямам, но други имат. За очевидно неспособните да схванат какво говоря:
Равенството на жените някога е било също толкова еретична идея, както ИК. Дълги години жените са били 2 категория хора, и това самите те са си го подкрепяли, не са ритали срещу това. Еснафщината не е от вчера.
Ако нямаше някои борбени натури и луди глави и от двата пОла - сега същите тези противнички на ИК нямаше да са равноправни и да се позовават на чл. 6, защото НЯМАШЕ ДА ИМА ТАКЪВ.
Конституцията в сегашния й вид не е паднала на планината Синай както скрижалите с 10-те заповеди. Тя е завоювана лека-полека.
Тогавашните еквивалентки на ССФ сигурно също са сипели огън и жупел против суфражетките, точно както вас. Искали са си робството, за тях еманципантките са били разпуснати, леки жени, парясници и тем подобни определения.
Та прогресът не спира до вас и вашите вече установени права. Дали е за добро или лошо - не съм убедена, но животът си върви и обществото се развива.
Да, сравнявам двете, защото на времето си са плашели че в Русия "казанът и жените вече са общи". Не виждам голяма разлика с вашите мрачни прогнози

# 7 287
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Куку, коя еретична идея в ИК сравняваш с еретичната на времето идея за равенството на жената?
Какво прогресивно има в ИК?

# 7 288
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Куку, коя еретична идея в ИК сравняваш с еретичната на времето идея за равенството на жената?
Какво прогресивно има в ИК?
Той прогресът зависи от това, гейовете да могат да се женят и да осиновяват деца. Както и на 4 да знаят как да си сложат презерватив и как могат да са двуполови.
Ама иначе това не го пише в ИК, де, там има "еретични идеи" от сорта на  равенство между половете, което си го има от има-няма 100 години. Или може би, равенство да се разбира - днес момченце, утре момиченце?

# 7 289
  • Мнения: 1 057
Не се хваля, аз лично от Платон хабер си нямам, но други имат. За очевидно неспособните да схванат какво говоря:
Равенството на жените някога е било също толкова еретична идея, както ИК. Дълги години жените са били 2 категория хора, и това самите те са си го подкрепяли, не са ритали срещу това. Еснафщината не е от вчера.
Ако нямаше някои борбени натури и луди глави и от двата пОла - сега същите тези противнички на ИК нямаше да са равноправни и да се позовават на чл. 6, защото НЯМАШЕ ДА ИМА ТАКЪВ.
Конституцията в сегашния й вид не е паднала на планината Синай както скрижалите с 10-те заповеди. Тя е завоювана лека-полека.
Тогавашните еквивалентки на ССФ сигурно също са сипели огън и жупел против суфражетките, точно както вас. Искали са си робството, за тях еманципантките са били разпуснати, леки жени, парясници и тем подобни определения.
Та прогресът не спира до вас и вашите вече установени права. Дали е за добро или лошо - не съм убедена, но животът си върви и обществото се развива.
Да, сравнявам двете, защото на времето си са плашели че в Русия "казанът и жените вече са общи". Не виждам голяма разлика с вашите мрачни прогнози

И пак нищо конкретно  Joy Ам, че то и през матриархата идеята за равенство на мъжете сигурно не е била добре приета, и какво от това? Какво отношение има това към сегашното състояние на нещата и ИК? Не видях някой да отрича прогреса. Само дето нещо не ми се връзва педерастията и педофилията да бъдат наричани прогресивни  Laughing Упс, тя ИК беше за защита на жените, та какви липсващи права на жените защитава?

Общи условия

Активация на акаунт