Варна-помощ за самотни майки и социално слаби семейства

  • 15 497
  • 266
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Струва ми се, че би било по-добре да й ги занесем, като се премести в новото местообитание. Предлагам за тогава да насъберем каквото ни е на душа, гледам много желаещи да помогнат има .. Дали е добра идея? Надявам се утре да дойде и лично да съобще нуждите си, пък после ще решим.
Снежи, ако не ти е проблем, не са много работите, вземи ги утре. Ако има възможност, Росито ще си ги вземе. Но с тая количка, бъхта по нам си колко километри, а като я видиш каква е слабичка, ще ти дожалее за нея.

Апропо, на Максим утре са канени и мами, които просто желаят да пийнат кафенце и да пуснат дечурлигите да поиграят.  Wink Не се притеснявайте никак, молим!

# 16
  • Мнения: 1 708
Поне дрешките които имам ще взема, пък играчките ще ги занесем на новото място,за да не ги носи.
Айде и едни кубчета ,че да има миличкото да играе! Peace

# 17
  • Мнения: 3 595
На мен ми е почти невъзможно да успявам преди обед. За утре обещах на мама Роси да и сготвя аз за детето, за да може да се опита да дойде на срещата. Остава въпроса дали ще могат да спят тази нощ в шумната си квартира и от там въпроса кога ще си легнат и кога ще се събудят утре. Детето няма възможност да спи нормално и затова гледа да не го буди, когато заспи. За пералнята, която бащата е стоварил в центъра на стаята - не е работеща и в момента една позната и пере всички дрехи и на малкия включително. Днес социалните са казали, че настаняването ще е в петък. Новите неща може би е по-добре да и ги дадем тогава. Имам притеснение, че ако я питате от какво има нужда няма да си каже и ще каже имам си всичко...Поне на мен така ми казва, а после в разговори току се изтърве и спомене нещо, от което се нуждаят. За храни купени пюрета мисля, че не и трябват, на кухня не става. Каши са подходящи всякакви. Плодове и зеленчуци също, дрешки, тя има нужда от дъждобран като вали навън (аз мисля, че имам ще видя и ще и подаря). Бащата е извикан утре в нещо за закрила на детето и се надяват да го убедят, че е редно да им помогне финансово след като разполага с такива възможности, но Божа работа... Crossing Arms
Небесна омахаха храната и двамата на секундата  newsm78 Детето не гладува, но тя определено.
Мисля, че тя таи надежда бащата да се върне при тях, защото не иска да си сменя педиатъра. Притесни ме кашлицата, която на два пъти чух от детето. Тя каза, че кашля така 1 път на седмицата и е по-скоро от задавяне, но на мен ми изглежда доста дълбока. Незнам и как да я посъветвам да прегледа детето...
Тя се чуди как да прехвърли багажа. В петък ги искат двамата с детето в Аспарухово. Казах и че е по-добре да отиде без багажа, защото докато уреждат нещата и се подписват и т.н. не върви и да мести багаж и жената която щяла да и помага да седи и да я чака... При самото местене незнае дали ще има на кого да остави малкия, предложих и помощ, но и тя не знае как да го организира
снежи ако искате изчакайте наистина с играчките и памперсите. А дрешки може да и донесете няколко, но останалото може би наистина ще е по-добре като се премести.

За децата в Овчарово нямам познати за тези неща, но мога да дам парички за закупуването на каквото е необходимо.

Забравих да кажа: музикален педагог се води специалността, иам право да преподава музика, солфеж, китара и май пиано. Оффффф испи ми се мозъка  Embarassed

Последна редакция: ср, 17 май 2006, 00:13 от Ivy

# 18
  • Мнения: 5 500
Стига да ми е в подходящо време и да не спи малкия мога да помогна с прехвърлянето с кола съм. Мога също да наготвя и аз, но има ли къде да държи 1-2 буркана ядене, хладилник?
Къде отива точно в Аспарухово?
За прегледа мога да я насоча към моята лекарка, но тя лекува с хомеопатия, майката дали ще е запозната и дали няма да има против? Поемам прегледа.

# 19
  • Мнения: 3 595
За готвенето аз ще наготвя за утре на обед конкретно и ще го хапнат веднага. Нямат хладилник, на новото място предполагам, че трябва да има. Отива в някакъв дом за самотни майки, но къде точно е незнам. Било като блок и било нова сграда, ама дали са и говорили за него или го е виждала не ми стана ясно. За прегледа предложих и моята педиатърка и да платя но отказа. С хомеопатия съм почти сигурна, че е запозната. Ще и предложа все пак, а ако си утре на срещата и тя е там може ти да и предложиш, ако искаш. За местенето и тя се притеснява от същото, ако детето спи и който я транспортира дойде какво ще прави  newsm78

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Блока е един от Руските блокове, сложили са му нова дограма, но само това знам, т.е. това съм видяла като съм минавала оттам. Аз също ще се включа с помощ като се премести тук.

# 21
  • Мнения: 663
За мама Роси не рзбрах дъждобран за количка ли и трябва, защото аз имам един, който и без това се чудя какво да го правя.А храна, може  и от здравословен магазин да  им се купи, щом са веджи-елда, просо, ов.ядки, разни макарончета и т.н., все разни полезни неща. Аз знам, че тя на детенцето му дава от  бисквитите само с растителни продукти, т.е. в тези магазини има много неща , които ще са им от полза.
 А къде се намира тоя Максим?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ъх, пари!  Whistling К`ви 5 лева?! Нищо нямам!! На сиромаха цървуля искат да събуят!!  #Cussing out


Разрових се по джобовете, намерих 96 лъва.

Бравос за настоящите покупки, нямам търпение да подям пастичката на някоъ заблеяно детенце!   Crazy


Днес се уговорих с мама Роси и бебото Велин, че ще почакаме да се преместят и ще видим от какво точно имат нужда. Мюриель, дадох й торбата с ценности, даже обухме веднага сандалетата и человекът смело закрачи напред. Снежи дойде и Миси беше там, може да си споделят няккави впечатления...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 397
Ами да взема и аз да се включа. Днес се видяхме с мама Роси. Ами какво да допълня описано е всичко. Мисля, че тя е един страхотен човек и ми е много много мъчно, че е такава съдбата и. Детенцето е голям бонбон. Според мен, трябва да помислим как да и помогнем по дългосрочно. Това с жилището за временно настаняване е добре, но трябва да го напуснат точно преди зимата. До тогава тя може би трябва да започне някаква работа, а детето на ясла. Иначе незнам как ще се оправят. Може да поразпитаме наши познати за подходяща квартира за после, но имаме време ще го измислим. Взех едни дрешки от една приятелка, ще и ги дам като се преместят.

# 24
  • Мнения: 3 595
Диди аз също трудно успявам преди 13:00 часа. Бебата яде към 12-12:30 и след това сме навън. Мама Роси е горе-долу по-същия начин. Казали са и, че може да почне да мести багажа си и ако утре не е ангажирана с това, можем да ви запознаем Simple Smile Не мога да ви опиша колко радостно и тъжно едновременно и беше от всичко, което направихте за нея. Благодаря ви от нейно име  Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Един приятел ми беше дал тел. номер на негова близка, която председателствувала дружество със същото заглавие - "Майка". Може и в грешка да е бил, но аз все се каня да й се обаждам и не ми остава време за среща.  ooooh!

# 26
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Имам малко дрешки за мама Роси - тениски и къси панталонки + едно якенце. Малко неможах да се ориентирам колко е голямо детенце /1г и нещо май/, но като ръст и килограми как е?
Моят син си пада малко хилка, на /2г и 4/, та от него некои нещица.
Мисля че имам и едни сандалки от миналата година + обущенца, пак летнички. Искам да ми помогнете да и ги дам, моля.

Имам и по дебели дрешки, ама мисля че не е разумно да и ги давам сега, че да се чуди де да ги трупа. Просто за инфо и кажете, да знае  Laughing

Вчера намерих и едно парче плат - крепон, стават чудни чаршафчета. Мога да опитам да и спретна нещо, стига да знам размери, ако има бебо ново креватче, нека има и нови чаршафчета.

А мама колко е голяма? За дрешки става въпрос, да и измисля нещо от моите.

Извинявам се ако се е коментирало всико това, но немога да изчета всички постинги.

# 27
  • Мнения: 1 708
Имам малко дрешки за мама Роси - тениски и къси панталонки + едно якенце. Малко неможах да се ориентирам колко е голямо детенце /1г и нещо май/, но като ръст и килограми как е?
Моят син си пада малко хилка, на /2г и 4/, та от него некои нещица.
Мисля че имам и едни сандалки от миналата година + обущенца, пак летнички. Искам да ми помогнете да и ги дам, моля.

Имам и по дебели дрешки, ама мисля че не е разумно да и ги давам сега, че да се чуди де да ги трупа. Просто за инфо и кажете, да знае  Laughing

Вчера намерих и едно парче плат - крепон, стават чудни чаршафчета. Мога да опитам да и спретна нещо, стига да знам размери, ако има бебо ново креватче, нека има и нови чаршафчета.

А мама колко е голяма? За дрешки става въпрос, да и измисля нещо от моите.

Извинявам се ако се е коментирало всико това, но немога да изчета всички постинги.







Определено Велинчо има нужда от дрешки за лятото.Ами той не е дребен,много добре развито момченце.Размера мисля че е 80 см.
А мама Роси е по-зле и от хилка Sad,тя носи размер XXXS.

# 28
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
ОК
Ще и избера и за нея нещо.
Ще гледам съботно-неделно да преровя каквото е останало, че общо взето не задържам много неща в къщи и мисля че от понеделник ще мога да съм готова с поне две торбички. Надявам се да ми съдействата с предаването, защото на организирани делнични срещи няма начин да се появя.

Сетих се още нещо - мога да и подаря една ютия /естествено здрава с пара и работеща/

# 29
  • Мнения: 1 708
Ти знаеш ли,че това за ютията е идея и аз имам. PeaceЩе я питаме.Хубаво е също да видим дали има посуда за готвене,хранене.........

Общи условия

Активация на акаунт