Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 ян. 2018, 20:17 ч.

Ментални аритметика

• 22 661
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София
Училищна математика и ментална аритметика нямат нищо общо помежду си, не пречи в никакъв случай. Игри казвате много, а знаете ли какви са тези игри? Те са развиващи, без тях те просто се научават да смятат на сметалото и после без него. Но на менталната аритметика - не това е целта. Бързото смятане е бонус към това, което получава едно дете, ако се занимава редовно. Като когато ходите на фитнес - я пробвайте да ходите всеки ден за по 40 минути, или да се напънете веднъж седмично за 3 часа. В школите освен самото ментално смятане - рисуват, пишат с двете ръце, правят брейн фитнес, пръстова гимнастика, развиват всякакъв вид памет, двете полукълба под вид на игра. И всичко това допринася това, че децата почват да учат по-добре и математика, и стихотворения, запомнят материала още в училище, имат фотографска памет.
За мен ментална аритметика и шах - са най-доброто нещо.

# 31
Чудесно, това е Вашето мнение. За мен това не е подходящо да детето ми. Така съм преценила.

# 32
  • София
Разбира се, вашето мнение за вас е водещо!
Аз за своето дете имам друго мнение, детето дава невероятни резултати и съм супер доволна! Затова, хората, четейки тук да имат различни гледни точки.

# 33
  • София
Аз научих за менталната аритметика от майка ми, която сподели, че при малки деца (6-7 г.) на нейни приятели, посещенията са имали такъв поразителен ефект, както описва Luss. Опитахме с по - големи (11-12 г.). Не мога да кажа, че ефектът беше така забележим, но определено се забавляваха и не съжалявам, че посещаваха цяла година. Малкият (5г.) не можа изобщо да се заинтригува. Вероятно за него трябва да поизчакам още 1-2  години.

# 34
Дъщеря ми ходи в СмартиКидс с голямо удоволствие, но не иска да смята с абакус, защото наум и е по-лесно.
А такова нещо като деветична бройна система няма.

Общи условия

Активация на акаунт