Второкласници 2017/2018 - тема 9

  • 74 238
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 283
Да се оплача- вчера в класа го светнали с две песни, които като ги проверих - лошо ми стана- не ги знаех, но очаквах, че ще са пълен боклук- Защото снощи правих кекс и Деспасито. А синът ми се радва, че ето- децата му показват нови неща.

Пак сте добре - при нас още от детската се учеха на "модерни" песнички. Тази Деспасито никак не е лоша всъщност, лекичка и танцувална песен. За Кекс-овата си признавам, че не съм я слушала лично, но са ми я разказвали. Явно е много популярна, защото дори в офиса се промъкват част от лафовете й. Просто е някакъв хит... Приемам го за част от израстването. Не можем да ги държим в балон. Добре е да се сблъскват с живия живот и да си решават кое им харесва и кога да се опълчат на общата "мода". Единствено съм натвърдила, че у дома чалга не се и няма да се слуша никога и за това съм непримирима. Ако някога захаресва тази музика, ще си търси начин да си я слуша извън дома (по възможност over my dead body : / )

Домашни аз отдавна не следя. Питам дали са написани в занималнята и има ли нещо за в къщи. Подчертала съм многократно, че това е негова отговорност. Единствено все още се налага да помагам с обличането на тетрадки, защото минава вече на широки редове и малки квадратчета, а се оказа, че са ни останали основно облекла с лепене, които са му трудни.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 286
И при нас почнагха таблциата за умножение, учат паралелно с делението. Не знам обаче до къде са стигнали.
Тази събота и неделя за първи път имаха да пишат съчинение.

# 17
  • Мнения: 21 270
Благодаря за новата тема  bouquet

Александра , и моята има 47 точки на това състезание.

Контролни имаха миналата седмица.

# 18
  • Кърджали
  • Мнения: 10 248
Доколкото разбрах от щерката тази седмица ще почват таблицата за умножение. Срам не срам, последните седмици изобщо не и отварям учебниците и тетрадките. Само питам написано ли е всичко. От дъжд на вятър аз давам нещо допълнително и така. Добре се справя, доволна съм.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
И ние научихме "модерните" песни. В къщи не се пуска такава музика. Но в училище в стаята имат проектор (как точно се нарича това, което прожектира неща пускани на лаптоп) и госпожата, освен че го ползва за научни цели, в междучасието им пуска клипчета от youtube. Те децата си избирали тези песнички.

# 20
  • Мнения: 743
У дома не се слушат такива песни и моите деца не са ги чували. В училище им пускат песни в междучасията, но не съм чувала точно какви, вероятно госпожите ги подбират. В къщи пускаме детски песнички и народна музика, също и ретро музика от нашите ученически години, че и по-стара. Затова пък много обичат да гледат филмчета - за калинката, за Маша и мечока, за Пипи дългото чорапче, за  Ну погоди... Второкласникът  се вбебешава покрай малките си сестрички.

# 21
  • Мнения: 1 705
При нас децата си ги пускат в междучасията, носят си телефони и едни малки колонки, без кабел. У дома също не се слуша такава музика, но ето - детето си има друго мнение  Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 5 283
Аз си мисля, че прекаленото ограничаване може да изиграе лоша шега след време. Виждала съм го с храна, виждала съм го с някои забранени действия. Старая се да търся някакъв баланс и да не е съвсем в бабъл-а, че като се спука, става страшно...

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
То не става въпрос да се забрани дадена музика, но ние като по-големи можем да им покажем, че има голямо разнообразие и всякакви видове музика и да ги насочим поне с научна цел да опитат  да слушат и други неща, за да разширят мирогледа си. Аз на моя син съм му пускала всякаква. Поне разбра, че народна не му хареса, но много се впечатли от Rammstein. Simple Smile Сега съм намислила да го водя на някоя оперета подходяща за деца.

# 24
  • Мнения: 909
Вкъщи не се слуша чалга, не харесваме и Криско, Гери-Никол  и пр. модерни български изпълнители, но на коледното им тържество за всички 2ри класове е имало не само Криско и въпросната кексова песен, пуснати от DJ, но и всякакви други простотии. Няма как да ги забраня, нито да следя дали ги е слушала, но поне мога да покажа, че има и други много по-стойностни неща.

# 25
  • Мнения: 8 218
Аз пък съм на мнение, че в училище определени неща трябва да са забранени. Като Гери - Никола или пък телефоните. Ако родител разрешава на детето си у дома...съм ОК. Но трябва да е ясно, че в училище има правила и такава музика там не би трябвало да се допуска.

# 26
  • Мнения: 909
Аз пък съм на мнение, че в училище определени неща трябва да са забранени. Като Гери - Никола  Но трябва да е ясно, че в училище има правила и такава музика там не би трябвало да се допуска.

Съгласна съм, но никой не ме пита. Къде са учителите, когато DJ пуска такава музика също не ми е много ясно. Питах нашата класна, защото детето разказа, че е имало и такива песни, кой избира музиката. Отговор е - външната фирма, която организира мероприятието. Това мен ме изуми, как някой външен ще определя какво да се слуша на училищно мероприятие, но явно е възможно.

# 27
  • Мнения: 4 246
Аз пък съм на мнение, че в училище определени неща трябва да са забранени. Като Гери - Никола или пък телефоните. Ако родител разрешава на детето си у дома...съм ОК. Но трябва да е ясно, че в училище има правила и такава музика там не би трябвало да се допуска.

При нас родителите взеха решение на родителската среща телефони в клас да не се използват, но не знам колко безумни родители пращат децата си с телефони да ги облъчават по цял ден.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
То и ние уж взехме такова решение, во някои родители пак си ги пускат с телефоните. Ми няма оправия.

# 29
  • Мнения: 9 429
Аз пък съм на мнение, че в училище определени неща трябва да са забранени. Като Гери - Никола или пък телефоните. Ако родител разрешава на детето си у дома...съм ОК. Но трябва да е ясно, че в училище има правила и такава музика там не би трябвало да се допуска.

При нас родителите взеха решение на родителската среща телефони в клас да не се използват, но не знам колко безумни родители пращат децата си с телефони да ги облъчават по цял ден.

Аз съм една безумна майка Stuck Out Tongue Winking Eye Пращам телефон още от миналата година, ей така за собствено спокойствие. Веднъж се наложи да го ползва миналата година, но в този момент бях доволна, че в нея има телефон.
След часовете оставаше на логопед. Предните дни логопеда отсъстваше, но беше предупредила, че  се връща във въпросния ден. Дъщеря ми знае, че логопеда минава да я вземе от стаята. Да, обаче тя не минала и детето отишло до кабинета и. Естествено нямало я е в кабинета- събира децата по класове. Знам аз, че е на логопед до 13ч. до момента, в който не ми звъни в 12:20 ч и плаче по телефона, че е сама, госпожата си е заминала,  логопеда го няма. 
Не злоупотребява с телефона, няма интернет и е с ограничени възможности, но държа виноги да е в нея. Със синът ми процедирам по същия начин.

Общи условия

Активация на акаунт