Бързи здравословни въпроси и отговори – 11

  • 52 935
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 848
Споделете   добър алерголог в София, или в коя клиника правят тестове и сте останали доволни. Като за начало за тест.
Моля ако има такава тема, някой да ми помогне с линк.

Едит намерих тема, макар и неактулана.
http://www.bg-mamma.com/?topic=4365.60

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 11:39 от Билян@

# 706
  • Мнения: 2 465
И сега въпроса, за да съм по темата - пия Витамини Б-комплекс от седмица някъде  , самопредписала съм си ги . Relaxed Има ли ограничение във времето  на приемане или мога да си ги пия, при положение , че се чувствам добре от тях ? Нищо не се споменава в листовката.
Ето тези пия, защото съдържат и фолиева киселина
Скрит текст:

Моята ЛЛ ми изписа Витамин Б комплекс на Допелхерц, защото са с депо действие. Пие се по 1 таблетка сутрин и не е нужна почивка. Каза, че мога да ги пия целогодишно. Важно е да не се предозира.

# 707
  • Мнения: 68 710
Марси..мерси, записах в тефтера😆
А сополи има ли твоя, като има синузит?
Снимката УНГ ли ви я разчете?

# 708
  • Мнения: X
sea.sea, за кашлицата аз бих пробвала "бабешката" рецепта с черна ряпа и мед. На малката в яслена възраст помагаше. Също и мазане на гърдичките с мед преди лягане, отгоре се слага памучна носна кърпа и тениска и тогава пижамката. Неудобното е, че сутрин трябва да се къпе детето, иначе медът е попил изцяло.

# 709
  • Мнения: 4 872
Има сополи - да . В началото беше някакво задно запушване на носа , а сега премина в задна хрема. Детето си подсмърча, но навън почти нищо не изкарва (уф..егати описанието). Всъщност не казаха синузит, аз така съм го написала Blush но има нужда от лечение и главоболието идва от там. На самата снимка пише 'Леко воалирани фронтални синуси... и т.н."'
Снимката я разчете др рентгенолог и педиатъра, който ни насочи към самата снимка.

:::, и тези са по 1 таблетка на ден. Може да се предозира , ако се пият повече като дневна доза,  а не като време, така ли? При теб след изследване ли ти ги изписа или за добавка просто?

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Да ви кажа аз как "пресушавам" сополи и задна хрема...с това https://biomall.bg/serrapeptase-doctors-best
Разтварям 2 капс. в мааалко топла вода/1 пръст в бутилка вода/ и разклащам.Пие се и после поне 30мни. нищо в устата.

# 711
  • Мнения: 4 434
Ползвате ли спрей за уши, вместо клечки? Дали почиства добре или е само реклама.

# 712
  • Мнения: X
Да,наистина действа-пръскаш,накланяш главата и избърсваш.Ползвам два пъти в седмицата специално този:
http://www.marvi.bg/humex-hiumex-sprej-za-ushi-ushna-higiena-i-p … e-75-ml-7080.html

# 713
  • Мнения: 4 434
Да,наистина действа-пръскаш,накланяш главата и избърсваш.Ползвам два пъти в седмицата специално този:
http://www.marvi.bg/humex-hiumex-sprej-za-ushi-ushna-higiena-i-p … e-75-ml-7080.html
Благодаря.

# 714
  • София
  • Мнения: 22 982
При нас диагнозата е остър бронхиолит, с тази започнахме преди месец, после беше бронхит, трахеит и какво ли не. Лекарката каза, че чува свирене и може да се наложи пак да и правим снимка. За сега е на инхалации от вентолин, пулмикорт и ф р.р, които първият път не помогнаха изобщо. Изписаха и сироп ериус. Казаха, че може и да се окаже алергия, не знам. Ако отидем на алерголог дали може да ни помогне? Като беше на 1 г и правихме един обширен тест в токуда за алергии ( по друг повод) и пишеше, че е алергична само към живовляк.  Rolling Eyes

Мечтая си за деня, в който няма да съм чула нито едно прокашляне.

# 715
  • София
  • Мнения: 5 198
Sea.sea, може ли повече инфо за теста за алергии в Токуда , както и цени (приблизителни)

# 716
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Здравейте!
Бих искала да ви попитам дали има някой/я сред вас, който/която да е изкарал/а пневмония с причинител бактерия Хламидия пневмония? Ако има, може ли да ме ориентира за колко време горе-долу, се преборихте с бактерията?
В началото на годината изкарах тежка пневмония. Една седмица бях на АБ. Правихме изследвания за бактерия Хламидия пневмония и Микоплазма пневмония и хламидията беше завишена с 2 единици над нормалното. Пих още седмица АБ. Две седмици след спирането му, т.е. днес, си направих пак изследване и Хламидия пневмония е завишена отново и то тройно над  нормата. В четвъртък съм при Пулмолог на контролен и сигурно пак ще се наям с антибиотици, и се питам дали това ще има край изобщо.

# 717
  • Мнения: X
Направиха ли ти посявка, за да пиеш поне правилния АБ, на който са чувствителни бактериите.

# 718
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Не, никаква посявка не ми правиха. Sad В четвъртък съм на контролен и ще видим дали ще ме удостоят с честта да направят, ако не, ще си искам.

# 719
  • Мнения: 68 710
Къде е тази бактерия -  в храчка ли е изолирана?

Sea.sea....защо пак снимка? Не може ли директно лечение да почнете. Нали е чуто свиренето, тоест знае се проблема....снимката ми се струва излишна, особено ако скоро сте правили...

Общи условия

Активация на акаунт