Прахосмукачка - робот - 14-та тема

  • 117 317
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 433
Обожавам робота точно заради ъглите, а и четките вадят мръсотия изпод лайсни и рпрагчета, където обикновената прахосмукачка не се справя.

Добре де, как точно става това обиране като са кръгли? На обикновената прахосмукачка като и извадя тръбата, прашинка не остава.

# 226
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Четките са точно толкова дълги, че като минават покрай ъгъла, стигат на дължина до края на самия ъгъл. Не знам дали се разбра. Но и съм забелязала, че по ъгълчетата се складират предимно косъмчета и прах, които идеално полепват по четките, а после се изсмукват от вакуума. По същия начин е под праговете и лайсните - четките са тънки и дълги и с въртеливи движения обира всичко, което се е мушнало отдолу. Да не говоря за предимството, че влиза под мебелите (легла, диван, фотьоли и шкафове), а не съм от хората, които ще тръгнат да лазят и да раздигат, за да почистят отдолу. Абе на кратко казано, щастлива съм, че дядо Коледа ми донесе роботчето Grinning

# 227
  • Мнения: 27
Здравейте,
И аз вече съм горд притежател на iRobot Roomba 966 като допреди това имах Roomba 555. Много се чудих дали да не си взема друга марка, предвид доста високата цена, която си поддържат iRobot, но ми изпадна много изгодна оферта.
И- мноого съм доволна! В сравнение с 5-цата (ако може такова, все пак са различни генерации направо)- по-безшумна, по-рационална, по-бърза, по-добре чисти и най-вече- много лесно се почиства. На мен това ми беше основният проблем, че сме с дълги коси и чистенето на четките е досадно и неприятно. Около т.нар. екстрактори не се увиват косми, само евентуално около лагерите, но се чистят без допълнителни пособия, за секунди. Иначе страничната четка и колелото и те си събират, но като цяло там са много по-малко.
Странно ми беше, че единственият начин да настроиш робота, е през мобилното приложение. Реално върху машинката има три копчета-да я пуснеш и да се върне на базата, но не можах да намеря вариант да настроя график от нея. Иначе, приложението е страхотно, събира информация за всяко почистване, дава инфо за продължителността му и карта на почистената повърхност. Всички детайлни настройки се извършват оттам.

# 228
  • Мнения: 192
Здравейте,

спрях се на Ксиаоми. Но се притеснявам от поръчката през Aliexpress. Може ли някой закупил да препоръча търговец, който е избрал от сайта и е доволен.

# 229
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Взе ми го тук. Има вече търговци със сервиз. Брос бг май бяха  newsm78

Иначе ето търговец с европейски склад. Ако ти трябва гаранция, връщаш до склада или Китай. Тук е към 600 лв. Помисли си дали си заслужава. Ако идва от Китай, отиваш на митница (да напомня ако си забравила)  Peace
https://www.aliexpress.com/item/XIAOMI-Robotic-Vacuum-Cleaner-MI … priceBeautifyAB=0

Последна редакция: сб, 24 фев 2018, 16:58 от Ели_дечкин

# 230
  • Мнения: 192
Не живея в БГ...

# 231
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Да не редактирам пак. Виж го този търговец, има няколко  евро склада

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 529
Здравейте, имам румба 650.Вчера отказа да се "качи" на зарядното.Давам dock стига до него, качва се за секунда и го подминава.Извадих батерията, не сработи:), идея някаква?

# 233
  • Мнения: 5 444
Проверете захранващия кабел на дока. Ако е халтав не дава контакт.

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 529
Проверете захранващия кабел на дока. Ако е халтав не дава контакт.
Не е, това беше първото, което проверих.

# 235
  • Мнения: 2 299
Здравейте, имам румба 650.Вчера отказа да се "качи" на зарядното.Давам dock стига до него, качва се за секунда и го подминава.Извадих батерията, не сработи:), идея някаква?
При мен се беше случило робота да не иска да се качва на док-а. Забърсах сензороте на робота отдолу и на док-а и се качи.

# 236
  • Мнения: 3 213
Ако ползвате преходник към контакта, сменете го.

# 237
  • Мнения: 2 070
Момичета, моля ви за мнение за този робот. Наясно съм, че толкова евтин едва ли върши работа, но се надявам все пак...
https://nuevo.bg/deal/1875-avtomatichen_robot_za_pochistvane_na_ … html?ref=72181875

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 16:10 от Аляна-Галяна

# 238
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Дай линк, снимка, име......  Свърши ми боба и не мога да предскажа  Mr. Green

# 239
  • Мнения: 2 070
Извинете, забравила съм да сложа линка! Редактирах
Добре, че каза, иначе нямаше да се усетя

Общи условия

Активация на акаунт