Прахосмукачка - робот - 14-та тема

  • 117 367
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 643
Ако държиш на мокро почистване, седмицата я хвалят. За сухо има добри отзиви за А4 и А6. Има група за китайските роботи във фейса. Може да я разгледаш и да питаш за конкретни модели, там има доста собственици на роботи от тази марка.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 870
Благодаря много за бързите отговори, ще разгледам групата! Simple Smile

# 677
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Аз имам и Xiomi i Ilife 7.  Бих ти препоръчала Xiomi. Тя чисти праволинейно, не се лута като муха без глава и може да се регулира мощността на засмукване, което е добре ако имаш килими или пък ти е необходим малко по - тих режим на чистене. 

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
Абе момичета за какво мокро почистване та роботите говорите,когато няма търкащ момент?Един мокър парцал се влачи с някаква скорост,това ли имате предвид?
Ели, предлагам помощ за първа страница в която първо да се уточни терминологията.Последните две теми се въртим в порочен кръг и при най-добро желание човек не може да помогне.Отказаха се от темата едни от най-компетентните .Аз не съм от тях,обаче си отворих последните постове в темата-ами те са едни и същи казани с различни думи.

# 679
  • Мнения: 5 643
Е, добре де, нали има контейнер за вода. В темата за Мая, последно имаше снимки на миенето и беше доволно мокро. Само казаха, че препират мопа периодично момичетата.

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
Кати,не споря .А и не мога да следя всички роботи на пазара.Тази Мая дори не я знам.Ама контейнера ако само ми пуска вода и няма търкащ момент,не разбирам какво прави.Предполагам контейнер за мръсна вода няма.
Редактирам се .
Разглеждах го преди месец,вероятно някой тук го е коментирал.Не съм го отразила,най-малко поради причината ,че не виждам средна четка.Това че един контейнер пуска вода ,за да мокри парцала,не смятам ,че е добро почистване.Аз не бих вложила пари в този робот.Но това е лично мнение.

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 22:27 от renydent

# 681
  • Мнения: 5 643
Е, то е ясно, че няма как да чисти хубаво с мокро.  Според мен е за освежаване след като е изпрахосмукачило. Иначе и аз не следя, просто съм член на групата за китайчетата, а Маята я гледах в рекламната тема.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
Е за това говоря ,че трябва да уточним понятията.Момичетата говорят за миене,а твоята и моята думичка е освежаване .

# 683
  • Мнения: 22 867
Досега следях темата, не съм писала, но понеже стана дума за Maya - използвам я с препарат във водата в контейнерчето. Измива/изчиства петънца от накапано по ламината или плочките, но кой знае каква голяма мърсотия не съм чистила с нея, все пак ежедневно я ползвам/преди нея конвенционална прахосмукачка пак всеки ден, вкъщи има деца, куче/. Не мога да сравня с тези, които споменавате в темата, не съм имала друга преди сегашната, но от Maya съм доволна, добре я експлоатирам и с чистене, и с миене. Peace
Снимки от първото мокро почистване

# 684
  • София
  • Мнения: 8 348
е то в този смисъл и прахосмукачене колко да е
не се завира във всички ъгълчета и цепнатинки, където чистя аз
и смукателната мощност не е чак толкова голяма
в този смисъл, като мине с мокър парцал пода, дори да е без търкане пак почиства и е по-лесно за поддръжка след това

но си чисти, и когато е ежедневно и не ми се налага да вадя голямата прахосмукачка повече от веднъж седмично е добре
моята не мие, така че си минавам след нея аз

# 685
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Ох, Рени, не знам как да напиша първият пост така, че да не се налага през два поста да пишем едно и също  Confused

За мен миещ робот е този като Скуба-та. Останалите са едно разхождащ се мокър парцал, който трябва да се обслужва. Еми, значи не е робот. По-бързо измивам ръчно.  Peace

# 686
  • Мнения: 687
На мен първият пост ми беше много полезен и мисля, че е чудесно написан. Темата също ми беше полезна, макар да изчетох само част от нея и част от предната. Благодаря на всички за положените усилия! Да, накрая зададох въпрос, но сега като се замисля, беше по-скоро породен и от вътрешно колебание дали наистина имаме нужда от такава покупка Simple Smile И коментарите ми помогнаха да взема решение - както дали, така и какво да вземем.

В крайна сметка поръчахме Xiomi втора генерация и чакам да пристигне сега.

# 687
  • Мнения: 23 162
Аз може би не съм маниак на тема чистене/миене на пода, но Мая мие задоволително.За ежедневно почистване е идеална.
Факт е, че откакто я имам(вече месец), моп не съм вадила, както и голямата прахосмукачка и у дома е чисто.Нито краката , нито чорапите ми са мръсни като ходя боса, а у дома определено си се цапа заради общата хол-кухня-трапезария и директното излизане на двора от това помещение.
Определено съм доволна от Мая , но пак казвам- нямам база за сравнение.
Когато се сложи мопа и контейнера, роботчето “кляка” и има търкане в пода, не влачи само един мокър парцал.

# 688
  • Русе
  • Мнения: 7 801
ДХ3, надявам се, че не си се обидила на коментара ми. Все пак това е личното ми мнение а тук е важно всеки да е доволен от помощника си  Hug
Нали темата е за взаимопомощ. Твоето мнение ще се хареса на някой и ще му е от помощ при избора.
Маниаците като мен ( Crazy) ще смръщят вежди  Grinning

# 689
  • Мнения: 23 162
Ели, съвсем не се обиждам, няма за какво 🤗
Споделям моя опит, но добавих, че не съм маниак на темата чист под, защото всеки има различно виждане за поддръжката на чистотата и е важно кой откъде поглежда, за да не объркаме четящите.

Общи условия

Активация на акаунт