Прахосмукачка - робот - 14-та тема

  • 117 455
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 14 851
Възможно най-малкия,но до колкото гледах под 400лв май няма как да намеря. 😃

# 661
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Ще ти пиша ЛС

# 662
  • Мнения: 1 521
Включвам се след около месец ползване на Мая. Много съм доволна. Голямо удобство ми е ,че я пускам когато не съм вкъщи от телефона и като се прибера слагам само мопа и започва да мие.
В сравнението с Миелето което имах,тя е много по-добра от него. За сега оправдава парите които дадох,дано и така да остане:)

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 3 662
Това за мопа е много относително понятие.Сух или мокър моп търсите?
А това" Какво ще ми препоръчате ?"ми е любим въпрос.Девойки,прочетете поне първата страница.Вложен е много труд в нея .И как да препоръчам нещо без да знам основните ви изисквания? Да не говорим ,че понякога се сравняват несравними неща и всичко зависи от бюджета например или от вашите критерии за чистота,или от мебелите ви вкъщи.

# 664
  • Мнения: 2 074
Четох много и се обърквам все повече. Има много...и не мога да схвана дори някои по какво се различават. Затова попитах да ми препоръчате нещо.
Жилище около 70 кв. м., ламинат и плочки, няколко мънички килимчета, средно дебели. Искам робот с по-простичко управление, да има гаранция и резервни части/консумативи в България.Да не е скъп, до 500-600лв, добре е и да има функция миене. Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете да избера нещо.

# 665
  • Мнения: 5 655
За тия пари с функция миене и гаранция в България се сещам само за Maya. Може и ILife да се вземе от български магазин, но е хаотичен и аз лично от двете бих избрала Мая-та.

# 666
  • Мнения: 16 897
Ксиомито, но без функция миене ✌

# 667
  • Мнения: 82
Здравейте,

От всичко прочетено до тук и отзивите се спрях до тези варианти - Ксиоми 1, Ксиоми 2 или Сузука. Според вас коя е най-подходяща и всъщност какви са преимуществата на всяка. Ще се използва в малко жилище (70 кв.м.), като повърхностите са ламинат в стаите и гранитогрес в коридора - без килими, домашни любимци и високи прагове.

Благодаря ви предварително за мненията!

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 13:25 от PVM

# 668
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз ползвам Румба 866, доволна съм от нея, общо взето, чисти добре
Не успях да разбера опозна ли къщата или си чисти хаотично, но не съм се и пробвала, защото чисти като ме няма.
Упорито не иска да влиза под един шкаф, достатъчно висок е, още повече че отдолу и е докингстанцията, ама неще и неще. Реших че може да и е тъмно и да се бърка, че е препятствие, светих и с фенерчета, пъхах я вътре, да види че не е  страшно - пак си неще. Явно там ще си чистя сама.

 Имам и едни килимчета икейски, много си ги харесвам, не може да се качва на тях. Имам и куче и две котки, и обезкосмяването ми е по-важно отколкото килимчетата. Ето тези са - https://www.ikea.bg/textiles/rugs/Runners-and-small-rugs/adum-4436/00230666/. Явно са и твърде високи.

Малко има навика да се хвърля от ниски прагчета, не че ще се пребие, нисичко е, но съм я пуснала да чисти в тоя сектор и като се сурне, остава недочистено.

Другият ми проблем, е че имам твърде много прагове и трябва да я пускам аз да чисти по различните стаи, но това си е до моите архитектурни решения, не до роботчето.

С котките и кучето се разбира добре.

А, да - шумна е. Намен не ми пречи. На съседите също.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 476
Здравейте,

От всичко прочетено до тук и отзивите се спрях до тези варианти - Ксиоми 1, Ксиоми 2 или Сузука. Според вас коя е най-подходяща и всъщност какви са преимуществата на всяка. Ще се използва в малко жилище (70 кв.м.), като повърхностите са ламинат в стайте и гранитогрес в коридора - без килими, домашни любимци и високи прагове.

Благодаря ви предварително за мненията!
От тези трите бих взела Ксиоми 1 или 2, според бюджета. Сузука нещо не ми вдъхва доверие, не знам с консумативите как е при нея. Ксиоми 2 има и моп и доколкото знам миещ филтър, не се сещам за други разлики с Ксиоми 1. Консумативи за тях има на добри цени в китайските сайтове и няма да е трудно с тях. А и казват, че чисти систематично, за Сузука мисля че не е така,

possessed, щом докинг станцията и е под този шкаф може би затова заобикаля и не влиза да чисти там, но  предполагам си се прибира на нея без проблем? И аз съм бутнала станцията под една малка масичка и не влиза под нея да чисти, но си се прибира спокойно, въпреки че няма посоченото разстояние около станцията. По принцип 866 не чисти систематично, но това не и пречи да си изчисти чудесно стаята. Ако я гледаш е дразнещо, но както ти си я пускаш, когато те няма после виждаш само задоволителния резултат Simple Smile
Повечето не са много тихи, мисля че най-тихи са LG, ако не се лъжа, но и мен това не ме притеснява, дори и да съм тук не ми пречи...нали чисти вместо мен, няма как да имам забележки към не съвсем тихия и звук Grinning

# 670
  • Мнения: 98
https://www.aliexpress.com/item/2016-Original-XIAOMI-MI-Robot-Va … priceBeautifyAB=0
Здравейте, и аз търся роботче и съм се спряла на тази оферта от алито. Някой има ли същия модел и дали са надеждни според вас?

# 671
  • Мнения: 5 655
https://www.aliexpress.com/item/2016-Original-XIAOMI-MI-Robot-Va … priceBeautifyAB=0
Здравейте, и аз търся роботче и съм се спряла на тази оферта от алито. Някой има ли същия модел и дали са надеждни според вас?

Това е първата генерация, която често коментираме. Има доста притежатели, моята също е такава и съм доволна.
Само за информация - за петдесетина лв отгоре можеш да я вземеш от България с 2 години гаранция.

# 672
  • Мнения: 16 897
Елинор, върни се няколко страници назад и прочети - нон стоп я коментираме. Включително и аз като най-пресен собственик ✌

# 673
  • София
  • Мнения: 1 870
Здравейте и на мен ми трябва помощ за избора на робот Simple Smile
Имаме 2 котки, няколко лайсни и един килим, но не е шаги, а обикновен.

Гледах ilife, понеже ми е по-скромен бюджета, но не мога да избера модел. Струва ли си да е и с моп? V7S Pro дали е оптимален избор или от някой друг модел сте по-доволни? Simple Smile

# 674
  • София
  • Мнения: 1 476
Здравейте и на мен ми трябва помощ за избора на робот Simple Smile
Имаме 2 котки, няколко лайсни и един килим, но не е шаги, а обикновен.

Гледах ilife, понеже ми е по-скромен бюджета, но не мога да избера модел. Струва ли си да е и с моп? V7S Pro дали е оптимален избор или от някой друг модел сте по-доволни? Simple Smile

По мои наблюдения в тази тема няма много ползватели на ilife. Има една група във фейсбук /може и да има и др., но тази знам/, където могат повече да помогнат в насоките:

Скрит текст:

Разликата в парите с Xiaomi не е голяма, а от прочетеното из темата и групата във фейсбук бих предпочела и препоръчала Xiaomi. За ilife постоянно чета въпроси как да се реши един или друг проблем с роботчето...

Общи условия

Активация на акаунт