" Дървото на живота" - повторение по Нова телевизия.

  • 68 614
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 655
Шопов и Карамазов са уникални спор няма. Simple Smile
Щях да повърна като слушах партийното събранийце на пишман комунистчетата и как даваха майка България за съветска република. Мръсна продажна сган. Стамболов правилно беше подпукал русофилите наред.
Това комунист и на снимка да видиш пак шамар заслужава.




А като се замислиш, че тези после са ни управлявали 45 години....

# 661
  • Мнения: 993
А като се замислиш, че тези после са ни управлявали 45 години....
Че даже и днес наследници и партийни членове ни управляват... Пълна пародия. А Георги Димитров много хубаво го бяха докарали като образ - един простак, съветски гражданин, който поръчва убийствата на хиляди българи. Христо го видяхме какъв е страхливец, когато отиде на война - то да не е като да взривяваш църкви тихомълком. Апропо, не съм гледала преди това сериала, но имам много мрачно предчувствие как ще завърши.

Скрит текст:
Христо ще е сред участниците в атенатата в "Света Неделя" и там ще загине Йордан, който години преди това спаси живота на брат си.

# 662
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 169
Като гледам филма и се чудя какво ли се е променило след 100 години. Дали разделянето на "републики"  или продажничеството на властимащите. Сто години тъпчем на едно място, командват ни хора които са готови да ни направят чужда република или пък направо дават на чужденците земята с гробовете на предците ни. Комунисти или царски поддръжници каква е разликата?

# 663
  • Мнения: 993
Kомунисти или царски поддръжници каква е разликата?
Огромна...

# 664
  • Мнения: 1 291
Радвам се, че точно днес, навръх деня, в който почитаме жертвите на комунизма, се падна и този епизод. Да се види "другарите" каква чуждопоклонническа паплач са.
Не съм съгласна! Времената тогава са били съвсем други. Лесно е днес, след като сме видели всички грешки, да осъждаме, но за времето си това са били наистина много напредничави идеи и Октомврийската революция е дала надежда на хилядите работници, ограбвани и експлоатирани. В случая ми е чудно , че точно Христо и този адвокат(не помня името му) са прегърнали тази идея. Но замисляли ли сте се какво ли ще кажат бъдещите поколения за нас след 100 години? Кой знае какви грешки ще ни открият и може даже да забранят изучаването на периода ББ в учебниците...(това беше майтап, разбира се).Но да съдим не трябва. Просто приемаме , че това е историята.

# 665
  • София
  • Мнения: 23 156
Радвам се, че точно днес, навръх деня, в който почитаме жертвите на комунизма, се падна и този епизод. Да се види "другарите" каква чуждопоклонническа паплач са.
Не съм съгласна! Времената тогава са били съвсем други. Лесно е днес, след като сме видели всички грешки, да осъждаме, но за времето си това са били наистина много напредничави идеи и Октомврийската революция е дала надежда на хилядите работници, ограбвани и експлоатирани. В случая ми е чудно , че точно Христо и този адвокат(не помня името му) са прегърнали тази идея. Но замисляли ли сте се какво ли ще кажат бъдещите поколения за нас след 100 години? Кой знае какви грешки ще ни открият и може даже да забранят изучаването на периода ББ в учебниците...(това беше майтап, разбира се).Но да съдим не трябва. Просто приемаме , че това е историята.

Адвокат Каменов.  Peace

# 666
  • Мнения: 993
Радвам се, че точно днес, навръх деня, в който почитаме жертвите на комунизма, се падна и този епизод. Да се види "другарите" каква чуждопоклонническа паплач са.
Не съм съгласна! Времената тогава са били съвсем други. Лесно е днес, след като сме видели всички грешки, да осъждаме, но за времето си това са били наистина много напредничави идеи и Октомврийската революция е дала надежда на хилядите работници, ограбвани и експлоатирани. В случая ми е чудно , че точно Христо и този адвокат(не помня името му) са прегърнали тази идея. Но замисляли ли сте се какво ли ще кажат бъдещите поколения за нас след 100 години? Кой знае какви грешки ще ни открият и може даже да забранят изучаването на периода ББ в учебниците...(това беше майтап, разбира се).Но да съдим не трябва. Просто приемаме , че това е историята.
Напротив, точно наша работа е да осъждаме и да се учим от историята, за да не допускаме никога да се случват същите грешки. Комунизмът се провали с гръм и трясък, повличайки милиони животи и съдби със себе си. И ще споделя една мисъл, цитат на един писател: "Комунистът е човек, който мечтае държавата да го направи буржоа".

# 667
  • Мнения: 1 291
Радвам се, че точно днес, навръх деня, в който почитаме жертвите на комунизма, се падна и този епизод. Да се види "другарите" каква чуждопоклонническа паплач са.
Не съм съгласна! Времената тогава са били съвсем други. Лесно е днес, след като сме видели всички грешки, да осъждаме, но за времето си това са били наистина много напредничави идеи и Октомврийската революция е дала надежда на хилядите работници, ограбвани и експлоатирани. В случая ми е чудно , че точно Христо и този адвокат(не помня името му) са прегърнали тази идея. Но замисляли ли сте се какво ли ще кажат бъдещите поколения за нас след 100 години? Кой знае какви грешки ще ни открият и може даже да забранят изучаването на периода ББ в учебниците...(това беше майтап, разбира се).Но да съдим не трябва. Просто приемаме , че това е историята.
Напротив, точно наша работа е да осъждаме и да се учим от историята, за да не допускаме никога да се случват същите грешки. Комунизмът се провали с гръм и трясък, повличайки милиони животи и съдби със себе си. И ще споделя една мисъл, цитат на един писател: "Комунистът е човек, който мечтае държавата да го направи буржоа".
Всяко време с неговите грешки.Естествено, няма да са същите, но грешки винаги ще има.Както и не са спрели войните, например. Винаги ме е учудвало желанието да се убива и да се води война-историята е пълна с такива трагедии, а продължават да се повтарят. Филмът е полезен с това, че показва генезиса на всички събития, следващи този период.

# 668
  • Мнения: 993
Има една френска поговорка, която гласи "Където има земя, там има война". Желанието да убиваш невинаги е водещо. В много от случаите е да защитиш нещо свое. Филмът е полезен и с това, че много добре показва, че не сме случили на съседи.

# 669
  • София
  • Мнения: 7 895
Йордан и Панто в комбина, че чак и Илия се включи. Всичко е заради Бела, Илия заради друг не би си и мръднал пръста.

# 670
  • Мнения: 6 604
Илия защо преби жена си?

# 671
  • София
  • Мнения: 7 895
Илия защо преби жена си?
Защото още в миналия епизод се усети, че тя има нещо с геодезиста.

# 672
  • София
  • Мнения: 14 875
Илия защо преби жена си?
Видя я да се натиска на златотърсача.
Сцената със сираците беше потресаваща. Домашните само ме бъзикат, че рева като магаре. За гърлото ме хващат тези моменти.

# 673
  • Мнения: 6 604
Благодаря. 
Сцената със сираците беше много силна.😢

# 674
  • София
  • Мнения: 7 895
Явно всички които следяха сериала са го изгледали в нета.

Последна редакция: вт, 06 фев 2018, 07:29 от Shatzi

Общи условия

Активация на акаунт