Абитуриентски страсти 2018

  • 289 621
  • 2 394
  •   1
Отговори
# 2 145
# 2 146
  • Мнения: 145
Не ми харесва черният чорапогащник, най-малко пък в комбинация със сандали.

# 2 147
  • Мнения: 36 953
Специално в тази визия нищо не ми харесва. А най-грозна е татуировката на гърба.
Между другото, има и други участнички с грозни татуировки. Виждала съм и красиви в нета (да не би някой да каже, че отричам изцяло татуирането), но тези не са от тях.

# 2 148
  • Мнения: 10 498
На мен ми хареса едно момиче от Нова Загора с тъмносиня рокля, но и тя имаше само една снимка

# 2 149
  • София
  • Мнения: 717
Момичето с тази рокля май е забравила ,че отива на бал ... Роклята е по скоро за друго място .

# 2 150
  • Мнения: 9 462
Аз пък не разбирам защо се дразните на момичетата с носии или рокли с такава тематика. Така са искали, така са се облекли. Съмнявам се, че точно патриотизмът тук е водещ. В крайна сметка и в други държави стилизираната носия се приема за официално облекло и се облича за официални поводи, напр. в Германия, Япония.
Тук говорим за абитуриентски бал, където можеш да се явиш с тесни панталони, над глезените (при момчетата) и полугола (момичетата), с деколте до пъпа, със зелена коса, татуировки, дънки, тениска със сако, но ако си с носия или нещо подобно на нея - не. Веднага си обявен за "търсещ/а внимание" или обвинен във фалшив патриотизъм.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 22:24 от Deni-meni

# 2 151
  • Мнения: 8 935
Аз пък си мислех само, че момичетата избрали носия за бала най-вероятно ходят сериозно на народни танци и оттам имат пресантиман към носиите. Прекомерен патриотизъм не съм им приписвала.

# 2 152
  • Мнения: 5 966
Момичето с тази рокля май е забравила ,че отива на бал ... Роклята е по скоро за друго място .


За къде е роклята?

# 2 153
  • Мнения: 9 462
Скрит текст:
Момичето с тази рокля май е забравила ,че отива на бал ... Роклята е по скоро за друго място .


За къде е роклята?
За траурен воал на вдовица?Blush 
По този повод 11-год. ми дъщеря класифицира роклите на абитуриентките на следния принцип:
 - черна - отива на погребение
- бяла или подобен на белия цвят - булка
- цветна  - шаферка на булката  Joy

# 2 154
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
иска ми се да видя снимка на момчето с червените обувки. Simple Smile на снимката с черното перде е, но в гръб.
интересно ми е какво друго червено има. Simple Smile

# 2 155
# 2 156
  • Мнения: 36 953
Японците си носят кимоната по официални поводи, но при тях това е по-широко разпространено и не изглежда странно. Тук с носиите е почти същото като с прозрачните рокли с деколте до пъпа и твърде ексцентричните тоалети - носят се с конкретната идея да привличат внимание. Твърде очевиден замисъл. Ако пък целият клас се облече в носии изглежда още по-неестествено, защото явно някой ги е накарал. В началото на темата имаше един клас с носии, в който две от момичетата бяха с официални рокли. Представям си как отговорничката на класа или класната, или друг "гений" е казал "Хайде всички да се облечем с носии за бала" (или за изпращането). Всички са отговорили "Бееее", а тези двечките са казали, че ще облекат каквото си искат, което им прави чест Simple Smile

# 2 157
  • Мнения: 3 922
Дори стилизирани нашите народни носии не са никак подходящи за такова събитие като абитуриентски бал. Твърде провинциално ми е. Наистина има други нации с традиционни костюми, които спокойно биха се вписали в подобно събитие и то навсякъде по света.
Те присъстват и в колекциите на водещите световни дизайнери почти непрекъснато.
Примерно официална рокля с елементи от индийския национален костюм:
Скрит текст:

Китайските традиционни облекла също:
Скрит текст:


# 2 158
  • Мнения: 36 953
Индийците си носят саритата ежедневно, не само за официални случаи. Спомням си, когато излязоха индийските сериали, имах дълъг спор с една позната, според която действието в Малката булка се развивало най-рано през 19-ти век. Естествено, след няколко излъчени епизода, тя започна да забелязва автомобилите и другите доказателства, че става дума за нашето съвремие.

# 2 159
  • Майничка
  • Мнения: 12 705
Дори стилизирани нашите народни носии не са никак подходящи за такова събитие като абитуриентски бал. Твърде провинциално ми е. Наистина има други нации с традиционни костюми, които спокойно биха се вписали в подобно събитие и то навсякъде по света.
Те присъстват и в колекциите на водещите световни дизайнери почти непрекъснато. ...

Китайските традиционни облекла също:
Скрит текст:



Според мен, последната китайска рокля, с една по-различна бродерия, би могла да мине и за стилизирана наша носия. Има доста сполучливи решения на баловете в последните години, но май все нещо липсва, за да се получи наистина "Ехаа!"
Ето тази рокля, в дълъг вариант, например:

или тази болярска, без пембените рози

на това момиче, ако имаше някакъв корсаж върху кошулята

тази риза също, ако имаше горна част, която да подчертае бялото и бродерията

Както и тоалетът с ресните от предните страници, въпреки че там лентата с пендарите през челото идваше прекалена.

Общи условия

Активация на акаунт