Медицински Център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 2

  • 82 247
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 769
Не съм още. Изпих 4-тия АБ и чакам да мине карентния срок, за да ходя пак на МБ. Само че аз се преместих в Торакс за МБ и лечения. Нещо Танев не ми хареса хич /какво сме правели ние жените, та все сме хващали бактерии, имало много провалени трансфери, това било масово и т.н/ и реших да потърся друг лекар. Никак не съм ентусиазирана от факта, че се опита да изкара мен виновна, че не съм се излекувала, въпреки перфектните хигиенни мерки, които съм взела.
Та така, кретам си още по лекари. Надявам се да ме излекуват и да продължим.

# 646
  • Мнения: 828
Танев типично на повечето мъже не блести с коментарите си. И на мен след хистероскопията ми беше казал някаква глупост.Щом му нямаш доверие добре си направила, че си се преместила. Дано да я пребориш тая гадост, че вече много АБ смени.

# 647
  • Мнения: 148
nighthawk днес бяхме при доц. Русев. Консултацията струваше 50лв. За изследвания платихме 480лв, бяха 5 на брой. Запомних само - ембриотоксичен тест, nk клетки и за тромбофилия. Резултатите ще получа online, след което ще се чуем по телефона и ако има нужда отново ще го посетим.

# 648
  • Мнения: 48
nighthawk днес бяхме при доц. Русев. Консултацията струваше 50лв. За изследвания платихме 480лв, бяха 5 на брой. Запомних само - ембриотоксичен тест, nk клетки и за тромбофилия. Резултатите ще получа online, след което ще се чуем по телефона и ако има нужда отново ще го посетим.
Аз си запазих час за 25.10., чак тогава имаше свободен, казаха ми днес, че е 40лв прегледа, да видим какво ще излезе при мен

# 649
  • Мнения: 7 198
Аз съм с отрицателен тест след трансфер с ДЯ.

Говорих с ембриолога преди оплождането да направят ИМСИ. Той нещо взе да ми увърта, че го правели в крайни случаи, по тяхна преценка и т.н. Казах му, че каквото и да струва, ще си доплатя.
На трансфера не ми казаха по какъв метод са ги оплодили, но по липсата на доплащане стана ясно, че не са направили ИМСИ. В сайта им обаче са си го обявили и ми е любопитно дали на някого са го прилагали.

Отделно, не ми казаха нищо за качество на яйцеклетките, качество на ембрионите, никаква информация. Нямам и протокол. По принцип ли е такава практиката или на мен са ми спестили нещо?

Моля момичетата по ДП, които пишеха доста активно тук, да се включат с мнение.

# 650
  • Мнения: 1 741
Аз съм с отрицателен тест след трансфер с ДЯ.

Говорих с ембриолога преди оплождането да направят ИМСИ. Той нещо взе да ми увърта, че го правели в крайни случаи, по тяхна преценка и т.н. Казах му, че каквото и да струва, ще си доплатя.
На трансфера не ми казаха по какъв метод са ги оплодили, но по липсата на доплащане стана ясно, че не са направили ИМСИ. В сайта им обаче са си го обявили и ми е любопитно дали на някого са го прилагали.

Отделно, не ми казаха нищо за качество на яйцеклетките, качество на ембрионите, никаква информация. Нямам и протокол. По принцип ли е такава практиката или на мен са ми спестили нещо?

Моля момичетата по ДП, които пишеха доста активно тук, да се включат с мнение.
Много съжалявам, Стеле Sad !!!! След неуспешен опит в друга клиника със собствени Я, смятах да се насоча и аз към "Ню Лайф" с ДЯ и с оплождане задължително ИМСИ ( с тежък мъжки фактор сме), само,че като те чета...нещо взех да се разубеждавам...Sad

# 651
  • Мнения: 272
Аз съм с отрицателен тест след трансфер с ДЯ.

Говорих с ембриолога преди оплождането да направят ИМСИ. Той нещо взе да ми увърта, че го правели в крайни случаи, по тяхна преценка и т.н. Казах му, че каквото и да струва, ще си доплатя.
На трансфера не ми казаха по какъв метод са ги оплодили, но по липсата на доплащане стана ясно, че не са направили ИМСИ. В сайта им обаче са си го обявили и ми е любопитно дали на някого са го прилагали.

Отделно, не ми казаха нищо за качество на яйцеклетките, качество на ембрионите, никаква информация. Нямам и протокол. По принцип ли е такава практиката или на мен са ми спестили нещо?

Моля момичетата по ДП, които пишеха доста активно тук, да се включат с мнение.
Stela много съжалявам за резултата! Ти защо си така убедена , че  сте за метода ИМСИ. Защото разликата между ИМСИ и ИКСИ до колкото съм разбрала е това да се намери един два сперматозоида, но да са ок.  Той, до колкото знам е за случай и тежък мъжки фактор. Вие с такъв ли сте? ( ако си казвала някъде, и не съм прочела ме извини) . В клиниката правят този метод и той наистина е по преценка на ембриолога, но ти разговарят ли с Влади по този въпрос , че искаш ИМСИ? Влади движи нещата по донорската програма.
И как няма да знаеш нищо за ембрионите... Аз не разбрах  - за тези който са трансплантирани или за тези който са замразени.... Ти ме изненада!

# 652
  • Мнения: 7 198
Имаме лоша морфология.

Говорих за ИМСИ направо с главния ембриолог - Димитров.

Пак той в деня на трансфера ме информира за броя на ембрионите, колко ще се трансферират, колко ще се замразят. Даде ми да подпиша документи за трансфера и замразяването (от които междудругото нямам екземпляри за мен) и това беше. Като цяло той досега ми е направил впечатление на неразговорлив и неотзивчив.

# 653
  • Мнения: 828
Stela колко ембриони имате? Откъм документи са много зле в клиниката.Аз съм чела,че в други клиники дават протокол колко ембриони са оплодени,какво им е качеството и т.н.Тук такова не видях обаче има една особеност: на 3ти ден всички ембриони са качествени.След това настъпват разни дефекти,на които реално се дължи факта,че не всички оцеляват до 5ти ден, имплантация и раждане.Ето това е много тънката подробност, която ни спестяват.А тя в нашия случай е решаваща.Защото в клиниката работят само с ембриони на 3ти ден.Нашата морфология също не е добра,но казаха,че имаме количество.Чак впоследствие след двата миседа заговорихме за мъжки фактор,кариотип и ПИД. Логиката им е,че ако имаш достатъчно оплодени значи не си с мъжки проблем....така ми го казаха

# 654
  • Мнения: 7 198
Имахме 7 оплодени яйцеклетки. На трети ден ми казаха, че имахме 4 ембриона. 1 за трансфера, другите ги замразяват. Останалите (но колко останали пак не разбрах) щели да ги отглеждат до 5-ти ден да видят дали и от тях ще има за замразяване. Но ми се обадиха след 2 дни и ми казаха, че не се развивали добре и не ставали за замразяване.
Та имам 3 замразени ембриона на 3-ти ден.

# 655
  • Мнения: 1 680
И при моша морфология се оплождат я., но после ембрионите забавят развитие и не оцеляват до бластоцисти.
При ИКСИ сперматозоидите се избират с микроскоп с увеличение 200-400 пъти, а при ИМСИ то е над 6000 пъти, при което естествено се забелязват дори и малките дефекти.
Например в Турция оплождането е винаги ИКСИ+ИМСИ. Не разбирам,  ако една клиника има микроскоп за ИМСИ, какво и пречи да го ползва, особено ако двойката настоява и ще си плати. Не може само ембриологът да решава,  след като ние даваме един куп пари. И нямам предвид само Ню Лайф, този разговор съм го водила и в други клиники.
Стеле, би трябвало поне да знаеш на колко клетки са ти ембрионите, питай- оттам може да разбереш и потенциала им. На трети ден би трябвало да са поне с 8 клетки.

# 656
  • Мнения: 828
Puh4e и преди съм казвала,че в клиниката много неща не се коментират с пациента, което не е редно.Аз лично много съм възмутена,че никой не ми каза,че ембрионите се замразяват по 2, съответно на първия трансфер ми върнаха един,а втория....не са го замразили, не знам какво е станало с него.Само се моля да не са го изхвърлили само защото не замразяват единични.И аз бих си платила за този единствен ембрион защото както съм тръгнала,може точно той да не ми стигне до успешната бременност. Това са важни решения, които трябва да зависят само и единствено от пациента

# 657
  • Мнения: 1 680
Логично е да са замразили на трети ден тези, които до този момент са се развивали ( деляли) както трябва. Другите най-вероятно са изоставали с деленето и затова са ги наблюдавали още, и съответно те по-късно са спряли  развитие. При опита ми в Турция се получи същото.
Това, което мен ме отказа от Ню Лайф е, че не чакат да бластоцисти.

# 658
  • Мнения: 7 198
Белали, ще питам. Дали по телефона или на място, ще се опитам да си поизясня нещата. Ама след дъжд качулка. Една маса пари и нищо.

# 659
  • Мнения: 1 680
Стела, не смятам, че ще е нищо. От 7 оплодени я.,в крайна сметка може да станат 1 или 2 бластоциста, които да се развият в бебчета. Ако ембрионите бяха изчакани до 5 ден, щяхте още на първия трансфер да върнете от тях. Но понеже са 3-дневни  се налагат повече трансфери, докато улучите правилните ембриони.

Общи условия

Активация на акаунт