Медицински Център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 2

  • 82 249
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 200
Пухче, страх ме е от замразения трансфер. Имам един такъв, но с мои яйцеклетки. Бяхме замразили четири ембриона на трети ден. Когато дойде момента да ги размразят, от тези четирите никой не тръгнал да се развива. Трансфера беше на път да се провали. В последния момент ми се обадиха една сутрин, че единият се размърдал нещо и все пак ми го върнаха. Но така и не се получи нищо. Това в друга клиника, но си ми остана страхът от размразяване на ембриони.

# 661
  • Мнения: 1 680
Затова е важно да се замразяват само ембриони с потенциал. Ако са такива, които изостават с деленето, естествено че няма да продължат развитие след размразяването. Затова ембриолозите трябва да са добри. Но в случая мисля, че са замразили добрите, щом са наблюдавали още другите. Ако бяха безскрупулни щяха да замразят всички, а ако се стигне до тях  да ви кажат, че след размразяването не стават.
И за да те успокоя, ще ти кажа, че в Бахчеджи правят само замразени трансфери, защото са по-успешни

# 662
  • Мнения: 7 200
Дано си права, дано. Че днес съм на върха на отчаянието си...

# 663
  • Мнения: 828
Димитров е много добър ембриолог,даже в клиниката ми в София имаха отлични отзиви за него.Просто са много натоварени и затова ти предложих да го питаш кога му е удобно да ти отдели малко повече време на спокойствие.На нас доста инфо ни даде преди трансфера.Включително може да искаш пълна информация за донора си - списък с всички изследвания,баби,дядовци, на моя даже имаше отговор на въпроса защо е станал донор.Искай си ги,за мен това е ценна информация

# 664
  • Мнения: 7 200
Бела ли, той сам ли ви даде тази информация или вие му я поискахте?

# 665
  • Мнения: 828
Честно казано той само подхвърли докато си говорихме.После от клиниката отказаха да ми дадат тази инфо.Трябваше да настоявам докато я получа.Но факт е,че я има.Може би не смятат,че е важна за нас,но според мен е доста информативна

# 666
  • Мнения: 7 200
Питам не за друго, а защото с мен не беше много разговорлив, остави ме с впечатление, че не иска да се обяснява много. И не знам дали това е лично отношение или по принцип си е такъв.

# 667
  • Мнения: 828
Не е целенасочено мисля,по-скоро са затрупани с работа.

# 668
  • Мнения: 272
Питам не за друго, а защото с мен не беше много разговорлив, остави ме с впечатление, че не иска да се обяснява много. И не знам дали това е лично отношение или по принцип си е такъв.
Simple Smile)) Стела, това не е лично отношение. Той просто е такъв човек - пестелив на думи, но пък с малко думи би обяснил много неща. Не е от хората който говорят много. И наистина Белали е права, имат доста работа и това понякога също е пречка да води дълъг и обяснителен разговор, но пък никога не съм го видяла ядосан...  Аз мисля че би могло да се организира такава среща, за да си обясниш някой моменти от целия процес, ИМСИ, ембриони и всичко което те притеснява и което споделяш тук... То от своя страна пък плаши други жени, който искат да опитат в клиниката (четох един коментар по горе) . Моя съвет е да се свържеш с Влади , и той ще ти съдейства.
Аз пък съм на вълна за ЗЕТ от моите замразени ембриони..., време е за дете номер две. Нямам време, станах на 43....Simple Smile))) така че и аз скоро ще имам вземане даване с доц. Димитров и Влади.
Между другото, аз бях на деня на отворените врати за донорска програма за яйцеклетки на 16ти октомври, и там обявиха нещо доста интересно - успеваемостта на клиниката в донорската програма е 72%,  което никак не е зле.... 45 % е успеваемостта при инвитро процедурите..
Късмет желая на всички, и на себе си...

# 669
  • Мнения: 828
Jully75  чакам с нетърпение да се похвалиш скоро с положителен тест. Много е хубаво да имаш замразени ембриончета - така много по-лесно се планират нещата.Знаеш,че те чакат и си спокоен.
Само едно нещо да отбележа,не е характерно само за Ню лайф,а и за много други клиники.Тези статистики и % успеваемост са на база положителни тестове за бременност.Те не включват % успех до живо раждане и създават илюзорни представи за висок успех.Когато започнат да отчитат процентите живородени деца от процедури,тогава ще се види реалната картинка.Не е номера да подготвиш една лигавица с хапчета и да върнеш ембрионите.В тази връзка много харесвам клиники,в които имат на разположение имунолог, ендокринолог и т.н и работят е екип.Защото до ДЯ опират пациентки,които не са първа младост и имат доста други проблеми, които често са фатални за оцеляване на ембриона до края.

# 670
  • Мнения: 283
Jully 75, от колко време са ви замразените ембриони? На нас ни казаха, че срока е пет години.  И затова и ние се замисляме за другата година да правим ЗЕТ,  тъй като 2020 г ни изтичат тези годинки.

# 671
  • Мнения: 41
Здравей на всички.Доста време следа темата. Има нужда от вашето мнение или съвет. Ние сме с мъжки фактор (варикоцеле).След операция направихме лечение но не дава по добри резултати.Сега решихме да кандидатстваме за инвитро в клиника New life при доктор Петрова.
Моля ака някой може да ми обясни процедурата за кандидатстването?
Благодаря предварително и пожелавам много успех на всички вас.

# 672
  • Мнения: 272
Jully 75, от колко време са ви замразените ембриони? На нас ни казаха, че срока е пет години.  И затова и ние се замисляме за другата година да правим ЗЕТ,  тъй като 2020 г ни изтичат тези годинки.
Моите са от преди две години. Но времето и годинките ни си вървят неусетно, детето стана на 1 годинка и  мисля да пробваме за второ до като все още имаме сили за гледане... на 43 години съм...

# 673
  • Мнения: 7 200
И аз съм на 43г. И въобще не знам и едно дали ще имам...

# 674
  • Мнения: 272
И аз съм на 43г. И въобще не знам и едно дали ще имам...
ей не се отчайвай! аз едва миналата година се "сдобих" с едно... Така, че на тези години както се сдобих с първото така ще се сдобия и с второто... илюзии не си правя. И време за напразни надежди нямам.
И колкото по бързо го осъзнаят и приемат жените с нашия проблем, толкова по добре за тях...
Съжалявам ако имам по рязък тон понякога!

Общи условия

Активация на акаунт