Моля за съвет! Шарена коса със зелено/оранжав оттенък

  • 2 819
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,преди 7месеца ходих да изсветлят косата ми която 8години я боядисвах в черно,резултата беше накъсана коса която се разтяга като ластик,уж в някакъв кафяв нюанс на петна,леко по леко постигнах някакъв горе долу равномерен средно рус цвят но със оранжаво-жълт оттенък,ходих на възстановяващи терапии фризьорката ме посъветва да се боядисам пепелно русо щяло да убие всички оттенъци,и резултата беше жабешко зеленикави кичури,въпроса ми могат ли да се покрият тези зелени кичурчета. Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Някой може ли да даде съвет каква боя за коса да взема и дали изобщо ще се премахне това зеленикаво?

# 2
  • Мнения: 1 334
Съчуствам Ви!
Аз на първо място ще отида при фризьор, който е с добри препоръки, тъй като този, при когото сте били явно не разбира от боядисване ( има такива, които се справят по-добре със подстрижката, но боята им куца ). Бих поискала съвет при създалата се ситуация от него/нея: какви опции има в тази ситуация и action.
Късмет!

# 3
  • Мнения: X
Повечето фризьори гледат да вземат парите и да не вършат почти нищо. При изсветляването от черна към руса така ми се накъса косата защото фризьорката реши,че ще прави кичури и ще подстригва други хора,пък с моята коса квото стане стане..... После това със препоръката за пепелно русо от друг фризьор ми дойде в повече,не мисля,че мога да се доверя отново?

# 4
  • Мнения: 1 334
Не мога да се съглася. А и няма как да поправите стореното, ако не се доверите някому.
Аз съм доволна от обслужването и мога спокойно да се доверя на 3 фризьора.
От кой град сте?

# 5
  • Мнения: X
От Червен бряг,изсветляването беше в гр.Мездра фризьорката с много положителни отзиви,но явно работи според хора и настроение,наскоро видях нейн резултат от черна към хубаво кафяво и се ядосах много,моето кафяво не беше кафяво.... В Червен бряг ходих и там не останах доволна. Явно по малките градове няма добри фризьори.

# 6
  • Мнения: 1 334
За съжаление нямам никакви познати фризьори там.
Дано се включи някой разбиращ от бои, който поне дистанционно да Ви насочи как може да се подобри цвета.

# 7
  • Мнения: X
Надявам се някой да се включи,благодаря ви все пак Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 458
Често се стига до този "приятен" блатен оттенък, когато на жълтеникава коса се нанесе чисто пепелен нюанс - 1-ца след точката в номера. В пепелта има синьо + жълтото = зелено, което се неутрализира с червено. Но така ще се подсилят оранжавеещите участъци, абе сложна работа...
Отделно на тази силно третирана коса не препоръчвам сега още една боя. Първо трябва да се възстановят пораженията от изсветляването.
За временно закърпване на положението - оцветяващи балсами с превес на червените тонове в тях. Никакви пепелни и перлени, може и чисти натурални тонове.
Има тема за блондинки, както и такава, в която се коментира всичко за косата, разгледайте.

# 9
  • Мнения: X
Благодаря,не искам червено,с времето няма ли да се покрие или премахне зеленото,а за възстановяване едва ли има смисъл да говорим,примирала съм се вече с накъсаната,увредена и разтягаща се коса,ужасно е,но май нямам избор освен да чакам са израсне нова,правя често маски и терапии..

# 10
  • Мнения: 4 734
Зеленикавия или сивия оттенък след няколко измивания  изчезва и косата става отново жълтееща или оранжева... Така че не се притеснявай за зеления нюанс... По-скоро си мисля той като се измие какъв цвят ще стане косата ти.. Ти какъв нюанс на русото целиш - пепелно русо, натурално русо или златисто? Защото пепелното се постига и задържа най-трудно, понеже се измива бързо... Вземи си Blond siver серии за руси коси - шампоан и балсам, те регулират косата ти да е руса, а не жълта или оранжева...  Погледни в темата за блондинките, има идеи как се поддържат изрусени коси...

# 11
  • Мнения: X
Натурално русо,но все още не съм постигнала еднакъв цвят,дано да се премахне това зелено,да ползвам blond silver шампоан,напоследък се боядисвах сама вкъщи със syoss лешниково рус,след това garnier olia средно рус след това по препоръка пепелно русо и изобщо не ми хареса. Мисля отново да взема лешниково рус.

# 12
  • Мнения: 1 458
О не, нямам предвид смяна на цвета. Просто зеленото се неутрализира от червено. Идеята ми е да се вземе червен/розов балсам оцветител, който може да се разреди с обикновен балсам и да се пробва да се нанесе само по кичурите, които зеленееят.
За боите специално си има коректори за добавяне. Това за професионалните де.
Възстановяването също не е мисия-невъзможна, има как, но е малко проба-грешка и не е евтино... Grin
Силвър шампоан върху зеленото не препоръчвам.
Както казах, ако си решила все пак за боя, някакъв чист нюанс 7.0, 8.0 и т.н. Сайъс не ги знам как са като номерация.

# 13
  • Мнения: 4 734
Когато искаш да постигнеш конкретен цвят, избери номер и боядисвай само с него... Понеже сменяш цветовете, за това косата ти става на петна.. Освен това прехода от черно към русо няма как да стане от раз, нужно е наслагване и може да мине известно време и косата да не е еднаква... Но това ще стане рано или късно... Просто се спри на един цвят и марка боя, която ти покрива и използвай само нея... Някои бои нямат нужната сила, например безамонячните може да не покрият и да ставаш на петна от тях например... Просто то е нужно време... Другия вариант е за по-лесно уеднаквяване да боядисаш малко по-тъмно, да получиш хубав еднакъв светло кестеняв цвят например и след време да минеш на по-светлия номер боя, за да станеш по-светла...
Ти сега кой номер ползваш - 6, 7 или 8?

# 14
  • Мнения: X
Предимно безамонячни бои ползвам,мисля да ползвам syoss oleo  6-80 или 5-86 за уеднаквяване,ползвала съм ги но реших,че искам по светло и взех Garnier olia 8.0 стана доста светло,но жълто,препоръчаха ми Kolora пепелно русо от нея ми стана зеленикаво тя е амонячна,общо взето от syoss oleo съм доволна. Честно казано не мога да си избера точен цвят а и фризьорките при които съм ходила ми казват,че не ми отива русо понеже съм бяла,препоръчват медено или червено а аз съм била и лицето ми изглежда червено

Общи условия

Активация на акаунт