Българското председателство

  • 32 586
  • 236
  •   1
Отговори
# 150
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Според мен нашите управляващи ще се натегнат сериозно за еврото. Приемем ли го се освобождава някакъв резерв, който в момента е гаранта на валутния борд. Ще искат да си го харчат като спрат фондовете 2020 година.
Точно за това е цялото драпане за еврото, не от мисъл за хората и за държавата. Какво ще стане обаче, когато оглозгат всичко, не ми се мисли ...

# 151
  • Мнения: X
От една страна приемането на еврото си е за страх, от друга обаче трябва да се приключва с този валутен борд. То срамота вече.

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Да почакаме с еврото докато се разпадне ЕС, че му е време вече.....

# 153
  • Мнения: 14 491
Това за разпадането на ЕС си мислех, че само на някакви ментално болни хора им хрумва...няма как да стане, но вие си пишете, забавлявайте се.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Разпадането на ЕС като ПОЛИТИЧЕСКА организация е силно желателно. Като икономическа - нека си седи. Такива мащабни организации следва да бъдат изцяло икономически, за да работят както трябва. Няма как да се обединят толкова много и различни като статут държави в съюз на политическа основа и това се вижда брилянтно в последните години. Не работи това, не и по начина, по който е замислено. Нямат място да се месят пряко в политиката на суверенни държави, при това с такава категоричност, с каквато го правят. Няма начин това да бъде добре за всяка една страна-членка. Онова с равенството и братството отдавна установихме, че е утопия...

# 155
  • Мнения: 36 519
И аз харесвам по-свободния пазар и по-лесното пътуване в общността, но не ми харесва, когато се опитват да ни наложат чужда култура. Имам чувството, че се мъчат да ни колонизират, а това няма да стане.

# 156
  • Мнения: 14 491
Знаеш ли как искам да ме колонизира Франция...но аз нямам такова усещане. Оставили са ни да сме разграден двор та да контролират това, дето минава от тук.

На държавите от ЕС им предстои още по-сериозна интеграция в областта на политиката и външната отбрана. Нямам как предвид световната политическа обстановка.

# 157
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
И аз до скоро мислех, че е абсурдно да се разпадне ЕС, но сега вече мисля, че не е невъзможно. Дано да не се случи, че не ми се мисли каква ще има да се случва при нас, ако това стане.

# 158
  • Мнения: 36 519
От известно време в Туитър започна да ми се появява едно рекламно клипче (на български), според което чистият въздух, течащата вода и електричеството са неща, които дължим на ЕС ....

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 14 449
Това за разпадането на ЕС си мислех, че само на някакви ментално болни хора им хрумва...няма как да стане, но вие си пишете, забавлявайте се.
Абе, то всичко има как да стане, и социализмът не изглеждаше като да пада в края на 80-те, и дори Хитлер като е дошъл на власт, е изглеждал нормален, но не знам що за болен евразиец трябва да си, за да чакаш с настървение организацията, в която е и твоята държава уж за хубаво, да се разпадне.

Петя, то клипчета идиотски `секакви, не са патент на ЕС-пропагандаторите. Wink
Впрочем може ли линк? Любопитно ми стана.

# 160
  • Мнения: 36 519
То е анимирана реклама - появява се от време на време. Следващият път като се покаже, ще запомня адреса (дали не беше от Европейския парламент) и ще сложа линк.

П.п. Сега търсих в Ю тюб с ключови думи "Европейски парламент" и май е това, само че в Туитър е на български:


Не знам защо ми го пускат - писала съм си имейлите на прекалено много места и получавам странни реклами.

# 161
  • Мнения: 14 491
Аз не видях да има за електричество и течаща вода.

# 162
  • Мнения: 36 519
Определено имаше нещо за чиста електроенергия - може би клипът си има продължение - трябва да поровя повече в профила им в Ю тюб-а..

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Магдена, чудя се, дали ти е във възможностите да коментираш без да обиждаш и да използваш язвителни епитети? Да взема да ти вляза в тона и да запитам, що за малоумен простак трябва да си, за да не можеш да си кажеш мнението без да обиждаш?

Това, че някой ви обяснява как от влизането ни в ЕС само мед и масло ще покапе и колко е за хубаво, не значи, че наистина е така. Малко повечко познаване на структурата на съюза трябва, за да се светнем, че на първо място, България не отговаря на критериите и изискванията, за да бъде в ЕС. Не само България не отговаря, де и други са в кюпа. И като казвам не отговаря, разбирай - не е на нужното икономическо и политическо ниво, за да се постигне положителния ефект, който ни се обещава. Разбира се, следва логичният въпрос защо тогава ни приеха, чийто отговор ще оставя на не болния ти мозък да намери сам.....
Замисълът на ЕС е много хубав, като всяка идея. Той и комунизмът е бил за добро, като идея нали.... Ама видяхме на практика какво стана. Само че от подписването на договора в малкото градче Маастрихт до днес, много вода изтече и совите вече не са това, което бяха. Бива да свалим капаците и да помислим малко критично. Не е задължително да си ….как беше....болен евразийски мозък /това трябва да е някаква тежка обида явно Simple Smile /, за да виждаш какво се случва и да си дадеш ясна сметка за реалността, макар и тя да не е тъй красива и оптимистична както ти се иска. Както казах и в предишния си пост, ЕС не трябва да е политическа организация и като такава е дошло времето за нейния край. Няма как да направи равни и еднакви толкова много държави, разберете го. Не може някаква организация да ни се меси във външната политика, в отбраната /за нея пък си има НАТО/, във вътрешната политика, да ни принуждава да приемаме закони, нормативни актове, конвенции и т.н., които са в ущърб на националните ни интереси и ние да пляскаме с ръце и да викаме - ура! За добро било. Ми да, ама за чие?

# 164
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Според мен нашите управляващи ще се натегнат сериозно за еврото. Приемем ли го се освобождава някакъв резерв, който в момента е гаранта на валутния борд. Ще искат да си го харчат като спрат фондовете 2020 година.
Точно за това е цялото драпане за еврото, не от мисъл за хората и за държавата. Какво ще стане обаче, когато оглозгат всичко, не ми се мисли ...
какъв е този резерв?

Общи условия

Активация на акаунт