Свети Валентин и подаръците

  • 21 621
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 518
Според мен искаше да каже двойката, но е вмъкнала едно "е" без да иска.

# 61
  • Мнения: 1 789
Авторе, голямо мрънкане. Ако обичаш жената до теб и тя харесва празника, не можеш ли да я приемеш, каквато е? Пък не харчи пари, напиши и книга, нарисувай и картина или и напиши симфония.
Моя приятел не го обича тоя празник, аз не държа на подаръци, амс хубава вечеря и вино, защо пък не. Ако ми омърмори света с подобни "аргументи", ще ми мине меракът и "по-значими" празници да празнувам с него.
Ето за това моля мъжа ми, откакто бяхме гаджета. Едно стихче да напише, дори строфа само- не можел. Пита ме за всеки празник какво искам и като кажа така накрая все оставам с бонбони и цветя, но не и поезия. А на щерката си измисля да и пее приспивни песни, като се приспиват.

# 62
  • Мнения: 30 802
За подарък между влюбени е удачно и спа ваканция, но все пак зависи и от предпочитанията на девойката. 
Е защо пък да зависи от предпочитанията на девойката? Предпочитанията на момчето (мъжът) без значение ли са?
Ами то идеята на почивката покрай Св. Валентин е един уикенд мърсуване. Та затова жената трябва да е предразположена с това, което на нея й харесва. Иначе пичът може и леден риболов с кръчма и напиване да иска, ама ако си заведе там гаджето, познай на нея колко ще й е гот да мръзне, чисти риба, да ходи рошава...и колко точно секс ще има.

# 63
  • Мнения: X
Мисля като цяло, че е тъпо за дългогодишна двойка да се подарява нещо, само защото имало някакъв измислен повод. И да, по принцип смятам и Коледа и Нова година и дори рождени дни за тъпи поводи при възрастен човек.

Основното за мен, като подарявам нещо на съпругата си, е тя да се изненада и зарадва, а ако е възможно и да е нещо нужно - това е най-добрият вариант. За двойка с общ бюджет май най-сложното е измислянето на такова нещо преди другият да се е сетил и да си го е купил. Simple Smile Та по принцип когато ми хрумне нещо, го подарявам - с повод или без. Не мога да чакам половин година до следващия "повод". Ако има скоро такъв повод, може да забавя малко, но иначе не.

В началото на връзката спазвах малко повече датите и съответно изчаквах повече с идеите, за да съвпадне с повод. Но пък тогава доста по-рядко нацелвах, защото не се познавахме толкова добре.

Що се отнася до измислени привнесени празници като "свети валентин" - по никакъв начин не уважавам такива. Българският празник е Трифон Зарезан. Ако момичето го смята за празник, или иска да получи подарък - ще получи някакво банално нещо с нулева реална или сантиментална стойност (труп на парниково цвете примерно), но по принцип не бих вирял дълго с такова момиче. Ако успея да измисля нещо, което наистина би донесло радост, не бих се колебал - примерно съпругата ми е като детенце понякога, много се радва на балони с хелий (което го открих точно по един такъв измислен повод), та ни е станало почти традиция да ѝ нося такъв балон-сърце на 14ти февруари. Но принципно не се чувствам задължен. Примерно по Коледа подаръците си ги "дадохме" още в началото на месец декември, по-точно аз ѝ "купих" (то пак казвам е много символично при двойка с общ бюджет) там каквито по-скъпи неща си беше харесала в началото на месеца и се разбрахме, че няма да се пънем да си мислим подаръци на коледа/НГ.

Това по темата това мога да кажа. Но наистина недоумявам защо настоявате и спорите - очевидно всеки си има възгледи, вкус, предпочитания. Ако основната причина за темата е примерно гадже, което очаква подарък на 14.02 - дори всички тук да напишат, че е тъпо, тя ще си го очаква и ще се обиди, ако не го получи. От друга страна ако не искате да сте с момиче, за което подобни дати и материални подаръци са от голяма важност - няма да Ви помогне ако ще всички да кажат, че е най-нормалното и естественото нещо мъжът да подари на жената тогава роза, балон сърце или каквото там повелява натрапената с маркетингови цели потребност. За отношенията между партньорите е ирелевантно общественото мнение, важна е хармонията и разбирателството между двамата.

# 64
  • Мнения: 10 993
На мен лично ми е важно да има пари за качествени почивки  в луксозни хотели и всякакви харчове извън стандартните за домакинството и децата са ми крайно нежелателни и предметите купени са ми противни включително и труп на цвете.

# 65
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Прочетох само първата страница.
Ако мъжът ми не си харчи парите за мен, за кого тогава? 🤔
Конкретно СВ не е никакъв празник, но получавам вино и цветя обикновено, а ако е в БГ правя вечеря, или излизаме на такава(това преди детето😆). Няма да и не му чупя мерака. Не са необходими поводи, за да си доставите някакво удоволствие и мъжът ми определено не е от стиснатите. А аз такива наистина не непонасям.

# 66
  • Мнения: X
Аз изкарвам здравословно св.Валентин-с много шоколад и сериал на лаптопа Grinning Много ме дразнят всички лигавщини около датата.

# 67
  • Мнения: 14 654
Досега не ми беше хрумвало, че подаръкът е за празник, винаги съм била убедена, че е за човек, а празникът е просто повод. Като ви е измислен този празник, не го отбелязвайте, празнуването не е задължително (аз например не харесвам Хелоуин и не участвам в отблезването), нито подаряването на цветя и подаръци, достатъчно е само да намерите друг съсел като вас и вместо да се отдадете на стандартната романтика, да си съскате, зазидани в хола, че всичко е тъпо, подаръците - безсмилени и да наричате драматично рязания цвят труп на цвете. Важното е с партньора да сте на едно мнение, а другите ги оставете да си подаряват сърца, бонбони и цветя в неограничени количества, те не ви засягат по никакъв начин.
По мои наблюдения такива клиширани подаръчета си правят гимназистите и те се радват на тях, а порасналите хора имат по-умерено и практично отношение към празниците и подаръците.
Ще чакам с интерес темата за осми март и подаръците Simple Smile

# 68
  • Мнения: 25 618
Ще чакам с интерес темата за осми март и подаръците Simple Smile

Къде си се разбързала пък ти. Поне още месец ще дъвчем темата за любовта според меркантилните жени и стиснатите мъже.
Чак тогава ще дойде ред на другия чужд и привнесен празник, когато пак ще дъвчем меркантилните жени и стиснатите мъже, но този път поводът няма да е любовта, а уважението.
Участниците – пак същите.  Laughing

# 69
  • Мнения: 14 654
На мен тогава и друго ще ми е интересно, Сийке, дали жената, която държи да получи своето внимание, одобрява мъжтът ѝ да занесе цветя на колежките. Осмомартенската винаги ми е много по-интересна от светивалентинската.

# 70
  • Мнения: 25 618
Че днес носят ли се още цветя на колежките? То, като гледам във форума, за собствената жена или гадже им се свиди за едно цвете да се охарчат, че за чуждите ли ще трошат грешни пари?
Не ми се вярва, освен ако не са хвърлили око на някоя колежка и се опитват да я вкарат в леглото.  Thinking

# 71
  • Мнения: 14 654
Не ми се вярва, освен ако не са хвърлили око на някоя колежка и се опитват да я вкарат в леглото.  Thinking

Затова най-хубаво общ бюджет и мъжът да си обръща джобовете на кухненската маса, да е сигурно, че ако иска да вкара колежка в леглото, няма да може да си помага с подаръчета.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз лично съм от жените,които очакват подарък.Също така винаги купувам подарък.
Обаче ми става много тъпо,когато съм купила парфюм или нещо друго хубаво,а получа някаква увяхнала хризантемка,след като тактично съм споменала,че обичам рози и орхидеи.При това я получих миналата година с обяснението колко са скъпи цветята и как пред него някакви ненормалници са се избили да купуват огромни букети рози.Аз се задоволих да кажа отново тактично,че бих се зарадвала и на една-единствена роза.
Според мен когато си с човек,който харесва романтичните жестове,е признак на любов и уважение да му направиш такъв.
Ако и двамата приемат Свети Валентин за лигавщини,също не е проблем.
Между другото тази година няма да правя подарък, ще заявя тактично,че не искам дори цветя.Повече ще ме раздразни увяхналата хризантемка отколкото ако не получа нищо.

# 73
  • Мнения: 10 703
       Ако трябва специално някакъв празник, за да подариш нещо на любимата си жена - тази връзка я пиши в графата несполучливи.
       Любовта идва отвътре, тя е в дишането, в погледа, в малките жестове и спонтанните реакции. Ако не ти идва отвътре да и купиш цвете без повод, да изкрещиш името и и да я целунеш страсттно, ... или просто да я гушнеш - просто забрави. Любовта не се нуждае от празници, защото всеки ден е празник! Като подарява един човек нещо, по-добре да подари нещо със стил,а на 14.02 ако нямаш възможност за подаръци, просто и купи една роза и кажи и, че я обичаш !   
       И да, днес още се подаряват цветя на жените, които уважаваш и те много добре знаят, че това не е намек със сексуален предтекст. 

# 74
  • Мнения: 14 654
Обаче е интересно, че разочарованите жени, които носят торти-сърце и парфюми, пък получават нищо или повехнала хризантема, не са се отказали от тези мъже и тази година пак с тях ще срещат празника. Само да знаете, че свикнат ли един път да минават с нищо без последици, цял живот ще е така, та по-добре не чакайте изненади - няма да има.

Общи условия

Активация на акаунт