Бременна съм, а той не иска детето

  • 36 350
  • 264
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 24 839
Пропуснала си- тя написа, че той не искал повече деца, но не била очаквала, че няма да клекне.
Мен наистина ме изумява как при такава ситуация, че и с 2 деца от 2 жени преди нея, тя няма да вземе и невъзможните мерки да не забременее?
Колкото съпоставям фактите, стигам до заключението, че го е направила на " ези- тура", като е разчитала, че щом е признал предните 2, ще признае и нейното, че и ще остане с нея.
Нямам друго обяснение.

ПП. Въпросът за неговото задължение да не направи дете, дори не си заслужава да бистрим, защото контрата е винаги в жената и дори Вуте да стане зле, Нане пак няма да е добре.
Най- много, както писа и ти, насила да му присъдят едни 100 лева издръжка.

# 166
  • Мнения: 19 221
Тя е искала дете, той не е казвал, че не иска допреди забременяването:
http://old.bg-mamma.com/?topic=1013702.msg37138051#msg37138051

Ами, желателно е този, който не иска деца, да взима контрацептивни мерки все пак. След като не е взел такива, неговото мнение дали от генетичния му материал ще се зачене и роди дете не е на първо място в списъка с приоритети. На близо 50 е, има вече деца, да си беше клъцнал тръбите, щом смята, че е приключил с децата.

Друг е въпросът, че с човек, който поставя собствения си кеф и удобство пред здравето на партньора си, никой не заслужава да бъде.

# 167
  • София
  • Мнения: 24 839
Тя е искала дете, той не е казвал, че не иска допреди забременяването:
http://old.bg-mamma.com/?topic=1013702.msg37138051#msg37138051

Ами, желателно е този, който не иска деца, да взима контрацептивни мерки все пак. След като не е взел такива, неговото мнение дали от генетичния му материал ще се зачене и роди дете не е на първо място в списъка с приоритети. На близо 50 е, има вече деца, да си беше клъцнал тръбите, щом смята, че е приключил с децата.

Друг е въпросът, че с човек, който поставя собствения си кеф и удобство пред здравето на партньора си, никой не заслужава да бъде.

Боже, толкова ли ниско трябва да падне една млада , здрава, права и образована жена в днешно време? newsm78 #Crazy
Толкова ли не може да намери кой да я заплоди с кеф? newsm78

За какво ѝ е скапания му генетичен материал, се питам, ама и отговор май не искам, щото съм от старото поколение, което има и достойнство.

# 168
  • Мнения: 19 221
Че то на 24-25, когато жените са в разцвета си, да се хване с някой на 45 и с две деца от различни жени, значи, че или наистина няма по-добри кандидати, или има някакви личностни проблеми и ниско самочувствие, които я карат да ги избира такива, та все едно няма други. Като мине 30, и на по-лоши мъже от този може да попадне.

# 169
  • София
  • Мнения: 24 839
Че то на 24-25, когато жените са в разцвета си, да се хване с някой на 45 и с две деца от различни жени, значи, че или наистина няма по-добри кандидати, или има някакви личностни проблеми и ниско самочувствие, които я карат да ги избира такива, та все едно няма други. Като мине 30, и на по-лоши мъже от този може да попадне.

Съжалявам, но ще го кажа- когато имаш дефицити, първо се стремиш да ги сведеш до ниво, което не би направило нещастно евентуално дете.
Не може вечно да си жертва на този, онзи и случайността.

# 170
  • Мнения: 603
Аз мисля, че тя иска това дете, защото може след аборта да не може да има дете и да се притеснява от това. За него е ясно - ще настоява да абортира, защото е искал да си направи кефа с нея, а то какво е станало - пълна каша. Като цяло тя си е виновна. За забременяване не  са виновни мъжете, а жената - жената трябва да се пази от това нещо.

# 171
  • Мнения: 1 121

Не може вечно да си жертва на този, онзи и случайността.

На сушата, кишата и международното положение Simple Smile
Може и още как. Това е даже национална особеност у нас.

# 172
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
По принцип е най-добре дете да се гледа и от двамата родители, но не ми е ясно защо ако бащата каже, че не иска детето, което е направил, трябва майката непременно да направи аборт. Също не ми е ясно защо трябва от бащата да не се търси отговорност, след като бебето се роди. Какво значение има дали бащата иска или не иска детето, като бременността вече е факт? Въпросния мъж, нищо че е на зряла възраст, се държи адски незряло. Имайки предвид усложненията, които е имала потребителката при предишния аборт, не знам как има съвест да иска такова нещо от нея. Ако е знаел, че не иска повече деца, е трябвало да вземе мерки, а не да се стига до непланирана бременност. Сега, обаче, когато бременността е налице, е малко късно да съобщава, че не иска повече деца.

Аз лично никога не бих направила аборт заради мъж. За тях е лесно, защото не те носят живот в себе си и не те трябва да се подлагат на процедурата. Рисковете, угризенията и всичко свързано с аборта са на главата на жената.

Eur, съветът ми е да направиш аборт само ако не искаш това дете и ако няма голям риск от усложнения след това. Ако, обаче, искаш това дете и единствено те спира това, че бащата не го иска, тогава си роди детето. След раждането може да заведеш дело за установяване на произход от бащата и тогава той ще, не ще, ще бъде вписан като баща в акта за раждане.

Вторият вариант е детето да е без баща по документи, като ти ще се водиш самотна майка. Бащата няма да има никакви права и задължения към детето. Дори и да избереш този вариант, ако той все пак реши, може да припознае детето доброволно. Все си мисля, че трябва да си някакъв изрод за да знаеш, че имаш дете и да не ти трепне нищо, а да се правиш, че не съществува. Но хора всякакви...



Тази логика не мога да я разбера- мъжът не иска деца, казал е че не иска.
Жената участва в решението по начина на предпазване от забременяване.
И ако се получи издънка, не само че не трябва да се съобрази с нежеланието му, ами като роди със закон да го застави да бъде баща?
Че и да заобича детето, разбира се.

Къде е жената в целия този разказ, че аз не я виждам като равноправен участник, а пак като жертва?

Този мъж е с 20 години по- голям от нея, с 2 деца от 2 жени.
Ясно е, че чеп за зеле не става от него.
Но, поне е казал, че не иска да се размножава повече.
И какво? Тя се прави на неразбрала, разчитайки че ако все пак забременее, той ще клекне.......

Пише, че сама не е в състояние да го гледа.

И пак я навивате да ражда,  щото някак щяла да се оправи........
Доколкото стана ясно, човекът не е казал, че не иска повече деца, докато не му е съобщила, че е бременна. Преди това явно не са го обсъждали конкретно, но фактът че не са взели мерки за контрацепция говори, че и двамата са допускали възможността от забременяване.

Разбира се, че и тя има вина-все пак в това участват двама. Разликата е, че тя иска детето, докато той е егоист и мисли само за собственото си спокойствие и я кара да прави аборт, въпреки че е пострадала от предишен такъв.

Знам, че във форумът е модерно да ставаш самотна майка по документи, но едно дете си има двама родители и заслужава те да са записани като негови родители. Ако тя реши да го роди и да поеме отговорност за него, така и бащата трябва да поеме отговорност. Това не е детска игра. А дали иска или не иска детето си е негов проблем-той вече е направил това дете.

 
За какво й е да припознава детето? Да не може после на едно море в Гърция да го заведе ли? Да не говорим за по-сериозни решения за детето, които изискват съгласие на двамата родители. Като не го иска - няма да го има. Остава авторката да реши дали тя го иска.

Във всяка тема се дъвче едно и също. Това не е никакво основание мъжът да не е записан като баща. Ако бащата не даде разрешение за пътуване, майката може да поиска заместващо съгласие от съда и от там насетне всяко лято може да си ходят в Гърция без да се изисква да прави нищо. Не е толкова сложно и не е основателна причина детето да няма записан баща. За сметка на това, ако има баща, той ще е длъжен да плаща издръжка. Въпреки това, въпросът не е толкова финансов, колкото морален.

# 173
  • Мнения: 7 006
Това,че някой зорлем е вписан някъде си,не го прави "баща",нито пък издръжката платена от немай къде..
Инак хубаво си го написала,че децата имат нужда от двама родители,но нещо представата ти за баща на хартия не е много адекватна

# 174
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Скрит текст:
По принцип е най-добре дете да се гледа и от двамата родители, но не ми е ясно защо ако бащата каже, че не иска детето, което е направил, трябва майката непременно да направи аборт. Също не ми е ясно защо трябва от бащата да не се търси отговорност, след като бебето се роди. Какво значение има дали бащата иска или не иска детето, като бременността вече е факт? Въпросния мъж, нищо че е на зряла възраст, се държи адски незряло. Имайки предвид усложненията, които е имала потребителката при предишния аборт, не знам как има съвест да иска такова нещо от нея. Ако е знаел, че не иска повече деца, е трябвало да вземе мерки, а не да се стига до непланирана бременност. Сега, обаче, когато бременността е налице, е малко късно да съобщава, че не иска повече деца.

Аз лично никога не бих направила аборт заради мъж. За тях е лесно, защото не те носят живот в себе си и не те трябва да се подлагат на процедурата. Рисковете, угризенията и всичко свързано с аборта са на главата на жената.

Eur, съветът ми е да направиш аборт само ако не искаш това дете и ако няма голям риск от усложнения след това. Ако, обаче, искаш това дете и единствено те спира това, че бащата не го иска, тогава си роди детето. След раждането може да заведеш дело за установяване на произход от бащата и тогава той ще, не ще, ще бъде вписан като баща в акта за раждане.

Вторият вариант е детето да е без баща по документи, като ти ще се водиш самотна майка. Бащата няма да има никакви права и задължения към детето. Дори и да избереш този вариант, ако той все пак реши, може да припознае детето доброволно. Все си мисля, че трябва да си някакъв изрод за да знаеш, че имаш дете и да не ти трепне нищо, а да се правиш, че не съществува. Но хора всякакви...



Тази логика не мога да я разбера- мъжът не иска деца, казал е че не иска.
Жената участва в решението по начина на предпазване от забременяване.
И ако се получи издънка, не само че не трябва да се съобрази с нежеланието му, ами като роди със закон да го застави да бъде баща?
Че и да заобича детето, разбира се.

Къде е жената в целия този разказ, че аз не я виждам като равноправен участник, а пак като жертва?

Този мъж е с 20 години по- голям от нея, с 2 деца от 2 жени.
Ясно е, че чеп за зеле не става от него.
Но, поне е казал, че не иска да се размножава повече.
И какво? Тя се прави на неразбрала, разчитайки че ако все пак забременее, той ще клекне.......

Пише, че сама не е в състояние да го гледа.

И пак я навивате да ражда,  щото някак щяла да се оправи........
Доколкото стана ясно, човекът не е казал, че не иска повече деца, докато не му е съобщила, че е бременна. Преди това явно не са го обсъждали конкретно, но фактът че не са взели мерки за контрацепция говори, че и двамата са допускали възможността от забременяване.

Разбира се, че и тя има вина-все пак в това участват двама. Разликата е, че тя иска детето, докато той е егоист и мисли само за собственото си спокойствие и я кара да прави аборт, въпреки че е пострадала от предишен такъв.

Знам, че във форумът е модерно да ставаш самотна майка по документи, но едно дете си има двама родители и заслужава те да са записани като негови родители. Ако тя реши да го роди и да поеме отговорност за него, така и бащата трябва да поеме отговорност. Това не е детска игра. А дали иска или не иска детето си е негов проблем-той вече е направил това дете.

 
За какво й е да припознава детето? Да не може после на едно море в Гърция да го заведе ли? Да не говорим за по-сериозни решения за детето, които изискват съгласие на двамата родители. Като не го иска - няма да го има. Остава авторката да реши дали тя го иска.
Във всяка тема се дъвче едно и също. Това не е никакво основание мъжът да не е записан като баща. Ако бащата не даде разрешение за пътуване, майката може да поиска заместващо съгласие от съда и от там насетне всяко лято може да си ходят в Гърция без да се изисква да прави нищо. Не е толкова сложно и не е основателна причина детето да няма записан баща. За сметка на това, ако има баща, той ще е длъжен да плаща издръжка. Въпреки това, въпросът не е толкова финансов, колкото морален.


Добре де, ама защо зорлем да си създава такива главоболия със съдилища и т.н.? За 120лв. издръжка? Защо зорлем да го тика да се прави на баща като не иска? Какво ще постигне?

# 175
  • Мнения: X
Афродита, вярно е това, което пишеш, но защо тоя х@й сплескан да се измъкне като мокра връв, без да се сгърчи поне минимално, а целия гърч да остане за майката?

# 176
  • Мнения: 2 837
По принцип нищо не е добре да е зорлем.  120 лв. издръжка за  този форум не са нищо, но в истинския живот покрай мен никак не са малко. Доколкото разбирам, авторката не е цъфнала и вързала с парите, а морето в Гърция също не става без пари. А и повечето мъже не са чак такива гадове да не дадат съгласие за пътуване. Ако реши да сгорчи живота ѝ, ще го направи така или иначе.
Това сега не е проблемът, поне според мене. Сега е времето да реши какво ще прави, да говори с родителите си и да се грижи за себе си. До раждането на това дете има доста месеци.

# 177
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, вярно е това, което пишеш, но защо тоя х@й сплескан да се измъкне като мокра връв, без да се сгърчи поне минимално, а целия гърч да остане за майката?
Защото според мен майката ще се гърчи по-малко, без разправии и без тези 120лв. Иначе е гадно, че той ще се измъкне сух от водата.  Аз не разбрах той на предните си деца плаща ли издръжка, вижда ли се с тях?

# 178
  • Мнения: X
Много често, особено в по-малките градчета, опират и до тези 120 лева. Даже до по-малко.

# 179
  • Мнения: 5 468
Това,че някой зорлем е вписан някъде си,не го прави "баща",нито пък издръжката платена от немай къде..
Инак хубаво си го написала,че децата имат нужда от двама родители,но нещо представата ти за баща на хартия не е много адекватна

Ясно е, че името му в акта за раждане няма да го направи истински баща, но детето заслужава да има двама родители вписани и да носи имената на баща си, а не децата в училище да му се подиграват,че няма баща. Каквото и да си говорим, децата са жестоки. Не трябва да се дава повод на едно дете да се чувства по-различно от другите.

По отношение на издръжката, тя се дължи, без значение малко ли е или не. Не е лесно финансово една майка с дете да се справя, така че на всяка майка биха й били от полза, колкото и във форума да се твърди обратното.

Освен това, от какъв зор да оставяш един такъв, дето се е сетил, че не иска деца, когато вече е направил едно, да си живее необезпокоявано. Трябва да бъде обезпокоен и още как. Има си законови способи, за които всеки може да се информира. Но трябва майката да е силен характер и да не се страхува.

Общи условия

Активация на акаунт