Ограничителна заповед за луд роднина

  • 27 922
  • 238
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 151
Мога да ти дам пример с моята баба, която накрая също беше с деменция. Аз бях първи курс студентка. Майка ми се разкъсваше между двете къщи, да гледа семейството си и да гледа майка си. Накрая разбрахме , че не става и колкото и да беше неприятно майка ми отиде да живее и да се грижи за баба ми. Нямаше как да я остави, майка и беше. Баща ми колкото и на него да му беше неприятно разбра, че няма друг вариант. Нито имахме пари за гледачка, нито нищо. Аз също отидох да помагам, понеже ми беше жал да оставя майка в такъв момент. Не можеш да искаш да остави баща си, но можеш да искаш някакво ненатоварващо решение. Но без това както обясняваш нещата отношенията с мъжа ти не са песен и не разбирам защо се занимаваш.

# 46
  • Мнения: 18 717
Търтея свекър е имал късмета да си има жилища. Който няма, трябва да мисли как да е да е самостоятелен, без да счита чужди жилища за свои. Казвам ти го съвсем добронамерено - и на мен никой не ми е дал жилище, знам какво е. Но и не бих никога помислила, че имам права върху някакъв имот на роднини на мъжа ми.  Не знам как смяташ, че свекъра ти е виновен. Вие също е трябвало да помислите как да сте наистина самостоятелни. Ако бяхте, той нямаше да ти идва у вас и тогава можеше и огр. заповед да се вземе, знам ли.

# 47
  • Мнения: X
Поне тест за бременност си направи, щом ти закъснява.

# 48
  • Мнения: 12 674
Приеми, че свекърът е болен и трябва да се грижите за него. Намери начин - да си отиде в къщи и синовете му да ходят, или както го измислите.   

# 49
  • Мнения: 48 023
Освен да се разпределите майка ти и ти нощем гледате дете и свекър, а мъжът ти да работи, а мъжът ти- денем да седи с него и да спи. Брат му да се включва, за да може мъжът ти да се наспи. Някакъв такъв график. Денонощен. С обезопасителни мерки и съзнанието, че гледате болен човек, а не "търтей" и т.н. Седнете и си напаснете графика, сериозно изпитание е това, но няма как, ще го минете.

# 50
  • Мнения: 8 827
Леле, каква тема! Каква ситуация! Mr. Green
Авторке, пиша ти някои предложения по точки, както ти си направила, явно обичаш яснотата.
1. Още днес говори с мъжа си, без скандали, и разбери какви намерения има относно баща си, за да знаеш как ще живеете вие с детето евентуално
2. Ако няма намерение да отдели баща си от вас с детето и настоява да остане при вас в жилището, най-добре е ти да се задействаш, за да осигуриш най-напред безопасността на детето си. Веднага го прати на гости у твоите родители, все ще намерят къде да сложат едно дете да спи.
3. Няма да коментирам взимането на заплатата ти от мъжа ти, но това е недопустимо и не трябва повече да се повтаря, от теб зависи. В момента не можеш да се махнеш веднага и ти, но използвай времето, за да подготвиш изнасянето си от този апартамент. Проверяваш има ли приятели, които биха те подслонили и за колко време? Говориш с близките си могат ли поне за 2-3 месеца да ти помагат с наема, ако излезеш на квартира?
4. Ако си в състояние да оцелееш самостоятелно с детето финансово в София, започваш да търсиш жилище, където да се изнесеш.
5. Ако никой не може да те приюти, или да ти помогне с пари, отново имаш възможност. Навестяваш наследството си в Пловдив, за да видиш какво е нужно за нанасяне. Що се отнася до работа, мога да ти гарантирам, че в момента в Пловдив има работа колкото щеш. Бизнес климата е много променен и само да искаш да работиш. Както неквалифицирана работа има, така и за хора с добра квалификация. Заплатите са малко по-ниски от София, но пък като не плащаш квартира и не сменяш по няколко превозни средства, ще е същото горе-долу.
6. Като самотна майка, детето ти веднага ще получи място в детска градина и нещата ще потръгнат.

Имаш проблеми с мъжа си, както са ти казали всички, не със свекъра. Старецът е болен и едва ли някой ще ти издаде ограничителна заповед за човек, който не по своя вина не знае къде се намира и какво върши изобщо. Не е морално и да искаш да го изгониш от дома му, нямаш никакви права върху жилището. Мъжът ти притежава само една малка част от него, не е делима, за да искаш права над тази част. При положение, че имаш и свое наследство, никой съд нищо няма да ти даде. Ти има къде да отидеш, дава се само на хора, които наистина са на улицата. Започвай стъпка по стъпка да си изградиш план за действие и да го изпълниш, а следващата заплата да си остане за теб лично Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 28 767
Тя не е самотна майка – детето има баща.

# 52
  • Мнения: 8 827
Тя не е самотна майка – детето има баща.

Ако напусне бащата и живее сама с детето в друг град, вече се води самотна майка. Племеницата напусна мъжа си и отиде да живее при майка си, веднага дадоха място в детска градина като на самотна майка. Тук няма проблем в детските градини, както в София, по-лесно става.

# 53
  • София
  • Мнения: 28 767
Тя не е самотна майка – детето има баща.

Ако напусне бащата и живее сама с детето в друг град, вече се води самотна майка. Племеницата напусна мъжа си и отиде да живее при майка си, веднага дадоха място в детска градина като на самотна майка. Тук няма проблем в детските градини, както в София, по-лесно става.
Не е вярно това. Получила е място поради някакви други причини, само защото е напуснала мъжа си не я прави самотна майка.

# 54
  • Мнения: 8 827
Тя не е самотна майка – детето има баща.

Ако напусне бащата и живее сама с детето в друг град, вече се води самотна майка. Племеницата напусна мъжа си и отиде да живее при майка си, веднага дадоха място в детска градина като на самотна майка. Тук няма проблем в детските градини, както в София, по-лесно става.
Не е вярно това. Получила е място поради някакви други причини, само защото е напуснала мъжа си не я прави самотна майка.

Така ми обясни свекървата. Трябва да работи, а като сама жена с дете, то трябва да е на градина, за да може тя да ходи на работа. Решението излезе много бързо в нейна полза.

# 55
  • Мнения: X
Търтея свекър е имал късмета да си има жилища.
Приеми, че свекърът е болен и трябва да се грижите за него. Намери начин - да си отиде в къщи и синовете му да ходят, или както го измислите.  
Ако диагнозата му е Алцхаймер, то е необходимо постоянно присъствие покрай болния.
Откакто баща му се нанесе, една стотинка не е дал,
Знам само, че си живеехме нормално до септември и изведнъж умиращият ми свекър, който спасих (защо ли ми беше) се опита да подпали "мястото, на което живеем". На това му се казва да направиш добро, да изядеш л*йно.... Сега, посред зима и след като е причина за едва ли не фалита на семейството ни, трябва да се изнасям.  

Ако е под запрещение, то пенсията му ще я получава друг.
http://www.os-yambol.org/ser/vs/2016/05/0063d816/00541516.htm
Другия апартамент, където е живял бащата двамата братя да се разберат да дават под наем.
Доходите от него ще получава този, който гледа болния. Може да е болногледач.

# 56
  • Мнения: 8 827
Болногледач на болен, който е опасен за себе си, пък и за околните в това число`се намира много трудно и ще струва адски скъпо, а доколкото разбирам, те нямат тази финансова възможност. Ще си го гледат сами, поне в началото. Въпросът е сега авторката да осигури безопасността на детето си, а после да помисли и за своята. Струва ми се, че тя изобщо не се гласи да полага грижи за свекъра.

# 57
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 431
Имотът в Пловдив може да се дава под наем, ако е възможно, и да се снади за наем в София.

# 58
  • Мнения: 39 466
Авторката има сериозен проблем. Но начина по който говори за свекър си е отвратителен  Sick

# 59
  • Мнения: 46 561
Проблем имаш, и то сериозен, със съпруга ти.
Тези неща се обсъждат и решават заедно. Разбира се, че ще се погрижи за баща си, дори да допуснем, че брат му е безотговорен и не се интересува, което не знаем така ли е.
Но освен за баща си има да мисли и за собственото си семейство. Тук явно нещата куцат. Оправете си комуникацията и подредете приоритетите.

Имате ли пари да ремонтирате другия имот? Не можете да настаните човека там щом не е годно за живеене. Също му трябва и човек до него, можете ли да си позволите да наемете мед. сестра?

На имотите им не разчитай, както сега фигурира и неговото име, така в деня на развода ще осъмне като човек, който няма нищо общо с апартамента. Има начини. И съдейки по поведението му дотук (че не се интересува от последствията в/у детето), няма да се учудя.

В общи линии - 1. Опитваш да проведеш нормален разговор с мъжа ти, без викане и скандали (и не по начина, за който говориш за него тук), за да намерите оптимално решение. Ако това е невъзможно - 2. или ще седиш и ще изпълняваш условията в дома, в който си се настанила (тъй като не е твой, не можеш да определяш условията), или ще осигуриш ти сама покрив за теб и детето.

Общи условия

Активация на акаунт